Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej…
2020-07-05, 08:30 Autor: Witold Żurawicki

Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy

Violetta Porowska [fot. Łukasz Fura]
Violetta Porowska [fot. Łukasz Fura]
- To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona Prawica chce wesprzeć swojego kandydata na prezydenta.
Violetta Porowska podkreśliła, że instrumentarium kampanijne pozostaje takie samo – głównie spotkania z wyborcami w terenie. Parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy spotykają się z mieszkańcami i będą się spotykać – zachęcać do wyborów, przekonywać, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem. To najlepsza strategia, która się sprawdziła w kampanii przed I turą. Wynik Andrzeja Dudy w regionie świadczy o tym najlepiej.
- Andrzej Duda to kontynuacja dobrych zmian, dobry reform dla Polaków. Andrzej Duda to wiarygodność. Andrzej Duda to uczciwość – zastrzegła Violetta Porowska.

Posłankę PiS pytaliśmy, w jaki sposób udało się przekonać znaczną część elektoratu choćby Polskiego Stronnictwa Ludowego.
- Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że Polska rolnictwem stoi - odpowiedziała Violetta Porowska, dodając, że rząd PiS pod egidą Andrzeja Dudy zapewnił coraz lepsze warunki funkcjonowania dla rolników. Walczy o ich interesy na arenie UE.
Zdaniem naszego gościa przywiązanie do tradycyjnych wartości, rodziny, chrześcijaństwa, jakie prezentuje Andrzej Duda skłoniły także znaczną część członków Mniejszości Niemieckiej do głosowania na kandydata Zjednoczonej Prawicy. I tak też będzie w II turze.

Zobacz także

2020-08-28, godz. 08:46 Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin - Starostwo opolskie wsparło nas kwotą 50 tys. złotych i tutaj już umowa została podpisana, ale też marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i… » więcej 2020-08-27, godz. 08:58 Agnieszka Rybka i Iwona Kirstein o działalności fundacji imienia Romana Kirsteina Iwona Kirstein i Agnieszka Rybka z fundacji imienia Romana Kirsteina - Fundacja powstała formalnie na początku roku i ona rozpoczęła działalność tak naprawdę… » więcej 2020-08-26, godz. 09:00 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu w rozmowie "W cztery oczy" - Jeśliby podsumować te dane zbiorczo, to budżety jednostek samorządu terytorialnego zamknęły się w 2019 roku deficytem, który wyniósł 113 mln złotych… » więcej 2020-08-25, godz. 09:46 Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu - Absolutnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uczniów, ponieważ mamy być przygotowani… » więcej 2020-08-24, godz. 10:35 Antoni Konopka w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Mamy prawie 650 projektów z całego województwa i to ważne, żeby uwzględnić potrzeby nie tylko samorządów, ale też jednostek, gmin, Wód Polskich czy… » więcej 2020-08-23, godz. 09:02 Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie - Większość gatunków ryb popularnych żyjących w naszych wodach nie ma obecnie okresów ochronnych, więc można teraz łowić wszystko - poinformował Robert… » więcej 2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***