Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak i ...
2017-11-07, 10:38 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak i komentarz prof. Stanisława S. Nicieji

Dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak o nagrodzie im. Karola Miarki
Dr hab. Urszula Łangowska–Szczęśniak, ekonomistka z uniwersytetu Opolskiego
W rozmowie „W cztery oczy” gościem Radia Opole była dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak, ekonomistka, która w poniedziałek 6 listopada w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odebrała nagrodę im. Karola Miarki. Otrzymują je naukowcy, twórcy, ludzie związani ze Śląskiem, tworzący jego kulturę i historię. Prof. Łangowska-Szczęśniak wniosła duży wkład w tworzenie i rozwój nauk ekonomicznych w województwie opolskim. Jest autorką licznych publikacji, dotyczących rozwoju społeczno- gospodarczego Opolszczyzny, m.in. „Modele ekonometryczne rozwoju miast Opolszczyzny” czy „Rozwój miast i zarządzanie gospodarką miejską Opolszczyzny”. Pełniła liczne funkcje w ciałach kolegialnych Uniwersytetu Opolskiego. Tegorocznymi laureatami z naszego regionu zostali także: Tadeusz Chrobak - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu oraz Jacek Wawrzynek – adwokat i radca prawny, przewodniczący kapituły Fundacji Nagrody im. Jana i Wojciecha Wawrzynków.
Prof. Stanisław S. Nicieja o tym, kim był Karol Miarka
Prof. Stanisław S. Nicieja, historyk z Uniwersytetu Opolskiego
A w „Poglądach i osądach” prof. Stanisław S. Nicieja, historyk, wieloletni i wielokrotny rektor Uniwersytetu Opolskiego, opowiedział kim był Karol Miarka, którego nagrodą sam swego czasu został uhonorowany. Ocenił też rolę tego typu nagród w docenianiu i wskazywaniu lokalnych osobowości, ludzi zasłużonych dla kultury, nauki, sztuki, samorządności.

Zobacz także

2018-09-25, godz. 09:42 Rozmowa z Pawłem Grabowskim i Krzysztofem Dryndą o listach kandydatów do sejmiku i opolskiej Rady Miasta Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz '15 i kandydat tej formacji na prezydenta Opola - Czas skończyć z partiokracją, z kastą samorządowców, z krzyżowym zatrudni ... » więcej 2018-09-24, godz. 09:30 Rozmowy z Arkadiuszem Szymańskim o decyzji o kandydowaniu do Rady Miasta Opola oraz Zbigniewem Kubalańcą o wyborczym s ... Arkadiusz Szymański, wojewódzki radny PiS - Rozczarował mnie marazm panujący w sejmiku. W Sejmie na 27 komisji 12 oddaliśmy opozycji, w opolskim sejmiku opozy ... » więcej 2018-09-23, godz. 09:00 Rozmowa z Adrianem Zandbergiem o tym, że Partia Razem jest zmianą, także pokoleniową - Razem zarejestrowało listy w całym kraju do sejmików wojewódzkich. Idziemy w tych wyborach z hasłem "Polska wygodny dom dla wszystkich". Jest wiele miejscow ... » więcej 2018-09-23, godz. 08:30 Rozmowa z Maciejem Kruszką o tym, że w sejmiku województwa potrzeba świeżej energii - Administracja publiczna nie radzi sobie z problemem smogu, wynika z raportu NIK. Programy ochrony powietrza przyjęte przez samorządy trzeba urealnić. Powinn ... » więcej 2018-09-22, godz. 09:00 Rozmowa z Kamilą Gasiuk-Pihowicz o tym, co w programie dla samorządu Koalicji Obywatelskiej jest pomysłem Nowoczesnej - Nowoczesna i jej kandydaci na listach Koalicji Obywatelskiej to gwarancja świeżej krwi w samorządzie oraz gwarancja przywiązania do wolnościowych kwestii, p ... » więcej 2018-09-22, godz. 08:30 Rozmowa z Borysem Budką, wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej o kandydatach Koalicji Obywatelskiej - Kandydaci Koalicji Obywatelskiej, to fajna dobra ekipa, która ma kwalifikacje i kompetencje - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Borys Budka, wi ... » więcej 2018-09-21, godz. 09:45 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźniakiem o kandydatach KWW Arkadiusza Wiśniewskiego i KW SLD LEWICA RAZE ... Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola - Idea jaka przyświecała przy konstruowaniu list to działanie na rzecz miasta. Tu nie ma osób z partii polityczny ... » więcej 2018-09-20, godz. 10:10 Rozmowy z Katarzyną Czocharą i Andrzejem Bułą Katarzyna Czochara, przewodnicząca PiS na Opolszczyźnie – Wiele osób na naszych listach sejmikowych kandydowało już w poprzednich wyborach samorządowych, aczk ... » więcej 2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »