Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Tomaszem Kosmalą
2019-03-12, 10:24 Autor: Marek Świercz

Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Tomaszem Kosmalą

Aleksandra Zwarycz o działalności Rady Dialogu Pożytku Publicznego
Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego.
– To gremium specjalistów, ekspertów, gremium opiniodawczo-doradcze prezydenta – powiedziała o posiedzeniu Rady Dialogu Pożytku Publicznego Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. RDPP składa się z przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawiciele prezydenta i przedstawiciele rady miasta. – Strategicznym dokumentem, nad którym pracuje RDPP to program współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. Na dzisiejszym posiedzeniu rada zajmie się przygotowaniem takiego programu na 2020 rok a także zmianami w regulaminie konkursu ofert. Jeśli chodzi o działalność Centrum Dialogu Obywatelskiego, którym kieruje gość porannej rozmowy „W cztery oczy” to w tej chwili główną działalnością jest rozstrzygnięcie konkursów na organizacji pozarządowych. – W tej chwili trwa 13 konkursów w których jeszcze można wziąć udział. Poza tym CDO zajmuje się budżetem obywatelskim na kolejny rok i inicjatywą lokalną, oraz działalnością rad dzielnic.
Tomasz Kosmala o konkursie na regranting dla młodych organizacji pozarządowych
Tomasz Kosmala, wiceprezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
Gościem „Poglądów i osądów” był Tomasz Kosmala wiceprezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Dzisiaj rusza projekt. – Chcemy popracować nad kompetencjami młodych ludzi, chcemy ich zachęcić do angażowania się w większym stopniu w działalność prospołeczną. Jest skierowany do osób między 15 a 29 rokiem życia. Rekrutacja pokaże, kogo będziemy mieć w projekcie – zaznaczył Tomasz Kosmala. Dodał, że OCWiC ogłosiło wczoraj konkurs na regranting dla młodych organizacji pozarządowych. – Mamy 250 tysięcy dla organizacji z całego województwa – dodał.

Zobacz także

2019-03-23, godz. 08:45 Magdalena Matyjaszek o obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej O tegorocznych opolskich obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (20-22.03), a także o codziennej współpracy z miastem partnerskim Székesfehérvár, rozmawi ... » więcej 2019-03-22, godz. 09:11 Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem Nowakiem Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu – W piątek rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Wody w Opolu panelem dyskusyjnym – powiedział w p ... » więcej 2019-03-21, godz. 09:40 Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu -13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt d ... » więcej 2019-03-20, godz. 08:48 Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski i komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz o wyborach do Parlamentu Europejskiego Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15 - To nie jest kara, tu chodzi o pragmatykę - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15, ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:34 Rozmowy z wojewodą opolskim Violettą Porowską i starostą kluczborskim Mirosławem Bireckim Wicewojewoda opolski Violetta Porowska - 350 mln zł trafi do szpitali powiatowych, by koszty w związku ze wzrostem wynagrodzeń i zakupem sprzętu były zrekomp ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:45 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą o naborze do Funduszu Dróg Samorządowych Adrian Czubak, wojewoda opolski Ruszył nabór wniosków do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. - Ogromne zainteresowanie było już przed ogłoszeniem n ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:35 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o uroczystościach upamiętniających 74. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf 17 marca przypada 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. O niedzielnych uroczystościach w Łambinowicach, a także o świadkach historii opowiadała dr Vio ... » więcej 2019-03-16, godz. 08:35 Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputniku nad Opolem O filmach nagrodzonych w 12. edycji festiwalu Grand OFF, a także o kinie rosyjskim, czyli kolejnej odsłonie festiwalu „Sputnik nad Opolem” rozmawialiśmy z Mic ... » więcej 2019-03-14, godz. 11:16 Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS Paweł Fudala z opolskiego NFZ - Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" ... » więcej 2019-03-14, godz. 09:22 Rozmowy z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem i wicemarszałkiem Stanisławem Rakoczym Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz - Jestem mocno zdumiony - równie dobrze można podjąć uchwałę, że w Nysie poruszamy się tylko samochodami elektrycznymi koloru ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »