Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kwiatek o nowych naborach w ramach pomocy…
2020-06-09, 09:19 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kwiatek o nowych naborach w ramach pomocy dla przedsiębiorców

Tomasz Kwiatek [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Kwiatek [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu
- Jako urząd dysponujemy 83 mln złotych, z danych na wczoraj wynika, że już wypłaciliśmy 45, więc jesteśmy za półmetkiem jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu, pytany o wypłatę środków w ramach pomocy dla przedsiębiorców.
Powiatowy Urząd Pracy w Opolu poinformował, że od 16 do 29 czerwca będzie prowadzony trzeci nabór w ramach Tarcz Antykryzysowych, chodzi o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę fizyczną niezatrudniającą pracowników, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców i dla pracowników organizacji pozarządowych.

- Mamy zapewnienie, że jeśli wniosków będzie jeszcze więcej to może do nas wpłynąć więcej pieniędzy, więc zachęcamy do korzystania - powiedział wicedyrektor Kwiatek.

A jak wypadły poprzednie dwa nabory? Jak się okazuje wciąż największą popularnością cieszą się mikropożyczki, czyli wsparcie w wysokości 5 tys. złotych. - Wypłaciliśmy 38 mln złotych, to 70% zrealizowanych wniosków. 7 731 przedsiębiorców otrzymało te 5 tys. złotych.

Aktualna stopa bezrobocia w Opolu wynosi 3,4%, co oznacza wzrost. - Ta dynamika wzrostu jednak już nie jest taka duża, bo między marcem a kwietniem mieliśmy wzrost o 0,4 %, a teraz między kwietniem a majem - 0,2. I to będzie się wytracało, choć kto wie co dalej będzie się działo z wirusem – stwierdził Kwiatek.

Zobacz także

2020-07-22, godz. 08:43 Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu - To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2020-07-21, godz. 08:41 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o zapotrzebowaniu na dar życia, sposobach oddawania krwi i osocza - Okres wakacji to kres wyjątkowy dla nas - przyznała dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-07-20, godz. 10:23 Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19 – Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. » więcej 2020-07-19, godz. 09:15 Anna Tarka o wartości bajek – nie tylko w Dniu Czerwonego Kapturka - Bajki bawią, uczą myślenia i empatii – zastrzegła psycholog Anna Tarka. – Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują umiejętność ładnego… » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych - Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora… » więcej 2020-07-17, godz. 09:10 Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost… » więcej 2020-07-16, godz. 09:04 Iwona Zyman i Aleksandra Pawlicka z opolskiej delegatury NIK komentują najnowszy raport z kontroli gmin - Z naszej kontroli wychodzi to, co mieszkańcy województwa wiedzą intuicyjnie, tzn. że ta pomoc jest trochę rozdawana – mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-07-15, godz. 08:43 Kalina Hellwig o tym, co połączanie UO i PMWSZ w Opolu oznacza dla pracowników i studentów – Dziś uroczyście odsłonimy nowy szyld na budynku szkoły medycznej, która od dziś staje się częścią Uniwersytetu Opolskiego – mówiła w porannej… » więcej 2020-07-14, godz. 09:38 Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii - Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II… » więcej 2020-07-13, godz. 09:52 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich – Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***