Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Sebastianem Smolińskim o Międzynarodow ...
2019-02-17, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Sebastianem Smolińskim o Międzynarodowym Dniu Kota

Sebastian Smoliński o kotach w opolskiej przestrzeni miejskiej
W Międzynarodowym Dniu Kota zapytaliśmy przede wszystkim o obecne w opolskiej przestrzeni miejskiej koty wolno żyjące. O tym, jakie inicjatywy podejmowane są w celu poprawy warunków ich życia, opowiedział nam Sebastian Smoliński z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola.

- Kotów bezdomnych nie ma w środowisku, bo są to koty, które utraciły właściciela i w tej sytuacji trafiają do schroniska, skąd po kwarantannie są przekazywane do adopcji. One różnią się od kotów występujących w środowisku, które urodziły się i żyją na wolności, a zatem radzą sobie w ekosystemie miejskim – wyjaśniał Sebastian Smoliński.

- Wolno żyjące koty są potrzebne, gdyż regulują populację różnych gryzoni. Tym kotom mamy przede wszystkim pomóc, na przykład poprzez sterylizację, w celu utrzymania ich populacji na optymalnym poziomie. Ważne jest również dokarmianie czy leczenie, po którym wracają one do środowiska – dodał Smoliński.

- Po raz pierwszy w tym roku ustawiliśmy na terenie Opola trwałe domki dla kotów, które umożliwiają im przetrwanie zimy. Przygotowaliśmy 15 takich ocieplonych, nieprzemakalnych konstrukcji – informował Sebastian Smoliński.

Zobacz także

2019-04-24, godz. 09:33 Rozmowa z Maciejem Kalskim i Tomaszem Kwiatkiem o nowych zadaniach jakie stoją przed urzędami pracy Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na opolskim rynku pracy jest naprawdę dobra, mamy w tej chwili 22. tysiące bezrobotnych, ... » więcej 2019-04-23, godz. 09:39 Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Michałem Siekiem o sporze Mniejszości Niemieckiej z resortem edukacji na temat nauczania ... Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - Resort edukacji zmienił interpretację przepisów oświatowych i uzn ... » więcej 2019-04-22, godz. 08:35 Ks. Rafał Przybyła o procesji konnej, która odbywa się Żędowic do Zawadzkiego Ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpasterz miłośników koni z Diecezji Gliwickiej 22 kwietnia, jak w każdy Poniedziałek Wielkanocny od 34 lat, z Żędowic do Z ... » więcej 2019-04-21, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o Wielkanocy w Rosji i o radości z jaką to Święto Świąt przeżywają syberyjscy katolicy » więcej 2019-04-20, godz. 08:35 Ks. Waldemar Klinger o tym dlaczego w Wielką Sobotę święcimy pokarm Ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry - To nie tylko polski zwyczaj. Pokarmy święci się także w innych krajach Europy - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2019-04-19, godz. 08:19 Rozmowa z Martyną Nakonieczny i Romanem Kolkiem o roli i kompetencjach pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa - Komisja z udziałem pełnomocnika marszałka do spraw wielokulturowości odbyła się ... » więcej 2019-04-18, godz. 10:16 Rozmowa z Łukaszem Sowadą i Michałem Nowakiem o sesji rady miasta i projektach uchwał, nad którymi odbędzie się dziś g ... Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - Są środki na inwestycje, natomiast niektóre nie mogą być finansowane ze środków europejskich. Tak może być w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:08 Rozmowa z prof. Krystyną Modrzejewską i ks. Waldemarem Klingerem o spaleniu się katedry Notre-Dame Prof. Krystyna Modrzejewska, romanistka - Na szczęście do tej pory mówi się o tym, że to był przypadek, niedopatrzenie. Byłoby to straszne, gdyby to był atak, ... » więcej 2019-04-16, godz. 10:18 Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. ... » więcej 2019-04-15, godz. 10:49 Rozmowy z Violettą Porowską i Jerzym Wrębiakiem Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Pamiętam, jak jeszcze 15 lat temu zebraliśmy się w Brzegu ze starostą Stefańskim, który zabiegał o budowę obwodnicy ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »