Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Adrian Czubak o sobotniej (13.06) wizycie prezydenta…
2020-06-15, 08:41 Autor: Joanna Matlak

Adrian Czubak o sobotniej (13.06) wizycie prezydenta na Opolszczyźnie

Adrian Czubak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Adrian Czubak [fot. Justyna Krzyżanowska]
- To jest proces, który musi się rozpocząć i musi być zaplanowany. Pan prezydent doskonale znał sytuację i perturbacje jakie mieliśmy z SOR-em w Opolu. Cały czas, jako wojewoda, ale też NFZ patrzymy na to z pewną dozą i obawą, by nie było powtórki takiej sytuacji. Prezydent i minister Błaszczak zaproponowali takie rozwiązanie i mam nadzieję, że ono zacznie być za jakiś czas realizowane - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Adrian Czubak, wojewoda opolski, nawiązując do zapowiedzi Andrzeja Dudy ws. budowy SOR-u w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu.
Nasz gość komentował też wizytę prezydenta Andrzeja Dudy, który w weekend odwiedził trzy miejscowości: Brzeg, Opole oraz Głogówek.

- Prezydent rozpoczął od sprawy kluczowej, czyli wartości jaką jest rodzina. Za każdym razem nawiązywał do historii miasta i mówił, jak ciężka praca ludzi powoduje, że można te miasta budować i rozwijać. Warto zwrócić uwagę, że podstawą rozwoju każdej społeczności jest to, żeby rodzina czuła się bezpiecznie – mówił nasz gość.

Wojewoda Czubak wskazał, że spotkania w ramach kampanii to też podsumowanie lat pracy prezydenta, który przedstawiał jakie programy społeczne wspierał. Mowa choćby o programie 500 Plus.

- W tym momencie podkreślę, że na Opolszczyznę od początku trwania tego programu trafiło ponad 2 mld złotych. Oprócz programów rodzinnych jest też szereg programów infrastrukturalnych, które już za nami, w trakcie, ale i przed nami – mówił Czubak.

- Mimo ciężkiej sytuacji epidemicznej, wszystkie rządowe inwestycje trwają, na Opolszczyźnie chociażby budowa obwodnicy Niemodlina, jesteś w trakcie innych wielkich inwestycji ze środków rządowych, ostatnio też podpisywaliśmy umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przed nami Centralny Port Komunikacyjny.

- Ten rozwój inwestycji da podstawę funkcjonowania dla rodzinnym, aby młodzi Polacy nie wyjeżdżali, mieli godną płacę i pracę – dodał nasz gość.

Zobacz także

2020-07-19, godz. 09:15 Anna Tarka o wartości bajek – nie tylko w Dniu Czerwonego Kapturka - Bajki bawią, uczą myślenia i empatii – zastrzegła psycholog Anna Tarka. – Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują umiejętność ładnego wypowiadania się. » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych - Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego… » więcej 2020-07-17, godz. 09:10 Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost… » więcej 2020-07-16, godz. 09:04 Iwona Zyman i Aleksandra Pawlicka z opolskiej delegatury NIK komentują najnowszy raport z kontroli gmin - Z naszej kontroli wychodzi to, co mieszkańcy województwa wiedzą intuicyjnie, tzn. że ta pomoc jest trochę rozdawana – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-07-15, godz. 08:43 Kalina Hellwig o tym, co połączanie UO i PMWSZ w Opolu oznacza dla pracowników i studentów – Dziś uroczyście odsłonimy nowy szyld na budynku szkoły medycznej, która od dziś staje się częścią Uniwersytetu Opolskiego – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-07-14, godz. 09:38 Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii - Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów… » więcej 2020-07-13, godz. 09:52 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich – Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator Platformy… » więcej 2020-07-13, godz. 09:29 WYBORY 2020: Violetta Porowska komentuje wynik wyborów prezydenckich – To wielkie zwycięstwo, bo mieliśmy prawie 70 procentową frekwencję, a więc 70% ludzi, którzy mieli uprawnienia poszło do wyborów i to jest bardzo, bardzo mocny… » więcej 2020-07-12, godz. 08:25 Karol Brandys o oszustwach i łatwowierności ofiar – Nie ma właściwie dnia, by oszuści nie dzwonili do osób starszych – przyznał podkomisarz Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. » więcej 2020-07-11, godz. 08:25 Grzegorz Rippel o kradzieży danych i handlu informacjami – Generalnie chodzi o obszar cennych informacji, głównie dla biznesu – powiedział Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***