Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Małgorzatą Wilkos i komentarz ks. Marc ...
2018-02-06, 09:58 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. BW)

Rozmowa z Małgorzatą Wilkos i komentarz ks. Marcina Marsollka

Małgorzata Wilkos o nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości
Małgorzata Wilkos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola
Czy gminy ograniczą nocny handel alkoholu? Podpisana właśnie przez prezydenta RP nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości daje gminom poważny oręż do walki z uciążliwymi dla mieszkańców sklepami. Niektórzy specjaliści przewidują w związku z tym nawet powrót melin, w tym mobilnych (sprzedaż alkoholu z samochodu). W rozmowie "W cztery oczy" Małgorzata Wilkos, wiceprzewodnicząca opolskiej rady miasta, powiedziała, że ustawa ta wychodzi naprzeciw potrzebom wielu miast i miasteczek, zwłaszcza turystycznych, gdzie handel alkoholem przekracza wszelkie normy, zwłaszcza obyczajowe. Według naszej rozmówczyni, ustawa ta nie znajdzie zastosowania w Opolu, choć rada przedyskutuje ją. Nasze miasto jest jednym z najbezpieczniejszych, na co wpływ mają także dodatkowe patrole policyjne opłacane z budżetu miasta.
Ks. Marcin Marsollek o walce z pijaństwem
Ks. Marcin Marsollek, szef Wojewódzkiego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Opolu
W "Poglądach i osądach" ks. Marcin Marsollek, szef WOLU w Opolu został zapytany o to, czy zakazami da się walczyć z pijaństwem. Jego odpowiedź była twierdząca. Okazja czyni złodzieja, powiedział, a większa dostępność alkoholu, w tym także jego reklama, powoduje, że więcej osób go pije. - Byliśmy rozpijani od zaborów, Polska to kraj ludzi pijących - powiedział ksiądz. W samej Łodzi jest więcej sklepów z alkoholem niż w Norwegii. Ok. 4 mln Polaków to ludzie mający problem z alkoholem, cierpią na tym całe rodziny, ale i pracodawcy takich osób.

Zobacz także

2018-02-23, godz. 10:47 Rozmowa z Andrzejem Szybkie i komentarz Krzysztofa Dryndy Ponad trzysta tysięcy obcokrajowców pracuje legalnie w Polsce - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Andrzej Szybkie, dyrektor Departamentu Rent Zagranicznyc ... » więcej 2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »