Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Małgorzatą Wilkos i komentarz ks. Marc ...
2018-02-06, 09:58 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. BW)

Rozmowa z Małgorzatą Wilkos i komentarz ks. Marcina Marsollka

Małgorzata Wilkos o nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości
Małgorzata Wilkos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola
Czy gminy ograniczą nocny handel alkoholu? Podpisana właśnie przez prezydenta RP nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości daje gminom poważny oręż do walki z uciążliwymi dla mieszkańców sklepami. Niektórzy specjaliści przewidują w związku z tym nawet powrót melin, w tym mobilnych (sprzedaż alkoholu z samochodu). W rozmowie "W cztery oczy" Małgorzata Wilkos, wiceprzewodnicząca opolskiej rady miasta, powiedziała, że ustawa ta wychodzi naprzeciw potrzebom wielu miast i miasteczek, zwłaszcza turystycznych, gdzie handel alkoholem przekracza wszelkie normy, zwłaszcza obyczajowe. Według naszej rozmówczyni, ustawa ta nie znajdzie zastosowania w Opolu, choć rada przedyskutuje ją. Nasze miasto jest jednym z najbezpieczniejszych, na co wpływ mają także dodatkowe patrole policyjne opłacane z budżetu miasta.
Ks. Marcin Marsollek o walce z pijaństwem
Ks. Marcin Marsollek, szef Wojewódzkiego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Opolu
W "Poglądach i osądach" ks. Marcin Marsollek, szef WOLU w Opolu został zapytany o to, czy zakazami da się walczyć z pijaństwem. Jego odpowiedź była twierdząca. Okazja czyni złodzieja, powiedział, a większa dostępność alkoholu, w tym także jego reklama, powoduje, że więcej osób go pije. - Byliśmy rozpijani od zaborów, Polska to kraj ludzi pijących - powiedział ksiądz. W samej Łodzi jest więcej sklepów z alkoholem niż w Norwegii. Ok. 4 mln Polaków to ludzie mający problem z alkoholem, cierpią na tym całe rodziny, ale i pracodawcy takich osób.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »