Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania…
2019-07-10, 09:49 Autor: Aneta Skomorowska Kobza

Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji i Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju

Grzegorz Obara o sposobach wspierania organizacji
Grzegorz Obara,prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Fundusz
- Fundusz uruchomił dwa produkty pożyczkowe na wkład własny i pomostowe na realizację przedsięwzięcia objętego dofinansowaniem - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Obara prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Spółka należąca do samorządu województwa udziela takiego wsparcia dla organizacji trzeciego sektora. - To tania pożyczka, która dość istotnie rozwiąże problem wśród tych podmiotów, które potrzebują takiego dofinansowania - uważa prezes Obara. ORFR udziela także pożyczek dla firm. Również na bieżąca działalność.
Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji
Tomasz Kosmala, wiceprezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
- Wkład własny zawsze jest problemem dla organizacji - powiedział w "Poglądach i osądach" Tomasz Kosmala wiceprezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. - Organizacje muszą jednak pamiętać o pewnej pułapce. Pożyczkę na wkład własny trzeba spłacić, więc trzeba będzie w jakiś sposób pozyskać środki, a w projektach realizowanych przez trzeci sektor nie ma zysku - zaznaczył. - Powinniśmy się bardziej skupić na rozwijaniu funduszu wkładów własnych, dotacji z funduszu nie trzeba spłacać - wyjaśnił. Zdaniem Tomasza Kosmali organizacjom pozarządowym przydały by się także pożyczki na bieżąca działalność, takie jakie są dostępne dla przedsiębiorstw.

Zobacz także

2020-05-30, godz. 08:30 Katarzyna Kukolka-Bogocz o kobietach w polityce, pracy podczas kampanii wyborczej - Sprawuję mandat radnej miejskiej. Jestem przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu - przedstawiła się Katarzyna Kukolka-Bogocz… » więcej 2020-05-29, godz. 09:32 Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki - Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił w porannej… » więcej 2020-05-28, godz. 08:29 Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce - Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście Polski… » więcej 2020-05-27, godz. 08:12 Antoni Konopka o rolnictwie oraz ochronie środowiska którymi bedzie się zajmował w zarządzie województwa opolskiego - Mam zadania do zrealizowania i nie boje się powiedzieć, że dla mnie to zaszczyt i honor, że mogę prezentować PSL w zarządzie województwa - powiedział w porannej… » więcej 2020-05-26, godz. 08:46 Rafał Bartek o zmianach osobowych w zarządzie województwa, wdrażaniu RPO oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi Porannym gościem Radia Opole był Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa opolskiego, z którym omówiliśmy najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sejmiku… » więcej 2020-05-25, godz. 08:47 Mirosław Pietrucha o zagrożeniu epidemicznym, obecnej działalności Elektrowni i suszy - Podjęliśmy działania, które nawet wyprzedzały regulacje krajowe, jeśli chodzi np. o oddzielenie poszczególnych grup pracowników. Mówimy też o środkach ochrony… » więcej 2020-05-24, godz. 08:20 Łukasz Berlik o tym, jak pogodzić podziwianie przyrody z nieingerencją w środowisko naturalne – Podczas półgodzinnej wycieczki możemy przyjrzeć się około 50 gatunkom ptaków - podkreślił Łukasz Berlik, opolski przyrodnik. » więcej 2020-05-23, godz. 08:20 Rafał Parvi o drugim uderzeniu w gospodarkę i receptach na kryzys gospodarczy Dr Rafał Parvi, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - Pierwsza fala jest dotkliwa, ale druga może już wielu przedsiębiorców rozłożyć – mówi dr Rafał… » więcej 2020-05-22, godz. 08:32 Jerzy Wrębiak o życiu miasta Brzeg w czasie pandemii i odmrażaniu lokalnej gospodarki Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu - Brzeg jest bogatym miastem i to zdanie podtrzymuję. Wystarczy spojrzeć na rankingi, przez lata budżet prowadziliśmy w sposób… » więcej 2020-05-21, godz. 09:33 Marcin Sagan o odmrażaniu sportu w stolicy regionu – Otwarte są głównie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji. To są obiekty na których jest stały dozór, mam na myśli 3 orliki na ul. Bielskiej, ul. Czaplaka… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »