Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak i ...
2017-11-07, 10:38 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak i komentarz prof. Stanisława S. Nicieji

Dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak o nagrodzie im. Karola Miarki
Dr hab. Urszula Łangowska–Szczęśniak, ekonomistka z uniwersytetu Opolskiego
W rozmowie „W cztery oczy” gościem Radia Opole była dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak, ekonomistka, która w poniedziałek 6 listopada w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odebrała nagrodę im. Karola Miarki. Otrzymują je naukowcy, twórcy, ludzie związani ze Śląskiem, tworzący jego kulturę i historię. Prof. Łangowska-Szczęśniak wniosła duży wkład w tworzenie i rozwój nauk ekonomicznych w województwie opolskim. Jest autorką licznych publikacji, dotyczących rozwoju społeczno- gospodarczego Opolszczyzny, m.in. „Modele ekonometryczne rozwoju miast Opolszczyzny” czy „Rozwój miast i zarządzanie gospodarką miejską Opolszczyzny”. Pełniła liczne funkcje w ciałach kolegialnych Uniwersytetu Opolskiego. Tegorocznymi laureatami z naszego regionu zostali także: Tadeusz Chrobak - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu oraz Jacek Wawrzynek – adwokat i radca prawny, przewodniczący kapituły Fundacji Nagrody im. Jana i Wojciecha Wawrzynków.
Prof. Stanisław S. Nicieja o tym, kim był Karol Miarka
Prof. Stanisław S. Nicieja, historyk z Uniwersytetu Opolskiego
A w „Poglądach i osądach” prof. Stanisław S. Nicieja, historyk, wieloletni i wielokrotny rektor Uniwersytetu Opolskiego, opowiedział kim był Karol Miarka, którego nagrodą sam swego czasu został uhonorowany. Ocenił też rolę tego typu nagród w docenianiu i wskazywaniu lokalnych osobowości, ludzi zasłużonych dla kultury, nauki, sztuki, samorządności.

Zobacz także

2018-06-23, godz. 09:00 Rozmowa z ks. Mateuszem Buczmą o Bożym Weekendzie w Opolu Od piątku na ulicach Opola odbywa się Boży Weekend. Organizatorzy przygotowali wiele stref wolontariatu, m.in. integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych, wars ... » więcej 2018-06-23, godz. 08:30 Rozmowa z Lidią Stotko o wolontariacie w opolskim Ekonomiku i o szpiku dla Jurka Młodzież opolskiego Ekonomika bardzo chętnie angażuje się w działalność wolontariacką. Szkoła ma już długie tradycje takiej aktywności, a w miniony poniedział ... » więcej 2018-06-22, godz. 09:30 Rozmowa z Katarzyną Czocharą o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz Pawłem Jaroszkiem o nieuniknionym ... - Mateusz Morawiecki był już na Opolszczyźnie, ale to jego pierwsza wizyta u nas jako premiera, więc w jakiejś mierze to wydarzenie historyczne. Spotka się z ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej 2018-06-17, godz. 08:30 Rozmowa z ks. Jerzym Kostorzem o piłce nożnej, kibicowaniu i wierze w cuda Gdy trwa mundial, w grze jest nie tylko piłka, ale i wielkie emocje. W oczekiwaniu na mecze polskiej reprezentacji, duszpasterza opolskich sportowców, ks. Jer ... » więcej 2018-06-16, godz. 09:02 Rozmowa z Eweliną Szendzielorz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Możliwość zwiedzania szkoły, wspólne czytanie bajek, koncerty chóralne - to niektóre atrakcje odbywającego się w sobotę na festynie, na który zaprasza Diecezj ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »