Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Błażejem Chorosiem i Krzysztofem Zyzik ...
2018-10-09, 10:09 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowy z Błażejem Chorosiem i Krzysztofem Zyzikiem

Dr Błażej Choroś o kampanii wyborczej w nowych mediach
Dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego
- Politycy korzystają z bardzo różnych kanałów przekazu informacji, także z mediów społecznościowych, które stają się coraz popularniejsze. W naszych opolskich wyborach najbardziej intensywnie korzystna z nich prezydent Arkadiusz Wiśniewski - mówił w rozmowie "W cztery oczy" dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, dodając, że opolscy naukowcy badają tę sieciową aktywność kandydatów, ale wyniki tego małego badawczego projektu poznamy już po wyborach.

Nasz gość przyznaje, że dzięki mediom społecznościowym politycy omijają nieco media tradycyjne, bo tam ich rola jest trudniejsza, czasem muszą odpowiadać za niewygodne pytania i nie mają pełnej kontroli nad przekazem i wizerunkiem. Dr Choroś przestrzega jednak przed wiarą w dużą ilość lajków i znajomych na fejsbooku, bo nie muszą się one przełożyć na liczbę realnych zwolenników.
Krzysztof Zyzik o kampanii z mniejszym udziałem tradycyjnych mediów
Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej
- Politycy polubili media społecznościowe, bo tam mogą się pokazać jako ludzie idealni, tam w pełni kontrolują swój obraz. Nikt przecież nie pisze na fejsie, że ma fatalny dzień czy przejechał psa. Istnieje przy tym ryzyko, że polityk zacznie żyć wewnątrz takiej fejsbukowej bańki i zacznie wierzyć w, że naprawdę jest taki idealny - mówił w "Poglądach i osądach" Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej, zachęcając do korzystania z tradycyjnych mediów, które przestrzegają sprawdzonych standardów i potrafią odsiać informacje wartościowe od "informacyjnych śmieci", których pełno w globalnej sieci.

Zobacz także

2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej 2018-12-06, godz. 09:33 Rozmowa z Szymonem Ogłazą i Sylwestrem Brząkałą o transporcie kolejowym i nowych inwestycjach Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego - Do funkcjonowania spółki Polregio, w której jako region mamy około 3 procent udziałów, dołożyliśmy w ty ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »