Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak i ...
2017-11-07, 10:38 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak i komentarz prof. Stanisława S. Nicieji

Dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak o nagrodzie im. Karola Miarki
Dr hab. Urszula Łangowska–Szczęśniak, ekonomistka z uniwersytetu Opolskiego
W rozmowie „W cztery oczy” gościem Radia Opole była dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak, ekonomistka, która w poniedziałek 6 listopada w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odebrała nagrodę im. Karola Miarki. Otrzymują je naukowcy, twórcy, ludzie związani ze Śląskiem, tworzący jego kulturę i historię. Prof. Łangowska-Szczęśniak wniosła duży wkład w tworzenie i rozwój nauk ekonomicznych w województwie opolskim. Jest autorką licznych publikacji, dotyczących rozwoju społeczno- gospodarczego Opolszczyzny, m.in. „Modele ekonometryczne rozwoju miast Opolszczyzny” czy „Rozwój miast i zarządzanie gospodarką miejską Opolszczyzny”. Pełniła liczne funkcje w ciałach kolegialnych Uniwersytetu Opolskiego. Tegorocznymi laureatami z naszego regionu zostali także: Tadeusz Chrobak - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu oraz Jacek Wawrzynek – adwokat i radca prawny, przewodniczący kapituły Fundacji Nagrody im. Jana i Wojciecha Wawrzynków.
Prof. Stanisław S. Nicieja o tym, kim był Karol Miarka
Prof. Stanisław S. Nicieja, historyk z Uniwersytetu Opolskiego
A w „Poglądach i osądach” prof. Stanisław S. Nicieja, historyk, wieloletni i wielokrotny rektor Uniwersytetu Opolskiego, opowiedział kim był Karol Miarka, którego nagrodą sam swego czasu został uhonorowany. Ocenił też rolę tego typu nagród w docenianiu i wskazywaniu lokalnych osobowości, ludzi zasłużonych dla kultury, nauki, sztuki, samorządności.

Zobacz także

2018-02-25, godz. 09:05 Rozmowy z Barbarą Leszczyńską i ks. Piotrem Kucem Barbara Leszczyńska, Kierownik Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Resort Sprawiedliwości chce, aby przed rozpoczęciem postępowan ... » więcej 2018-02-24, godz. 09:05 Rozmowy z prof. Krzysztofem Malikiem i Aissanem Labedem Prof. Krzysztof Malik, prorektor ds. studenckich i inwestycji Politechniki Opolskiej – 30 osób zgłosiło się na zajęcia Legii Akademickiej, która rusza w marc ... » więcej 2018-02-23, godz. 10:47 Rozmowa z Andrzejem Szybkie i komentarz Krzysztofa Dryndy Ponad trzysta tysięcy obcokrajowców pracuje legalnie w Polsce - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Andrzej Szybkie, dyrektor Departamentu Rent Zagranicznyc ... » więcej 2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »