Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Tu ...
2018-07-19, 10:24 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą

Mieczysław Wojtaszek o programie Dostępność Plus
Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego
Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rządu w pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym i wymagającym opieki lub pomocy. Decyzje zapadły 17 lipca. Rząd przeznaczy na to 23,5 mld złotych. Spektrum pomocy rozciągnie się od rozwiązań architektonicznych (podjazdy, windy, bramy, wejścia) po sieciowe (strony internetowe dla niewidzących i głuchoniemych). W rozmowie „W cztery oczy” rozmawialiśmy na ten temat z dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Mieczysławem Wojtaszkiem.
Tomasz Turba o tym, jak działają i jak się konstruuje strony internetowe dla niewidomych
Tomasz Turba, szef informatyczny Radia Opole
A w „Poglądach i osądach” Tomasz Turba, szef informatyczny Radia Opole, opowiadał, jak działają i jak się konstruuje strony internetowe dla niewidomych i czy osoba niesłysząca może usłyszeć w sieci muzykę. Rozmawialiśmy także o tym, czy program Dostępność Plus będzie paliwem dla informatycznej kreatywności młodych Polaków.

Zobacz także

2018-12-17, godz. 11:11 Rozmowy z Aleksandrą Czerkawską i Markiem Bocianowskim Aleksandra Czerkawska, dyrektor biura Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna – Staramy się namawiać Polaków, żeby jedli polskiego karpia przez cały r ... » więcej 2018-12-16, godz. 09:05 Ks. Mateusz Buczma o Nocy konfesjonałów W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z ks. Mateuszem Buczmą o Nocy konfesjonałów. » więcej 2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »