Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Sebastian Szczurek o tym, ilu przedsiębiorców skorzystało…
2020-06-22, 08:45 Autor: Witold Żurawicki

Sebastian Szczurek o tym, ilu przedsiębiorców skorzystało z ulg w opłacaniu składek

Sebastian Szczurek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sebastian Szczurek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu

- Nasze placówki w regionie wypłaciły dotychczas 89 mln złotych - jeśli chodzi o świadczenia postojowe – poinformował Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu.
Świadczenia postojowe nadal są wypłacane. Do tej pory postojowe otrzymało już ponad 38 tysięcy podmiotów. Natomiast za marzec, kwiecień i maj płatnicy nie zapłacili składek na kwotę 171 mln złotych. Łącznie te formy wsparcia ze strony ZUS zamknęły się kwotą ponad 260 milionów złotych.

- Można jeszcze się starać o zwolnienie ze składek – zastrzegł Sebastian Szczurek. – Trzeba jednak pamiętać, że termin na złożenie wniosku mija 30 czerwca. Ponad 80 procent wniosków o zwolnienie ze składek zostało uwzględnionych, w pozostałych przypadkach – generalnie ujmując – wnioskodawcy nie kwalifikowali się do otrzymania zwolnień.

Wcześniej jednak wielu wnioskodawców popełniało szereg błędów formalnych.
ZUS już przyjmuje wnioski o dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł netto. To świadczenie, o które mogą się ubiegać osoby, z którymi po 15 marca tego roku pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem, albo po tym terminie ich umowa na czas określony wygasła. Oczywiście jest jeszcze kilka innych kryteriów, jakie trzeba spełnić – najlepiej zaznajomić się z nimi na stronie internetowej ZUS-u.

Zobacz także

2020-07-26, godz. 08:30 Doc. dr hab. Janusz Kubicki o nieznanych faktach z historii polskich królów i królowych - Pasjonuję się historią Śląska, Opola, Polski i Europy – przyznał emerytowany lekarz ginekolog doc. dr hab. Janusz Kubicki, który jest autorem kilku… » więcej 2020-07-24, godz. 10:16 Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców ciężarówek i dostawczaków – W tym wakacyjnym okresie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – powiedziała Anna Łysy, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu… » więcej 2020-07-23, godz. 08:47 Dr Ewa Kosowska-Korniak o tym, jak uspokoić nastroje w dyskursie społecznym i unikać hejtu Dr Ewa Kosowska-Korniak, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - To jest bardzo smutne. Teraz potrzebujemy wyciszenia - oceniła agresję w trakcie kampanii politycznej… » więcej 2020-07-22, godz. 08:43 Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu - To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2020-07-21, godz. 08:41 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o zapotrzebowaniu na dar życia, sposobach oddawania krwi i osocza - Okres wakacji to kres wyjątkowy dla nas - przyznała dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-07-20, godz. 10:23 Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19 – Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. » więcej 2020-07-19, godz. 09:15 Anna Tarka o wartości bajek – nie tylko w Dniu Czerwonego Kapturka - Bajki bawią, uczą myślenia i empatii – zastrzegła psycholog Anna Tarka. – Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują umiejętność ładnego… » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych - Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora… » więcej 2020-07-17, godz. 09:10 Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost… » więcej 2020-07-16, godz. 09:04 Iwona Zyman i Aleksandra Pawlicka z opolskiej delegatury NIK komentują najnowszy raport z kontroli gmin - Z naszej kontroli wychodzi to, co mieszkańcy województwa wiedzą intuicyjnie, tzn. że ta pomoc jest trochę rozdawana – mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »