Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak i ...
2017-11-07, 10:38 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak i komentarz prof. Stanisława S. Nicieji

Dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak o nagrodzie im. Karola Miarki
Dr hab. Urszula Łangowska–Szczęśniak, ekonomistka z uniwersytetu Opolskiego
W rozmowie „W cztery oczy” gościem Radia Opole była dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak, ekonomistka, która w poniedziałek 6 listopada w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odebrała nagrodę im. Karola Miarki. Otrzymują je naukowcy, twórcy, ludzie związani ze Śląskiem, tworzący jego kulturę i historię. Prof. Łangowska-Szczęśniak wniosła duży wkład w tworzenie i rozwój nauk ekonomicznych w województwie opolskim. Jest autorką licznych publikacji, dotyczących rozwoju społeczno- gospodarczego Opolszczyzny, m.in. „Modele ekonometryczne rozwoju miast Opolszczyzny” czy „Rozwój miast i zarządzanie gospodarką miejską Opolszczyzny”. Pełniła liczne funkcje w ciałach kolegialnych Uniwersytetu Opolskiego. Tegorocznymi laureatami z naszego regionu zostali także: Tadeusz Chrobak - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu oraz Jacek Wawrzynek – adwokat i radca prawny, przewodniczący kapituły Fundacji Nagrody im. Jana i Wojciecha Wawrzynków.
Prof. Stanisław S. Nicieja o tym, kim był Karol Miarka
Prof. Stanisław S. Nicieja, historyk z Uniwersytetu Opolskiego
A w „Poglądach i osądach” prof. Stanisław S. Nicieja, historyk, wieloletni i wielokrotny rektor Uniwersytetu Opolskiego, opowiedział kim był Karol Miarka, którego nagrodą sam swego czasu został uhonorowany. Ocenił też rolę tego typu nagród w docenianiu i wskazywaniu lokalnych osobowości, ludzi zasłużonych dla kultury, nauki, sztuki, samorządności.

Zobacz także

2017-11-22, godz. 10:23 Rozmowa z dr. hab. Markiem Białokurem i komentarz dr Anny Gołębiowskiej Dr hab. Marek Białokur, historyk z Uniwersytetu Opolskiego Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Korfanty, Witos – takie podobizny mężów stanu z dwudziestolecia mię ... » więcej 2017-11-21, godz. 09:33 Rozmowa z Pawłem Kukizem i komentarz Adriana Czubaka Paweł Kukiz, szef Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Paweł Kukiz z Kukiz'15 odniósł się do pomysłów zmian w ordynacji wyborczej, jakie obóz Zjednoczonej Praw ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:17 Rozmowa z Jerzym Naszkiewiczem oraz komentarz Bolesława Bezega Jerzy Naszkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiego W rozmowie "W cztery oczy" Jerzy Naszkiewicz, świeżo nominowany pełnomocnik wojewody opolskiego d.s. przysz ... » więcej 2017-11-19, godz. 08:35 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu – W Brzegu i Opolu 2 grudnia ruszają kursy samoobrony dla pań. Kobiety będą uczyły się obrony przed uderzeniem, duszeniem czy kopnięciem – tak mówił w rozmowi ... » więcej 2017-11-18, godz. 08:35 Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem, Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu Czy przedsiębiorcy przestrzegają zasad minimalnej stawki godzinowej? O to pytaliśmy w rozmowie „W cztery oczy” Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Arkadiusz K ... » więcej 2017-11-17, godz. 10:33 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz prof. Małgorzaty Rozbickiej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – To, że tegoroczna ogólnopolska gala Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się w Opolu, to dowód docenienia naszej akty ... » więcej 2017-11-16, godz. 09:38 Rozmowa z Antonim Konopką oraz komentarz Dionizego Duszyńskiego Antoni Konopka, wicemarszałek Województwa Opolskiego - Jak ważna jest gospodarka rybacka dla Opolszczyzny? To jakieś 400 etatów i 50 firm, ale także trzecie m ... » więcej 2017-11-15, godz. 09:57 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i komentarz Michała Kramarza - Każdy najemca musi się liczyć z tym, że umowa najmu może kiedyś zostać wymówiona. Nie jest moją winą, że samorząd województwa, który istnieje od 20 lat, nie ... » więcej 2017-11-14, godz. 10:31 Rozmowa z Krzysztofem Kleszczem i komentarz prof. Marii Kalczyńskiej Krzysztof Kleszcz, prezes stowarzyszenia Nasz Grodziec – Dziś tradycje kresowe trzeba pielęgnować, trzeba o nie dbać. Kiedyś, gdy żyli ludzie pamiętający życi ... » więcej 2017-11-13, godz. 10:08 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Łukasza Sowady - Mamy w biurze prasowym trzy i pół etatu, a wydatki na promocję związane są między innymi z obchodami 800-lecia Opola. I one wcale nie służyły promocji prezy ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »