Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Edytą Wencel-Borkowską i Andrzejem Kru ...
2019-07-05, 09:17 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Edytą Wencel-Borkowską i Andrzejem Kruczkiewiczem o drugiej edycji programu e-usługi geodezyjne

Edyta Wencel-Borkowska o drugiej edycji programu e-usługi geodezyjne
Edyta Wencel-Borkowska, naczelnik wydziału i geodeta powiatu opolskiego
Oznacza to, że nie wychodząc z domu, będziemy mogli sprawdzić wszystkie dane związane z nieruchomościami na terenie całego województwa. - Każdy powiat prowadzi swoją bazę, dzięki projektowi e-usługi geodezyjne będą one zintegrowane i dostępne w jednym systemie - wyjaśniła w porannej rozmowie "W cztery oczy" Edyta Wencel-Borkowska, geodeta powiatu opolskiego.

- Inwestor lub indywidualny mieszkaniec będzie miał pełne dane dotyczące na przykład tego, czy teren jest zagrożony powodzią, czy nie ma na nim stanowisk archeologicznych, zobaczy klasę gruntu i rodzaj użytku, ukształtowanie terenu i plan zagospodarowania przestrzennego - wylicza.
Andrzej Kruczkiewicz [fot. Daniel Klimczak]
Andrzej Kruczkiewicz [fot. Daniel Klimczak]
Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski
- Powiat nyski, tak jak inne powiaty, włączył się w ten projekt. Ułatwi to dostęp do potrzebnych danych i informacji, a widzę co się dzieje w moim wydziale geodezyjnym. Tłumy ludzi, którzy potrzebują na przykład mapek do różnych prac. Teraz będą mogli sprawdzić wszystko przez internet - powiedział Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski.

Skomentował on także wyniki matur w powiedzie. - TZW. Rolnik 86.8%, Carolinum 89,9% to powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej - mówił. Nyskie technika wypadły słabiej bo średnie wyniki matur są tam niższe niż w województwie.

Zobacz także

2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej 2019-07-13, godz. 08:35 Rozmowa z majorem Leszkiem Radzikiem o tym, czym jest służba wojskowa 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska… na jeden dzień. O tym, czym jes ... » więcej 2019-07-12, godz. 09:59 Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między ... » więcej 2019-07-11, godz. 10:03 Andrzej Mazur i Ryszard Szram o Dniu Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Andrzej Mazur, były radny sejmiku województwa - Była to inicjatywa sejmiku, ale wielu radnych należy do stowarzyszeń kresowych i przenosili tą wolę na forum s ... » więcej 2019-07-10, godz. 09:49 Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji i Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju Grzegorz Obara,prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Fundusz - Fundusz uruchomił dwa produkty pożyczkowe na wkład własny i pomostowe na realizację ... » więcej 2019-07-09, godz. 10:06 Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji programowej "Myśląc Polska" Violetta Porowska, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie i wicewojewoda - Konwencja była niezwykła, wspaniała przygotowana z wielkim rozmach ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »