Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Małgorzatą Wilkos i komentarz ks. Marc ...
2018-02-06, 09:58 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. BW)

Rozmowa z Małgorzatą Wilkos i komentarz ks. Marcina Marsollka

Małgorzata Wilkos o nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości
Małgorzata Wilkos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola
Czy gminy ograniczą nocny handel alkoholu? Podpisana właśnie przez prezydenta RP nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości daje gminom poważny oręż do walki z uciążliwymi dla mieszkańców sklepami. Niektórzy specjaliści przewidują w związku z tym nawet powrót melin, w tym mobilnych (sprzedaż alkoholu z samochodu). W rozmowie "W cztery oczy" Małgorzata Wilkos, wiceprzewodnicząca opolskiej rady miasta, powiedziała, że ustawa ta wychodzi naprzeciw potrzebom wielu miast i miasteczek, zwłaszcza turystycznych, gdzie handel alkoholem przekracza wszelkie normy, zwłaszcza obyczajowe. Według naszej rozmówczyni, ustawa ta nie znajdzie zastosowania w Opolu, choć rada przedyskutuje ją. Nasze miasto jest jednym z najbezpieczniejszych, na co wpływ mają także dodatkowe patrole policyjne opłacane z budżetu miasta.
Ks. Marcin Marsollek o walce z pijaństwem
Ks. Marcin Marsollek, szef Wojewódzkiego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Opolu
W "Poglądach i osądach" ks. Marcin Marsollek, szef WOLU w Opolu został zapytany o to, czy zakazami da się walczyć z pijaństwem. Jego odpowiedź była twierdząca. Okazja czyni złodzieja, powiedział, a większa dostępność alkoholu, w tym także jego reklama, powoduje, że więcej osób go pije. - Byliśmy rozpijani od zaborów, Polska to kraj ludzi pijących - powiedział ksiądz. W samej Łodzi jest więcej sklepów z alkoholem niż w Norwegii. Ok. 4 mln Polaków to ludzie mający problem z alkoholem, cierpią na tym całe rodziny, ale i pracodawcy takich osób.

Zobacz także

2018-05-21, godz. 10:00 Rozmowa z Mateuszem Młyńczakiem oraz komentarz Izabeli Kaczyńskiej Mateusz Młyńczak, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego PO Na to wydarzenie czekają nie tylko studenci opolskich uczelni, ale również mieszkańcy m ... » więcej 2018-05-20, godz. 09:00 Rozmowa z Adamem Kałą, laureat plebiscytu "Bohater Katechezy" - Tytuł "Bohatera katechezy" zobowiązuje i mobilizuje do jeszcze większego zaangażowania niż do tej pory - powiedział w "Poglądach i osądach" Adam Kała, Bohat ... » więcej 2018-05-20, godz. 08:30 Rozmowa z Witem Pichurskim, twórcą pomnika Kazimierza I Opolskiego Główną ideą było pokazanie na pomniku władcy dynamicznego a dostojnego - tak na pytanie dlaczego Kazimierz I Opolski się uśmiecha, odpowiedział twórca monumen ... » więcej 2018-05-19, godz. 09:00 Marcin Żukowski o tym, dlaczego warto wybrać się na przedstawienie pt. "Koniec świata. Dramat, który nie ma końca" - Zazwyczaj w przestrzeni medialnej gdy mówi się o kulturze to słyszymy o skandalach spowodowanych współczesną interpretacją tej dziedziny, niewiele za to mów ... » więcej 2018-05-19, godz. 08:30 Rozmowa z Agnieszką Kamińską z departamentu kultury, sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Noc Muzeów rusza w sobotę o godzinie 18.00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Cóż takiego jest niezwykłego w nocnym zwiedzaniu? To pytanie zadaliśmy Agnie ... » więcej 2018-05-18, godz. 09:25 Rozmowa z Moniką Zielińską i komentarz Violetty Porowskiej Monika Zielińska, dyrektor Departamentu ds. Wdrażania EFS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - To nasz resort dostał największą alokację śro ... » więcej 2018-05-17, godz. 09:45 Rozmowa z Pawłem Grabowskim oraz komentarz Agnieszki Mikuckiej Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz'15 - Burmistrz może oczywiście twierdzić, że zgodnie z przepisami pod wnioskiem o referendum podpisało się niespełna 700 o ... » więcej 2018-05-16, godz. 10:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Jacka Suskiego Andrzej Buła, marszałek regionu – To prawda, że Ministerstwo Rozwoju chwali nas za tempo, w jakim wydajemy unijne pieniądze. Niektóre regiony mają z tym probl ... » więcej 2018-05-15, godz. 09:46 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opole - Radni zablokowali, na złość prezydentowi Wiśniewskiemu i w ramach kampanii wyborczej, dwie świetne imprezy, któ ... » więcej 2018-05-14, godz. 09:40 Rozmowa z Damianem Kapinosem i komentarz Sylwestra Brząkały Damian Kapinos z Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei - To prawda, że w planie transportu publicznego dla Opolszczyzny najważniejszy jest transport kolejowy, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »