Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Zbignie ...
2018-10-04, 10:39 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac. Maciej Wajler)

Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Zbigniewa Bahryja

Krzysztof Drynda o urzędowych trudnościach kampanii wyborczej
Krzysztof Drynda z KWW Razem dla Opola
- Razem dla Opola nie ma swoich plakatów na latarniach, ponieważ mimo zgody właściciela latarni otrzymaliśmy informację z MZD, że nie dostaniemy zgody na zajęcie pasa ruchu drogowego - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Krzysztof Drynda z KWW Razem dla Opola. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych trzeba zapłacić za zajęcia pasa drogowego do celów reklamowych. - MZD oświadczyło, że uchwała krajobrazowa zabrania takiej formy reklamy - dodał Drynda. Dziwi się on, że inne komitety wyborcze, mają swoje plakaty powieszone na latarniach. - W Opolu mamy dwa standardy. Komitet Razem dla Opola nie może tak się reklamować, a komitet Arkadiusza Wiśniewskiego może i twierdzi, że mają wszystkie potrzebne zgody - mówił gość Radia Opole. Dodał on, że problem jest także w kwestii naklejek reklamowych umieszczanych na chodnikach. - W tej sprawie zostaliśmy wysłani do konserwatora zabytków: miejskiego i wojewódzkiego, aby uzyskać od nich opinię. Miejski konserwator odpisał, że to nie leży w jego gestii, wojewódzki odpisał, że komitet wyborczy nie jest uprawniony do wnioskowania o taką opinię. Przypomina mi się bajka Asterix i Obelix, gdzie bohaterowie w jednym z odcinków biegali po kilkunastu piętrach i pokojach, próbując coś załatwić - stwierdził Krzysztof Drynda.
Zbigniew Bahryj o równym traktowaniu w kampanii wyborczej
Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu|
- A mnie się przypomina bajka o sierotce Marysi, pan Drynda kreuje się na sierotkę, "nikt mi nie pozwala się wywiesić, ojej co się dzieje" - stwierdził w "Poglądach i osądach" Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. - Wszyscy są równo traktowani, wszystkie komitety złożyły wnioski o zgodę na zajęcie pasa drogowego i wszystkie zostały wezwane do usunięcia braków w postaci zgód architekta miejskiego i konserwatora zabytków - dodał. - Nie wydaliśmy nikomu decyzji odmownej - zapewnił.
Jeśli teraz, wpłynął by stosowny wniosek to, jak zapewnia dyrektor MZD, jednostka nie będzie zwlekać z wydaniem decyzji. - Wnioski rozpatrujemy w trybie przyśpieszonym. Rozumiemy, że wszyscy kandydaci chcą się reklamować, nie będziemy nikomu utrudniali. 30 dni jest naszym terminem granicznym, ale to nie oznacza, że w takim terminie będzie wydana zgoda - zapewnia dyrektor Bahryj.

Zobacz także

2018-12-17, godz. 11:11 Rozmowy z Aleksandrą Czerkawską i Markiem Bocianowskim Aleksandra Czerkawska, dyrektor biura Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna – Staramy się namawiać Polaków, żeby jedli polskiego karpia przez cały r ... » więcej 2018-12-16, godz. 09:05 Ks. Mateusz Buczma o Nocy konfesjonałów W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z ks. Mateuszem Buczmą o Nocy konfesjonałów. » więcej 2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »