Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Stanisław Rakoczy o 15 rocznicy istnienia Opolsk ...
2018-09-11, 13:04 Autor: Ireneusz Prochera

Stanisław Rakoczy o 15 rocznicy istnienia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i komentarz Jadwigi Kulczyckiej

Stanisław Rakoczy o 15 rocznicy istnienia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
- Gdy rozpoczynaliśmy pracę wiedzieliśmy, że potrzebne jest jednoczenie ludzi działających w tej branży - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Stanisław Rakoczy, prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która obchodzi 15-lecie istnienia. Podkreślał również, że z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza woj. opolskie oraz że czeka na nich coraz bogatsza oferta, potwierdzona oficjalnymi certyfikatami.

Gość Radia Opole był także pytany o plany wyborcze Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego jest liderem w regionie. - Zaczynamy ten mecz, a boisko ma kolor zielony. A jeśli chodzi o samorządy, to gramy u siebie - mówił Stanisław Rakoczy, zapowiadając, że jego partia stawia przed wyborami samorządowymi na kampanię bezpośrednią. - Trzeba się spotykać z ludźmi i przekonywać ich do siebie - podkreślał Rakoczy.
Jadwiga Kulczycka o gospodarstwach agroturystycznych
Jadwiga Kulczycka, prezes Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak
- Mamy różnych turystów, od bardzo wymagających, do takich, którym wystarczy przysłowiowy snopek siana - powiedziała w "Poglądach i osądach" Jadwiga Kulczycka, prezes Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak. Podkreślała również, że gospodarstwa agroturystyczne bardzo elastycznie przystosowują swoją ofertę do indywidualnych potrzeb turystów.

Jadwiga Kulczycka zapewniała także, że jako region mamy wiele atrakcji, które przyciągają gości z kraju, a nawet zza granicy.

Zobacz także

2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »