Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » WYBORY 2020: Marcin Ociepa o zapowiedzi budowy SOR-u…
2020-06-16, 08:25 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Marcin Ociepa o zapowiedzi budowy SOR-u w szpitalu wojskowym w Opolu

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej

- To, że wiece się odbywały to dobrze, ale jest fundamentalna różnica między wizytami kandydatów, bo prezydent Duda ogłosił ważną dla nas decyzję. Po samych wiecach trzeba ewentualnie posprzątać i niewiele z nich pozostaje, a po wizycie Dudy mamy wspaniałą wiadomość o budowie trzeciego SOR-u w Opolu - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł Porozumienia, pytany o wrażenia z sobotnich spotkań wyborczych na Opolszczyźnie.
Nasz gość nie przywiązywał szczególnej wagi do frekwencji na spotkaniach poszczególnych kandydatów, bo np. posłowie Platformy Obywatelskiej byli bardzo zadowoleni z frekwencji na spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim w Opolu. – Czy to ma znaczenie dla naszego regionu? Dla mnie ważniejszy jest nowy SOR, a nie czy gdzieś przyszło więcej osób czy mniej osób – mówił Ociepa.

Wiceministra pytaliśmy też o to, jak ocenia miłe powitanie Rafała Trzaskowskiego przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Każdy z nas, każdy z polityków podejmuje jakieś decyzje i postawa prezydenta Wiśniewskiego może lekko zaskakiwać. Opowiadanie się przez samorządowca tak wyraźnie po jednej stronie, i to samorządowca, który epatuje bezpartyjnością co ma swoją wartość kiedy trzeba pozyskiwać jakieś bonusy dla miasta i regionu, jednak może być zaskakujące – mówił Ociepa.

- Jeśli Andrzej Duda wygra te wybory, a wierzę w to, bo jest faworytem, to ta postawa (prezydenta Opola przyp. red.) może zostać zapamiętana, więc to było szalenie mało pragmatyczne – ocenił Ociepa.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o planach budowy SOR-u w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu. Ma powstać w ciągu 3 lat, a jego koszt to 35 mln złotych. Inwestycja będzie finansowana z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zobacz także

2020-07-19, godz. 09:15 Anna Tarka o wartości bajek – nie tylko w Dniu Czerwonego Kapturka - Bajki bawią, uczą myślenia i empatii – zastrzegła psycholog Anna Tarka. – Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują umiejętność ładnego wypowiadania się. » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych - Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego… » więcej 2020-07-17, godz. 09:10 Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost… » więcej 2020-07-16, godz. 09:04 Iwona Zyman i Aleksandra Pawlicka z opolskiej delegatury NIK komentują najnowszy raport z kontroli gmin - Z naszej kontroli wychodzi to, co mieszkańcy województwa wiedzą intuicyjnie, tzn. że ta pomoc jest trochę rozdawana – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-07-15, godz. 08:43 Kalina Hellwig o tym, co połączanie UO i PMWSZ w Opolu oznacza dla pracowników i studentów – Dziś uroczyście odsłonimy nowy szyld na budynku szkoły medycznej, która od dziś staje się częścią Uniwersytetu Opolskiego – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-07-14, godz. 09:38 Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii - Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów… » więcej 2020-07-13, godz. 09:52 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich – Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator Platformy… » więcej 2020-07-13, godz. 09:29 WYBORY 2020: Violetta Porowska komentuje wynik wyborów prezydenckich – To wielkie zwycięstwo, bo mieliśmy prawie 70 procentową frekwencję, a więc 70% ludzi, którzy mieli uprawnienia poszło do wyborów i to jest bardzo, bardzo mocny… » więcej 2020-07-12, godz. 08:25 Karol Brandys o oszustwach i łatwowierności ofiar – Nie ma właściwie dnia, by oszuści nie dzwonili do osób starszych – przyznał podkomisarz Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. » więcej 2020-07-11, godz. 08:25 Grzegorz Rippel o kradzieży danych i handlu informacjami – Generalnie chodzi o obszar cennych informacji, głównie dla biznesu – powiedział Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***