Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kwiatek o wnioskach w sprawie dopłat do …
2020-04-30, 09:57 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kwiatek o wnioskach w sprawie dopłat do wynagrodzeń

Tomasz Kwiatek [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Kwiatek [fot. Paula Hołubowicz]
- Jeśli wnioskodawcy ten wniosek złożyli, to prosimy, aby nie dzwonili i nie pytali czy wnioski dotarły. Prosimy aby dać nam możliwość obrabiania tych wniosków, których w ostatnim czasie jest już ponad 6 tysięcy - mówił Tomasz Kwiatek wicedyrektor Powiatowego Urzędy Pracy w Opolu, w którym w ostatnim czasie urywają się telefony z pytaniami zwłaszcza od mikroprzedsiębiorców.
W ramach tarczy antykryzysowej Powiatowe Urzędy Pracy niosą pomoc w ramach udzielania niskooprocentowanych pożyczek z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców, dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych, dofinansowania część kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenie społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przesiębiorstw, a także dla organizacji pozarządowych.

W sumie PUP ma do zagospodarowania 23 mln złotych. Największym zainteresowaniem cieszą się mikropożyczki do 5 tys. złotych.

– Wystarczy utrzymać przez 3 miesiące swoją działalność i taka pożyczka jest umarzana i takich wniosków jest już ponad 6 tysięcy od 1 kwietnia. Jest też inna forma czyli dofinansowanie wynagrodzeń i takich wniosków jest 500. Jeśli chodzi o pomoc dla samozatrudnionych to tutaj wniosków jest 270 - mówił wicedyrektor Kwiatek i dodał, że w maju zostaną ogłoszone kolejne nabory, również dla organizacji pozarządowych.

Nasz gość zapytany o bezrobocie zwrócił uwagę, że zauważono napływ nowych osób rejestrujących się w urzędzie. Jednak bardziej niepokoi mniejszy odpływ osób bezrobotnych. – Wcześniej mogliśmy wysyłać ludzi na staże czy inne formy, teraz skupiamy się na ratowaniu miejsc pracy – dodał.

Zobacz także

2020-06-05, godz. 13:10 Marek Dyjasz o przestępczości w okresie pandemii, prognozowanej aktywności bandytów - Jeśli chodzi o przestępczość kryminalną twardą, czyli kradzieże, włamania, bójki to statystyki policyjne notują duży spadek – podkreślił Marek… » więcej 2020-06-05, godz. 08:55 Violetta Porowska o kampanii wyborczej - Przekaz był bardzo jasny: trzeba przerwać ten teatralny spektakl udowadniania, że w Polsce nic się nie dzieje w ramach walki z koronawirusem, że Polska… » więcej 2020-06-04, godz. 08:30 Jarosław Gałęza o częstotliwości odwiedzin muzeów po „odmrożeniu" Jarosław Gałęza, dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej - Nie jesteśmy zbyt szczęśliwi jeśli chodzi o liczbę osób odwiedzających, ale też nie znaczy to, że… » więcej 2020-06-03, godz. 08:23 Sabina Nowosielska o trudnej sytuacja urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu, który z powodu epidemii został zamknię… Sabina Nowosielska, burmistrz Kędzierzyna-Koźla - Jest to jeden wydział, który zajmował się kontaktem z naszymi mieszkańcami - mówiła w porannej rozmowie… » więcej 2020-06-02, godz. 08:40 Iwona Rajca-Biernacka o projekcie „Opolskie przeciw COVID”, cennym osoczu ozdrowieńców i aktualnym zapotrzebowanie… Iwona Racja-Biernacka, dyrektor RCKiK w Opolu - Jak dotąd zgłosiło się 10-ciu ozdrowieńców, jednak krew można było wykorzystać tylko od 5-ciu - mówiła… » więcej 2020-06-01, godz. 08:49 Szymon Ogłaza o „odmrożeniu” kolei, nowej umowie z POLREGIO oraz tym, że przywrócenie linii w powiecie głubczyckim… - Od 13 czerwca przywracamy całą dotychczasową ofertę, którą mieliśmy przed pandemią, ale wtedy też wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy, bo będzie… » więcej 2020-05-31, godz. 08:30 Elżbieta Janiczek o chorobach wywołanych paleniem, profilaktyce zdrowotnej. Nie tylko z okazji Światowego Dnia Bez … - Ja oczywiście nie palę papierosów – podkreśliła dr Elżbieta Janiczek, ordynator oddziału pulmunologicznego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-05-30, godz. 08:30 Katarzyna Kukolka-Bogocz o kobietach w polityce, pracy podczas kampanii wyborczej - Sprawuję mandat radnej miejskiej. Jestem przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu - przedstawiła się Katarzyna Kukolka-Bogocz… » więcej 2020-05-29, godz. 09:32 Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki - Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił… » więcej 2020-05-28, godz. 08:29 Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce - Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »