Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Leonardem Pietruszką i Markiem Leją
2017-09-11, 09:32 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowy z Leonardem Pietruszką i Markiem Leją

Leonard Pietruszka o porozumieniu z Opolem ws. rozliczeń majątkowych
Leonard Pietruszka, wójt gminy Komprachcice
- Komprachcice w odróżnieniu od Dobrzenia Wielkiego i Dąbrowy, nie otrzymają od Opola finansowego wsparcia. Planujemy jednak z Opolem realizację wspólnej inwestycji drogowej, a nasza młodzież i seniorzy zostaną objęci Opolską Kartą Rodziny, czyli będą mogli korzystać za złotówkę z wielu atrakcji w stolicy regionu - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" wójt Leonard Pietruszka. Nasz gość przyznał jednak, że spodziewa się problemów budżetowych, bo po zmianie granic do zbilansowania budżetu będzie brakowało rocznie około 2,5 miliona złotych. - Na razie pokryjemy to dzięki nadwyżce budżetowej, szukamy także oszczędności - dodał Pietruszka.
Marek Leja o przymusowym porozumieniu Dąbrowy z Opolem
Marek Leja, wójt gminy Dąbrowa
- Podobnie jak Komprachcice w końcu przekażemy Opolu obiekty użyteczności publicznej, bo nie możemy w nieskończoność ich użyczać. Nie nazwałbym tego porozumieniem, bo jesteśmy pod ścianą i nie mamy wyboru. Albo dogadamy się sami, albo decyzję podejmie za nas rząd, co może potrwać - przyznał w "Poglądach i osądach" Marek Leja, wójt Dąbrowy. Gmina ta w ciągu najbliższych czterech lat otrzyma od Opola w sumie 5,6 mln zł, tak zapisano w wieloletniej prognozie finansowej dla stolicy regionu.

Zobacz także

2017-11-25, godz. 08:35 Rozmowa z Januszem Kuliberdą Co zrobić z niechcianymi zakupami? To główny temat, który poruszyliśmy w programie z powiatowym rzecznikiem konsumentów w Kluczborku Januszem Kuliberdą. Nasz ... » więcej 2017-11-24, godz. 09:38 65. urodziny Radia Opole - rozmowa z prezesem Piotrem Mocem i szefem IT Tomaszem Turbą W rozmowie "W cztery oczy" gościem Zbigniewa Górniaka był prezes Radia Opole - Piotr Moc, który był przepytywany na okoliczność 65. urodzin Radia Opole, które ... » więcej 2017-11-23, godz. 09:47 Rozmowa z Romanem Piniasiem oraz komentarz Marcina Kołodziejczyka Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbicku W rozmowie "W cztery oczy" naszym gościem był Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbi ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:23 Rozmowa z dr. hab. Markiem Białokurem i komentarz dr Anny Gołębiowskiej Dr hab. Marek Białokur, historyk z Uniwersytetu Opolskiego Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Korfanty, Witos – takie podobizny mężów stanu z dwudziestolecia mię ... » więcej 2017-11-21, godz. 09:33 Rozmowa z Pawłem Kukizem i komentarz Adriana Czubaka Paweł Kukiz, szef Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Paweł Kukiz z Kukiz'15 odniósł się do pomysłów zmian w ordynacji wyborczej, jakie obóz Zjednoczonej Praw ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:17 Rozmowa z Jerzym Naszkiewiczem oraz komentarz Bolesława Bezega Jerzy Naszkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiego W rozmowie "W cztery oczy" Jerzy Naszkiewicz, świeżo nominowany pełnomocnik wojewody opolskiego d.s. przysz ... » więcej 2017-11-19, godz. 08:35 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu – W Brzegu i Opolu 2 grudnia ruszają kursy samoobrony dla pań. Kobiety będą uczyły się obrony przed uderzeniem, duszeniem czy kopnięciem – tak mówił w rozmowi ... » więcej 2017-11-18, godz. 08:35 Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem, Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu Czy przedsiębiorcy przestrzegają zasad minimalnej stawki godzinowej? O to pytaliśmy w rozmowie „W cztery oczy” Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Arkadiusz K ... » więcej 2017-11-17, godz. 10:33 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz prof. Małgorzaty Rozbickiej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – To, że tegoroczna ogólnopolska gala Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się w Opolu, to dowód docenienia naszej akty ... » więcej 2017-11-16, godz. 09:38 Rozmowa z Antonim Konopką oraz komentarz Dionizego Duszyńskiego Antoni Konopka, wicemarszałek Województwa Opolskiego - Jak ważna jest gospodarka rybacka dla Opolszczyzny? To jakieś 400 etatów i 50 firm, ale także trzecie m ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »