Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » WYBORY 2020: Violetta Porowska o planie wizyty prezydenta…
2020-06-12, 08:16 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Violetta Porowska o planie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Opolszczyźnie

Violetta Porowska [fot. Maciej Wajler]
Violetta Porowska [fot. Maciej Wajler]
Violetta Porowska, szefowa PiS w województwie opolskim

- Brzeg to oczywisty punkt na kampanijnej mapie, bo wiemy, że jest to miejsce, które jest ostoją prawicowych wartości. Zawsze mogliśmy liczyć na powiat brzeski nawet w najtrudniejszych czasach, kiedy prawica nie miała tak wysokiego poparcia, aby mieć parlament, rząd czy prezydenta - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii na Opolszczyźnie, pytana o harmonogram spotkań z prezydentem Andrzejem Dudą. Głowa państwa odwiedzi województwo opolskie w sobotę; zaplanowano spotkania w 3 miastach.
Spotkanie w Brzegu odbędzie się na placu Zamkowym o godzinie 11.30, a kolejne w Opolu przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki o 14.30. - Prezydent pamięta jak 5 lat temu w kampanii przybył do Opola i to był okropnie deszczowy dzień. Baliśmy się, że nie dopisze frekwencja, ale wtedy Plac Wolności był w całości zapełniony – wspominała na naszej antenie poseł Porowska.

Na koniec Andrzej Duda odwiedzi Głogówek. – Dla Głogówka to będzie chyba wielkie wydarzenie, bo to pierwsze spotkanie z głową państwa od XVII wieku kiedy przebywał tam Jan Kazimierz – mówiła Violetta Porowska i dodała, że spotkanie odbędzie się na Rynku o 16.30.

Zapytana o przekaz prezydenta, Violetta Porowska odpowiedziała, że z pewnością pojawią się ważne słowa dla wszystkich mieszkańców Polski, ale nie zabraknie też ważnego przekazu dla opolan. – Być w jednym miejscu z prezydentem, kiedy wypowiadane są ważkie słowa to trochę tak jakby być częścią historii, dlatego serdecznie zapraszam – mówiła.

Dodajmy, że weekend w naszym regionie będzie obfitował w spotkania także z innymi kandydatami na prezydenta. Z Opolanami spotka się także Rafał Trzaskowski i Krzysztof Bosak. – To oznacza, że Opolszczyzna jest atrakcyjnym terenem dla wszystkich kandydatów, że to najmniejsze województwo, które w ostatnich latach dzięki rządom PiS mocno zyskuje na arenie krajowej. Proszę pamiętać, że 5 lat temu za czasów PO, mówiono o tym, że tylko wielkie metropolie mają szansę na istnienie, a reszta tylko jak coś „spadnie ze stołu”. Polityka PiS jest zupełnie inna, my stawiamy na zrównoważony rozwój – mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2020-07-22, godz. 08:43 Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu - To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2020-07-21, godz. 08:41 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o zapotrzebowaniu na dar życia, sposobach oddawania krwi i osocza - Okres wakacji to kres wyjątkowy dla nas - przyznała dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-07-20, godz. 10:23 Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19 – Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. » więcej 2020-07-19, godz. 09:15 Anna Tarka o wartości bajek – nie tylko w Dniu Czerwonego Kapturka - Bajki bawią, uczą myślenia i empatii – zastrzegła psycholog Anna Tarka. – Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują umiejętność ładnego… » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych - Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora… » więcej 2020-07-17, godz. 09:10 Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost… » więcej 2020-07-16, godz. 09:04 Iwona Zyman i Aleksandra Pawlicka z opolskiej delegatury NIK komentują najnowszy raport z kontroli gmin - Z naszej kontroli wychodzi to, co mieszkańcy województwa wiedzą intuicyjnie, tzn. że ta pomoc jest trochę rozdawana – mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-07-15, godz. 08:43 Kalina Hellwig o tym, co połączanie UO i PMWSZ w Opolu oznacza dla pracowników i studentów – Dziś uroczyście odsłonimy nowy szyld na budynku szkoły medycznej, która od dziś staje się częścią Uniwersytetu Opolskiego – mówiła w porannej… » więcej 2020-07-14, godz. 09:38 Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii - Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II… » więcej 2020-07-13, godz. 09:52 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich – Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***