Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspi ...
2019-07-10, 09:49 Autor: Aneta Skomorowska Kobza

Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji i Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju

Grzegorz Obara o sposobach wspierania organizacji
Grzegorz Obara,prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Fundusz
- Fundusz uruchomił dwa produkty pożyczkowe na wkład własny i pomostowe na realizację przedsięwzięcia objętego dofinansowaniem - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Obara prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Spółka należąca do samorządu województwa udziela takiego wsparcia dla organizacji trzeciego sektora. - To tania pożyczka, która dość istotnie rozwiąże problem wśród tych podmiotów, które potrzebują takiego dofinansowania - uważa prezes Obara. ORFR udziela także pożyczek dla firm. Również na bieżąca działalność.
Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji
Tomasz Kosmala, wiceprezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
- Wkład własny zawsze jest problemem dla organizacji - powiedział w "Poglądach i osądach" Tomasz Kosmala wiceprezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. - Organizacje muszą jednak pamiętać o pewnej pułapce. Pożyczkę na wkład własny trzeba spłacić, więc trzeba będzie w jakiś sposób pozyskać środki, a w projektach realizowanych przez trzeci sektor nie ma zysku - zaznaczył. - Powinniśmy się bardziej skupić na rozwijaniu funduszu wkładów własnych, dotacji z funduszu nie trzeba spłacać - wyjaśnił. Zdaniem Tomasza Kosmali organizacjom pozarządowym przydały by się także pożyczki na bieżąca działalność, takie jakie są dostępne dla przedsiębiorstw.

Zobacz także

2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej 2019-07-13, godz. 08:35 Rozmowa z majorem Leszkiem Radzikiem o tym, czym jest służba wojskowa 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska… na jeden dzień. O tym, czym jes ... » więcej 2019-07-12, godz. 09:59 Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między ... » więcej 2019-07-11, godz. 10:03 Andrzej Mazur i Ryszard Szram o Dniu Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Andrzej Mazur, były radny sejmiku województwa - Była to inicjatywa sejmiku, ale wielu radnych należy do stowarzyszeń kresowych i przenosili tą wolę na forum s ... » więcej 2019-07-09, godz. 10:06 Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji programowej "Myśląc Polska" Violetta Porowska, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie i wicewojewoda - Konwencja była niezwykła, wspaniała przygotowana z wielkim rozmach ... » więcej 2019-07-08, godz. 09:34 Rozmowy z Maciejem Stefańskim i Moniką Czech-Tańczuk o programie "Czyste powietrze" - Jeżeli chodzi o WFOŚ to w radzie nadzorczej jestem dwa lata i jestem zorientowany co Fundusz robi, na co wydaje pieniądze i komu pomaga - powiedział w poran ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »