Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Małgorzata Tudaj i Konrad Gęsiarz o najważniejsz ...
2019-01-22, 09:38 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Małgorzata Tudaj i Konrad Gęsiarz o najważniejszych zadaniach ZPP na tę kadencję

Małgorzata Tudaj o ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego
Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego
Najważniejszą rzeczą, którą musimy się zająć jest ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Małgorzata Tudaj starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W ubiegłym tygodniu została członkiem zarządu Związku Powiatów Polskich. Jej zdaniem dochody powiatów powinny być zwiększone bo pieniądze, którymi dysponują są niewystarczające do realizacji wszystkich zadań. Starosta Tudaj powiedziała także, że niektóre drogi należące do powiatów nie spełniają kryteriów dróg powiatowych i dlatego powinny być przekazane gminom. Te jednak nie chcą ich przejąć, bo wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
Pozostałe tematy, którymi będzie zajmował się nowy zarząd ZPP to ochrona zdrowia i szkolnictwo.
Konrad Gęsiarz o Pakcie na rzecz bezpieczeństwa komunikacyjnego mieszkańców
Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski
- Zgadzam się ze starostą Tudaj w kwestii zwiększenia finansowania powiatów - powiedział w "Poglądach i osądach" Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski. Podkreślał on, że można to osiągnąć poprzez zwiększenie odsetka podatku PiT i CiT przekazywanego powiatom. W powiecie namysłowskim zawiązano "Pakt na rzecz bezpieczeństwa komunikacyjnego mieszkańców". Skupia się on na trzech obszarach: drogi powiatowe, szkolnictwo średnie i służba zdrowia.

Zobacz także

2019-10-17, godz. 10:01 Prof. Krzysztof Zuba i dr Marek Kawa o kompetencjach senatu Prof. Krzysztof Zuba, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, znawca polskiego systemu politycznego. - Senat jest ustrojowo słabo uposażony, nie jest graczem, kt ... » więcej 2019-10-16, godz. 10:09 Sebastian Szczurek i Renata Cygan o obcokrajowcach na opolskim rynku pracy Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Na początku września mieliśmy zarejestrowanych ponad 20 tysięcy cudzoziemców ... » więcej 2019-10-15, godz. 09:06 Rafał Bartek i Paweł Nakonieczny o I Konwencie Przewodniczących Sejmiku, Rad Powiatu i Rad Gmin Województwa Opolskiego Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - Jestem zadowolony z wyniku wyborczego Mniejszości Niemieckiej. Oc ... » więcej 2019-10-14, godz. 09:58 Joanna Maksymowicz i red. Bogusław Mrukot o pierwszych wynikach wyborów parlamentarnych 2019 Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy – Wybory przebiegły spokojnie i bardzo sprawnie, pierwsze protokoły z gmin przywieziono nam już około godzony 23:00. I ... » więcej 2019-10-13, godz. 08:41 Cezary Obermajer o tym, jak oddać ważny głos, a także czego unikać, by nie naruszyć trwającej ciszy wyborczej W niedzielny poranek sprawdziliśmy, czy komisje wyborcze w naszym województwie zaczęły swoją pracę planowo. Cezary Obermajer, zastępca przewodniczącego obwodo ... » więcej 2019-10-12, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o tym, że musiał przebyć 1 850 km, aby oddać głos w niedzielnych wyborach Dzień przed wyborami parlamentarnymi zachęcaliśmy do czynnego udziału w wyborach. O swojej podróży do lokalu wyborczego opowiedział jezuita z dalekiej Syberii ... » więcej 2019-10-11, godz. 10:22 Witold Zembaczyński i Paweł Kukiz o podsumowaniu kampanii wyborczej i politycznych planach na przyszłość Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej i jedynka na opolskiej liście Koalicji Obywatelskiej – Śledzę sondaże przedwyborcze, ale zastanawiam się, jak one są ro ... » więcej 2019-10-10, godz. 09:21 Marcelina Zawisza i Ryszard Galla o dobiegającej końca kampanii wyborczej oraz programach politycznych Marcelina Zawisza, polityczka Lewicy Razem, jedynka na opolskiej liście SLD do Sejmu - Czy jest jedna lewica? Jest jeden komitet lewicy, porozumieliśmy się w ... » więcej 2019-10-09, godz. 08:56 Violetta Porowska i Jacek Wilk o sondażach, programach i możliwych scenariuszach powyborczych Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i jedynka na opolskiej liście PiS - To nie jest czas na liczenie mandatów, które możemy otrzymać, teraz musimy skupić ... » więcej 2019-10-08, godz. 09:22 Barbara Pawlos i Katarzyna Czochara o stanie rehabilitacji dzieci i młodzieży w regionie Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ – W tej chwili rehabilitacja dzienna dla dzieci prowadzona jest wyłącznie w ośrodku w Kup przy Stobra ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »