Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i s ...
2018-07-15, 08:30 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek

Wojtek Mieczysławski o czytaniu i szanowaniu książek
Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słowo drukowane i jakie książki czytamy najchętniej,zapytaliśmy Wojtka Mieczysławskiego, bibliotekarza z opolskiej MBP.
Z Wojtkiem Mieczysławskim rozmawia Ewa Skrabacz
- Jako bibliotekarz z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że opolanie czytają. Codziennie spotykam około 200-300 osób, które przychodzą do naszej biblioteki. Ruch czytelniczy jest ogromny. To są maleńkie dzieci, młodzież, która podobno jest zakochana w komputerach czy telefonach, a tak naprawdę sporo wypożycza, no i osoby dorosłe oraz starsze – mówił Mieczysławski.

- Czytelnicy śledzą nabywane przez nas nowości, co jest ułatwione, bo pojawiają się one od razu na naszej stronie internetowej. Do najbardziej oczekiwanych książek od razu formuje się kolejka. Kiedy kolejki stają się długie i niepokojące staramy się dokupić jeszcze jeden czy dwa egzemplarze, by skrócić czas oczekiwania – informował
bibliotekarz.

Wojtek Mieczysławski opowiedział także o tym, czy szanujemy wypożyczane książki i podpowiedział, jak zaszczepić w dzieciach pasję czytania.

Zobacz także

2018-12-17, godz. 11:11 Rozmowy z Aleksandrą Czerkawską i Markiem Bocianowskim Aleksandra Czerkawska, dyrektor biura Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna – Staramy się namawiać Polaków, żeby jedli polskiego karpia przez cały r ... » więcej 2018-12-16, godz. 09:05 Ks. Mateusz Buczma o Nocy konfesjonałów W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z ks. Mateuszem Buczmą o Nocy konfesjonałów. » więcej 2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »