Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Podkom. Karol Brandys o drogowych kontrolach i wielkanocnej…
2020-04-14, 10:12 Autor: Joanna Matlak

Podkom. Karol Brandys o drogowych kontrolach i wielkanocnej mobilizacji funkcjonariuszy

Karol Brandys [fot. Justyna Krzyżanowska]
Karol Brandys [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Przez te trzy dni świąt policjanci ukarali 143 osoby, które nie zastosowały się czy to do zakazu gromadzenia się czy też były to osoby, które złamały zakaz przemieszczania się. W tych sprawach skierowaliśmy 53 wnioski o ukaranie. Ale tu nie chodzi o kary, tylko bezpieczeństwo - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” podkom. Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Nasz gość wskazał, że do patroli wykorzystywane były drony, łodzie czy quady, ale przede wszystkim były to patrole piesze. Są to partole mieszane, tzn. na zewnątrz wychodzi policjant w towarzystwie strażnika miejskiego, strażnika granicznego czy leśnego.

- Musimy uważać na inne osoby, ale i na siebie. Nikt nie wie czy jest już zarażony czy nie. Musimy chronić inne osoby przed nami samymi, stąd te obostrzenia. Myślę, że mieszkańcy naszego województwa stanęli na wysokości zadania – ocenił podkom. Brandys.

Podczas świąt doszło do jednego wypadku w którym jedna osoba została ranna. – Chcemy zaapelować do keirowców i przestrzec, że w momencie kiedy te drogi mamy puste, to nie znaczy, że możemy szarżować – dodał pokom. Karol Brandys.

Dodajmy, że od 16 kwietnia zostanie wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa. – Będziemy to sprawdzać kiedy zalecenia wejdą w życie. Mamy jeszcze czas, jest wiele sposobów aby maseczkę zrobić samemu. I nie będzie tłumaczenia, bo wystarczy jakiś materiał, cokolwiek, aby zasłonić usta i nos, żebyśmy sami byli bezpieczni i nie narażali innych na jakieś niebezpieczeństwo – mówił nasz gość.

Zobacz także

2020-05-29, godz. 09:32 Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki - Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił w porannej… » więcej 2020-05-28, godz. 08:29 Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce - Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście Polski… » więcej 2020-05-27, godz. 08:12 Antoni Konopka o rolnictwie oraz ochronie środowiska którymi bedzie się zajmował w zarządzie województwa opolskiego - Mam zadania do zrealizowania i nie boje się powiedzieć, że dla mnie to zaszczyt i honor, że mogę prezentować PSL w zarządzie województwa - powiedział w porannej… » więcej 2020-05-26, godz. 08:46 Rafał Bartek o zmianach osobowych w zarządzie województwa, wdrażaniu RPO oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi Porannym gościem Radia Opole był Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa opolskiego, z którym omówiliśmy najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sejmiku… » więcej 2020-05-25, godz. 08:47 Mirosław Pietrucha o zagrożeniu epidemicznym, obecnej działalności Elektrowni i suszy - Podjęliśmy działania, które nawet wyprzedzały regulacje krajowe, jeśli chodzi np. o oddzielenie poszczególnych grup pracowników. Mówimy też o środkach ochrony… » więcej 2020-05-24, godz. 08:20 Łukasz Berlik o tym, jak pogodzić podziwianie przyrody z nieingerencją w środowisko naturalne – Podczas półgodzinnej wycieczki możemy przyjrzeć się około 50 gatunkom ptaków - podkreślił Łukasz Berlik, opolski przyrodnik. » więcej 2020-05-23, godz. 08:20 Rafał Parvi o drugim uderzeniu w gospodarkę i receptach na kryzys gospodarczy Dr Rafał Parvi, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - Pierwsza fala jest dotkliwa, ale druga może już wielu przedsiębiorców rozłożyć – mówi dr Rafał… » więcej 2020-05-22, godz. 08:32 Jerzy Wrębiak o życiu miasta Brzeg w czasie pandemii i odmrażaniu lokalnej gospodarki Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu - Brzeg jest bogatym miastem i to zdanie podtrzymuję. Wystarczy spojrzeć na rankingi, przez lata budżet prowadziliśmy w sposób… » więcej 2020-05-21, godz. 09:33 Marcin Sagan o odmrażaniu sportu w stolicy regionu – Otwarte są głównie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji. To są obiekty na których jest stały dozór, mam na myśli 3 orliki na ul. Bielskiej, ul. Czaplaka… » więcej 2020-05-20, godz. 08:20 Roman Kolek o współpracy pomiędzy opolskimi lekarzami i lekarzami z chińskiego Fujian Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - W całej prowincji Fujian są dwa szpitale zakaźne, które łącznie liczą 1100 łóżek. Przypomnę, że ta chińska… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »