Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Agnieszką Okupniak i dr. Witoldem Potw ...
2019-02-27, 09:40 Autor: Marek Świercz

Rozmowy z Agnieszką Okupniak i dr. Witoldem Potworą

Agnieszka Okupniak o ostatecznym terminie składania wniosków do konkursu Opolska Marka
Agnieszka Okupniak, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji w opolskim urzędzie marszałkowskim
- Przedłużyliśmy o tydzień termin zgłaszania propozycji firm zainteresowanych udziałem w konkursie Opolska Marka na prośbę zainteresowanych nim przedsiębiorców. To już chyba taka polska specyfika, że wszystko robimy na ostatnią chwile i boimy się, że nie zdążymy. Czekamy na zgłoszenia do poniedziałku 4 marca - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Okupniak, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji w opolskim urzędzie marszałkowskim.

Jak mówi nasz gość, zainteresowanie konkursem, który - dodajmy - nie wiąże się z żadnymi opłatami, rośnie, w tym roku organizatorzy otrzymali już około 40 zgłoszeń w różnych kategoriach. To więcej niż przed rokiem. Nowością jest kategoria, w której oceniane będą inwestycje wykonane dzięki unijnym dotacjom.
- Mamy w tym roku 15-lecie wejścia Polski do unii, więc chyba warto zrobić taki bilans - mówi Okupniak. - Finał Opolskiej Marki 3 kwietnia w Filharmonii Opolskiej.
Nasz gość zapowiedział też kolejny konkurs adresowany do samorządów i organizacji pozarządowych. To "Partnerstwo bez granic", które ma zaprezentować zagraniczną współpracę. Tu termin zgłoszeń upływa w czwartek 28 lutego, finałowa gala pod koniec kwietnia.
Dr Witold Potwora o konkursie Laur Umiejętności i Kompetencji
Dr Witold Potwora, ekonomista z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu
- Myślę, że opolska marka do marka bardzo dobra i coraz lepsza. Mamy wiele firm, które świetnie radzą sobie nie tylko na rynku lokalnym, ale także na rynkach światowych. Co prawda firmy przetwórcze związane z rolnictwem w większości nie przetrwały przemian lat 90. i upadły, mamy jednak swoje specjalności, takie jak transport i logistyka, meblarstwo czy stolarstwo - mówił w "Poglądach i osądach" dr Witold Potwora, ekonomista z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

Nasz gość wysoko ceni sobie także konkurs Opolska Marka.
- Wiele przedsiębiorstw, które z powodzeniem wzięło w nim udział, wygrywa potem konkursy ogólnopolskie. Myślę, że posiadanie statuetki Opolskiej Marki to dobra promocja - twierdzi Potwora.
Jego zdaniem, rośnie też znaczenie innego konkursu - Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowanych przez Opolską Izbę Gospodarczą.

Zobacz także

2019-04-21, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o Wielkanocy w Rosji i o radości z jaką to Święto Świąt przeżywają syberyjscy katolicy » więcej 2019-04-20, godz. 08:35 Ks. Waldemar Klinger o tym dlaczego w Wielką Sobotę święcimy pokarm Ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry - To nie tylko polski zwyczaj. Pokarmy święci się także w innych krajach Europy - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2019-04-19, godz. 08:19 Rozmowa z Martyną Nakonieczny i Romanem Kolkiem o roli i kompetencjach pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa - Komisja z udziałem pełnomocnika marszałka do spraw wielokulturowości odbyła się ... » więcej 2019-04-18, godz. 10:16 Rozmowa z Łukaszem Sowadą i Michałem Nowakiem o sesji rady miasta i projektach uchwał, nad którymi odbędzie się dziś g ... Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - Są środki na inwestycje, natomiast niektóre nie mogą być finansowane ze środków europejskich. Tak może być w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:08 Rozmowa z prof. Krystyną Modrzejewską i ks. Waldemarem Klingerem o spaleniu się katedry Notre-Dame Prof. Krystyna Modrzejewska, romanistka - Na szczęście do tej pory mówi się o tym, że to był przypadek, niedopatrzenie. Byłoby to straszne, gdyby to był atak, ... » więcej 2019-04-16, godz. 10:18 Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. ... » więcej 2019-04-15, godz. 10:49 Rozmowy z Violettą Porowską i Jerzym Wrębiakiem Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Pamiętam, jak jeszcze 15 lat temu zebraliśmy się w Brzegu ze starostą Stefańskim, który zabiegał o budowę obwodnicy ... » więcej 2019-04-14, godz. 08:30 Rozmowa z Markiem Szubrytem o XV Opolskich Podbiegach „Wstawać, wstawać, nie udawać” - tak Narodowe Centrum Polskiej Piosenki budzi nas z zimowego snu i zaprasza na XV PODBIEGI. O idei podbiegania, o tych, którzy ... » więcej 2019-04-13, godz. 08:30 Rozmowa z dr. Bartoszem Kuświkiem o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypada 13 kwietnia, w dzień ujawnienia przez Niemców w 1943 r. informacji o odnalezieniu mogił polskich oficerów w le ... » więcej 2019-04-12, godz. 09:30 Rozmowy z Grzegorzem Kulisiem o tym czego od absolwentów studiów oczekują dziś pracodawcy oraz Karoliną Trościanką o X ... Grzegorz Kuliś z BCC - Od kandydata do pracy oczekujemy i piątek w indeksie, i doświadczenia zawodowego. Wiem, że to oczekiwanie w kwestii doświadczenia zawod ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »