Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rafał Tkacz o tym jak bezpiecznie głosować i żeby…
2020-06-26, 09:11 Autor: Witold Żurawicki

Rafał Tkacz o tym jak bezpiecznie głosować i żeby oddać ważny głos

Rafał Tkacz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Rafał Tkacz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dziś jest ostatni dzień, w którym możemy odebrać zaświadczenie o głosowaniu - powiedział Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej Delegatury KBW. To rada dla tych, którzy w niedzielę będą w rozjazdach, poza swoim miejscem zamieszkania.
A co w przypadku takich placówek jak DPS w Kietrzu, w którym obowiązuje kwarantanna ze względu na koronawirusa? Jest taka możliwość, by wszyscy przebywający w placówce głosowali, gdyż komisję wyborczą tworzyć mogą pracownicy placówki.

Podczas najbliższych wyborów oczywiście będzie obowiązywać kilka rygorów pandemicznych. Do lokalu wchodzimy w maseczce lub z inną częścią garderoby, którą ją zastąpi. I to jest obowiązek, natomiast własny długopis to już zalecenie.

- My zalecamy też korzystanie z rękawiczek, ale to też nie jest obowiązek. Jednak z uwagi na własne dobro, wyborcy powinni je nosić – dodał Rafał Tkacz.

Oczywiście członkowie komisji wyborczych będą zaopatrzeni w środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące. W lokalach wyborczych będą też długopisy.

- Dostaniemy jedną kartę do głosowania formatu A4, na której będą nazwiska jedenastu kandydatów. Po lewej stronie w okienku przy danym kandydacie stawiamy znak X. Tylko jeden, bo inaczej głos będzie nieważny – zastrzegł Rafał Tkacz.

Zobacz także

2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej 2020-08-18, godz. 09:54 Beniamin Godyla o podwyżkach dla posłów, senatorów, ministrów, prezydenta i Pierwszej Damy - Wszystko działo się w ekspresowym tempie. Mieliśmy posiedzenie od wtorku do czwartku, wiedzieliśmy, że coś ma być na ten temat ustalane, ale nikt nie… » więcej 2020-08-17, godz. 09:41 Marek Kawa o wyjątkowej nazwie dla mostu na ulicy Niemodlińskiej - To jest skromny wkład radnych Opola, środowiska prawicowego i Forum Młodych PiS, którzy jako mieszkańcy Zaodrza wyszli z tą propozycją a my to sformalizowaliśmy… » więcej 2020-08-16, godz. 08:30 Poranna rozmowa z Moniką Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu - Zachęcamy wszystkich rolników, aby spisali się sami przez internet - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu. Spis zacznie się 1… » więcej 2020-08-15, godz. 08:30 Dr Tomasz Greniuch o przebiegu Bitwy Warszawskiej i jej znaczeniu dla Polski i Europy - Wszyscy zdawali sobie sprawę z barbarzyństwa płynącego ze wschodu - powiedział dr Tomasz Greniuch, naczelnik opolskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej… » więcej 2020-08-14, godz. 09:45 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej o sytuacji na Białorusi i rekonstrukcji rządu - Nie czytam tego jako jakąś zmianę czy odmianę osobowości czy polityki przywódcy Białorusi, raczej jako pewną grę. Celem Łukaszenki jest pozostanie… » więcej 2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej 2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi - W naszym interesie nie jest destabilizacja państwa białoruskiego, to jest nasz sąsiad, który jest silnie skoligacony z Rosją, ale to wciąż niepodległe… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***