Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Błażejem Chorosiem i Krzysztofem Zyzik ...
2018-10-09, 10:09 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowy z Błażejem Chorosiem i Krzysztofem Zyzikiem

Dr Błażej Choroś o kampanii wyborczej w nowych mediach
Dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego
- Politycy korzystają z bardzo różnych kanałów przekazu informacji, także z mediów społecznościowych, które stają się coraz popularniejsze. W naszych opolskich wyborach najbardziej intensywnie korzystna z nich prezydent Arkadiusz Wiśniewski - mówił w rozmowie "W cztery oczy" dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, dodając, że opolscy naukowcy badają tę sieciową aktywność kandydatów, ale wyniki tego małego badawczego projektu poznamy już po wyborach.

Nasz gość przyznaje, że dzięki mediom społecznościowym politycy omijają nieco media tradycyjne, bo tam ich rola jest trudniejsza, czasem muszą odpowiadać za niewygodne pytania i nie mają pełnej kontroli nad przekazem i wizerunkiem. Dr Choroś przestrzega jednak przed wiarą w dużą ilość lajków i znajomych na fejsbooku, bo nie muszą się one przełożyć na liczbę realnych zwolenników.
Krzysztof Zyzik o kampanii z mniejszym udziałem tradycyjnych mediów
Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej
- Politycy polubili media społecznościowe, bo tam mogą się pokazać jako ludzie idealni, tam w pełni kontrolują swój obraz. Nikt przecież nie pisze na fejsie, że ma fatalny dzień czy przejechał psa. Istnieje przy tym ryzyko, że polityk zacznie żyć wewnątrz takiej fejsbukowej bańki i zacznie wierzyć w, że naprawdę jest taki idealny - mówił w "Poglądach i osądach" Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej, zachęcając do korzystania z tradycyjnych mediów, które przestrzegają sprawdzonych standardów i potrafią odsiać informacje wartościowe od "informacyjnych śmieci", których pełno w globalnej sieci.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »