Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Zbignie ...
2018-10-04, 10:39 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza (oprac. Maciej Wajler)

Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Zbigniewa Bahryja

Krzysztof Drynda o urzędowych trudnościach kampanii wyborczej
Krzysztof Drynda z KWW Razem dla Opola
- Razem dla Opola nie ma swoich plakatów na latarniach, ponieważ mimo zgody właściciela latarni otrzymaliśmy informację z MZD, że nie dostaniemy zgody na zajęcie pasa ruchu drogowego - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Krzysztof Drynda z KWW Razem dla Opola. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych trzeba zapłacić za zajęcia pasa drogowego do celów reklamowych. - MZD oświadczyło, że uchwała krajobrazowa zabrania takiej formy reklamy - dodał Drynda. Dziwi się on, że inne komitety wyborcze, mają swoje plakaty powieszone na latarniach. - W Opolu mamy dwa standardy. Komitet Razem dla Opola nie może tak się reklamować, a komitet Arkadiusza Wiśniewskiego może i twierdzi, że mają wszystkie potrzebne zgody - mówił gość Radia Opole. Dodał on, że problem jest także w kwestii naklejek reklamowych umieszczanych na chodnikach. - W tej sprawie zostaliśmy wysłani do konserwatora zabytków: miejskiego i wojewódzkiego, aby uzyskać od nich opinię. Miejski konserwator odpisał, że to nie leży w jego gestii, wojewódzki odpisał, że komitet wyborczy nie jest uprawniony do wnioskowania o taką opinię. Przypomina mi się bajka Asterix i Obelix, gdzie bohaterowie w jednym z odcinków biegali po kilkunastu piętrach i pokojach, próbując coś załatwić - stwierdził Krzysztof Drynda.
Zbigniew Bahryj o równym traktowaniu w kampanii wyborczej
Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu|
- A mnie się przypomina bajka o sierotce Marysi, pan Drynda kreuje się na sierotkę, "nikt mi nie pozwala się wywiesić, ojej co się dzieje" - stwierdził w "Poglądach i osądach" Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. - Wszyscy są równo traktowani, wszystkie komitety złożyły wnioski o zgodę na zajęcie pasa drogowego i wszystkie zostały wezwane do usunięcia braków w postaci zgód architekta miejskiego i konserwatora zabytków - dodał. - Nie wydaliśmy nikomu decyzji odmownej - zapewnił.
Jeśli teraz, wpłynął by stosowny wniosek to, jak zapewnia dyrektor MZD, jednostka nie będzie zwlekać z wydaniem decyzji. - Wnioski rozpatrujemy w trybie przyśpieszonym. Rozumiemy, że wszyscy kandydaci chcą się reklamować, nie będziemy nikomu utrudniali. 30 dni jest naszym terminem granicznym, ale to nie oznacza, że w takim terminie będzie wydana zgoda - zapewnia dyrektor Bahryj.

Zobacz także

2018-10-22, godz. 10:08 Rozmowy z Joanną Maksymowicz i Grzegorzem Habrem o niedzielnych wyborach samorządowych - To były trudne wybory. Już na etapie przygotowań, bo po nowelizacji kodeksu wyborczego to nie gminy, ale organy wyborcze stały się odpowiedzialne za powołan ... » więcej 2018-10-21, godz. 08:40 Rozmowa z Cezarym Obermajerem o podstawowych zasadach, o których należy pamiętać podczas trwającej ciszy wyborczej Gościem porannej rozmowy był Cezary Obermajer, komisarz wyborczy w Opolu. Naszego gościa zapytaliśmy m.in. go o przebieg wyborów, sposoby oddawania ważnych gł ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Zbigniewem Kubalańcą o ostatnim tygodniu kampanii wyborczej Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »