Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Artur Góralczyk o Atlantis Biegu Opolskim
2019-07-06, 08:40 Autor: Ewa Skrabacz

Artur Góralczyk o Atlantis Biegu Opolskim

Artur Góralczyk o Atlantis Biegu Opolskim
Pierwsza sobota lipca to od 17 lat termin Biegu Opolskiego. Oznacza to, że miłośnicy biegania po raz kolejny, tym razem 6 lipca, opanują Wyspę Bolko. O niepowtarzalnej atmosferze opolskiej imprezy opowiadał Artur Góralczyk, prezes Stowarzyszenia Bieg Opolski.
Z Arturem Góralczykiem rozmawia Ewa Skrabacz
- Bieg Opolski jest doceniany zarówno w środowisku biegowym, zdobyliśmy dość dużo wyróżnień, ale również zdobyliśmy sporo wyróżnień lokalnych, byliśmy doceniani jako społecznicy – mówił Góralczyk.

- Nasz bieg od początku robiony jest przez biegaczy, dla biegaczy. My rozumiemy to środowisko, rozumiemy potrzeby i staramy się wszystko zrobić w ten sposób, by było tak, jakbyśmy sami chcieli, żeby biegi były organizowane – stwierdził prezes Stowarzyszenia Bieg Opolski.

- Całe wydarzenie staje się wielkim festynem okołobiegowym, a bieg jest jednym z elementów tego święta. I chyba jest to jedyny bieg w Polsce robiony całkowicie na wyspie – dodał organizator.

- Główny bieg zaplanowany jest na dystansie 10 km. Pięć lat temu wprowadziliśmy także dystans 5 km, dla osób, które rozpoczynają przygodę z bieganiem, które wracają po kontuzjach. Od trzech lat, na tym samym dystansie, puściliśmy „patyczaków”, czyli marsz nordic walking. Całą imprezę rozpoczynają dzieciaki, które startują na różnych dystansach – informował Artur Góralczyk.

Zobacz także

2019-07-19, godz. 09:55 Marcin Oszańca i Piotr Woźniak o projekcie Koalicji Polskiej Marcin Oszańca, rzecznik opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Koalicja Polska jest projektem, który Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował już ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej 2019-07-13, godz. 08:35 Rozmowa z majorem Leszkiem Radzikiem o tym, czym jest służba wojskowa 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska… na jeden dzień. O tym, czym jes ... » więcej 2019-07-12, godz. 09:59 Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między ... » więcej 2019-07-11, godz. 10:03 Andrzej Mazur i Ryszard Szram o Dniu Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Andrzej Mazur, były radny sejmiku województwa - Była to inicjatywa sejmiku, ale wielu radnych należy do stowarzyszeń kresowych i przenosili tą wolę na forum s ... » więcej 2019-07-10, godz. 09:49 Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji i Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju Grzegorz Obara,prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Fundusz - Fundusz uruchomił dwa produkty pożyczkowe na wkład własny i pomostowe na realizację ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »