Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Cezary Obermajer i dr Błażej Choroś o kampanii w ...
2019-08-08, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Cezary Obermajer i dr Błażej Choroś o kampanii wyborczej do parlamentu Rzeczypospolitej

Cezary Obermajer o kampanii wyborczej do parlamentu Rzeczypospolitej
- Na Opolszczyźnie będziemy wybierać 12 posłów i 3 senatorów. Taka liczba przewidziana jest przez kodeks wyborczy i wynika z liczby mieszkańców naszego regionu - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Cezary Obermajer, komisarz wyborczy.

Wybory zostały wyznaczone w pierwszym możliwym terminie, w którym zgodnie z przepisami mogły się odbyć. Data wyborów determinuje cały kalendarz wyborczy, czyli wyznacza terminy rejestracji komitetów, list kandydatów czy powoływanie komisji wyborczych.
Dr Błażej Choroś o kampanii wyborczej do parlamentu Rzeczypospolitej
Dr Błażej Choroś o kampanii wyborczej do parlamentu Rzeczypospolitej

- Wiele wskazuje na to, że ta kampania wyborcza będzie wyglądała inaczej, niż kampania do Parlamentu Europejskiego - powiedział w "Poglądach i osądach" politolog dr Błażej Choroś.
- Opozycja próbuje skupić się na wytykaniu błędów rządzących, ale nie w kwestiach światopoglądowych. Obóz rządzący chce spowodować, aby wiodącą narracją była właśnie kwestia światopoglądowa - uważa dr Choroś.
Jego zdaniem wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość ma szansę zdobyć więcej mandatów na Opolszczyźnie niż Platforma i to byłby duży cios w kierunku PO.

Zobacz także

2019-08-17, godz. 07:35 Arkadiusz Karbowiak o 75. rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych Arkadiusz Karbowiak, politolog z zawodu, historyk z zamiłowania - Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych kontrowersyjną nie jest - powiedział w porann ... » więcej 2019-08-16, godz. 09:21 Dr Jerzy Sacha i dr Iwona Gilowska o najnowszych badaniach w medycynie Dr Jerzy Sacha z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - To pierwszy na Opolszczyźnie i piąty w Polsce tego typu zabieg. Świadczy to o skali jego trudności - ... » więcej 2019-08-15, godz. 08:35 Rozmowa z Ryszardem Szramem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego – Od 27 lat, od 1992 roku, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Ryszard Szram, doradca wojewody opo ... » więcej 2019-08-14, godz. 09:50 Rozmowy z Szymonem Ogłazą i Adamem Leszczyńskim o pracach usprawniających komunikację w Opolu i regionie Szymon Ogłaza, wicemarszałek regionu – W przyszłym roku będzie gotowa obwodnica Dobrodzienia – zapewnił w porannej rozmowie „W cztery oczy” wicemarszałek reg ... » więcej 2019-08-13, godz. 09:32 Martyna Kolemba-Gaschka o projekcie „Od(r)ą do wolności” Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego - "Od(r)ą do wolności" to projekt realizowany w ramach programu wieloletniego Niepodległa, w ramach jego ... » więcej 2019-08-12, godz. 09:52 Paweł Grabowski i Jarosław Pilc o połączeniach partii lewicowych Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 - PSL przyjął nasze postulaty - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 wyjaśniając ... » więcej 2019-08-11, godz. 08:35 Waldemar Zadka o 11. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego - Jesteśmy postrzegani w kraju jako region, który dba o otoczenie, przestrzeń najbliższą - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Waldemar Zadka, dyrektor Depa ... » więcej 2019-08-10, godz. 08:35 Łukasz Berlik o Opolskiej Nocy Przyrodników - Spotykamy się o godzinie 20.00 na polanie na wyspie Bolko, na tej nieco bliżej stawu. Będzie działo się sporo, jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, będziemy ... » więcej 2019-08-09, godz. 10:02 Violetta Porowska i Przemysław Pospieszyński o listach kandydatów na posłów do wyborów parlamentarnych Violetta Porowska, liderka Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Listy pokażemy dzisiaj, może w przyszłym tygodniu, na pewno w najbliższym czasie - powie ... » więcej 2019-08-07, godz. 09:09 Mariusz Stachowski i Monika Bartel o najbiedniejszej gminie w Polsce oraz jak powstają rankingi zamożności gmin. Mariusz Stachowski, burmistrz gminy Zawadzkie - Czuję się z tym źle, choć nie do końca ma to przełożenie, na to co widać za oknem - powiedział w porannej rozm ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »