Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Sebastian Szczurek o tym, ilu przedsiębiorców skorzystało…
2020-06-22, 08:45 Autor: Witold Żurawicki

Sebastian Szczurek o tym, ilu przedsiębiorców skorzystało z ulg w opłacaniu składek

Sebastian Szczurek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sebastian Szczurek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu

- Nasze placówki w regionie wypłaciły dotychczas 89 mln złotych - jeśli chodzi o świadczenia postojowe – poinformował Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu.
Świadczenia postojowe nadal są wypłacane. Do tej pory postojowe otrzymało już ponad 38 tysięcy podmiotów. Natomiast za marzec, kwiecień i maj płatnicy nie zapłacili składek na kwotę 171 mln złotych. Łącznie te formy wsparcia ze strony ZUS zamknęły się kwotą ponad 260 milionów złotych.

- Można jeszcze się starać o zwolnienie ze składek – zastrzegł Sebastian Szczurek. – Trzeba jednak pamiętać, że termin na złożenie wniosku mija 30 czerwca. Ponad 80 procent wniosków o zwolnienie ze składek zostało uwzględnionych, w pozostałych przypadkach – generalnie ujmując – wnioskodawcy nie kwalifikowali się do otrzymania zwolnień.

Wcześniej jednak wielu wnioskodawców popełniało szereg błędów formalnych.
ZUS już przyjmuje wnioski o dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł netto. To świadczenie, o które mogą się ubiegać osoby, z którymi po 15 marca tego roku pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem, albo po tym terminie ich umowa na czas określony wygasła. Oczywiście jest jeszcze kilka innych kryteriów, jakie trzeba spełnić – najlepiej zaznajomić się z nimi na stronie internetowej ZUS-u.

Zobacz także

2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej 2020-08-18, godz. 09:54 Beniamin Godyla o podwyżkach dla posłów, senatorów, ministrów, prezydenta i Pierwszej Damy - Wszystko działo się w ekspresowym tempie. Mieliśmy posiedzenie od wtorku do czwartku, wiedzieliśmy, że coś ma być na ten temat ustalane, ale nikt nie… » więcej 2020-08-17, godz. 09:41 Marek Kawa o wyjątkowej nazwie dla mostu na ulicy Niemodlińskiej - To jest skromny wkład radnych Opola, środowiska prawicowego i Forum Młodych PiS, którzy jako mieszkańcy Zaodrza wyszli z tą propozycją a my to sformalizowaliśmy… » więcej 2020-08-16, godz. 08:30 Poranna rozmowa z Moniką Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu - Zachęcamy wszystkich rolników, aby spisali się sami przez internet - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu. Spis zacznie się 1… » więcej 2020-08-15, godz. 08:30 Dr Tomasz Greniuch o przebiegu Bitwy Warszawskiej i jej znaczeniu dla Polski i Europy - Wszyscy zdawali sobie sprawę z barbarzyństwa płynącego ze wschodu - powiedział dr Tomasz Greniuch, naczelnik opolskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej… » więcej 2020-08-14, godz. 09:45 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej o sytuacji na Białorusi i rekonstrukcji rządu - Nie czytam tego jako jakąś zmianę czy odmianę osobowości czy polityki przywódcy Białorusi, raczej jako pewną grę. Celem Łukaszenki jest pozostanie… » więcej 2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej 2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi - W naszym interesie nie jest destabilizacja państwa białoruskiego, to jest nasz sąsiad, który jest silnie skoligacony z Rosją, ale to wciąż niepodległe… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***