Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Leonardem Pietruszką i Markiem Leją
2017-09-11, 09:32 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowy z Leonardem Pietruszką i Markiem Leją

Leonard Pietruszka o porozumieniu z Opolem ws. rozliczeń majątkowych
Leonard Pietruszka, wójt gminy Komprachcice
- Komprachcice w odróżnieniu od Dobrzenia Wielkiego i Dąbrowy, nie otrzymają od Opola finansowego wsparcia. Planujemy jednak z Opolem realizację wspólnej inwestycji drogowej, a nasza młodzież i seniorzy zostaną objęci Opolską Kartą Rodziny, czyli będą mogli korzystać za złotówkę z wielu atrakcji w stolicy regionu - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" wójt Leonard Pietruszka. Nasz gość przyznał jednak, że spodziewa się problemów budżetowych, bo po zmianie granic do zbilansowania budżetu będzie brakowało rocznie około 2,5 miliona złotych. - Na razie pokryjemy to dzięki nadwyżce budżetowej, szukamy także oszczędności - dodał Pietruszka.
Marek Leja o przymusowym porozumieniu Dąbrowy z Opolem
Marek Leja, wójt gminy Dąbrowa
- Podobnie jak Komprachcice w końcu przekażemy Opolu obiekty użyteczności publicznej, bo nie możemy w nieskończoność ich użyczać. Nie nazwałbym tego porozumieniem, bo jesteśmy pod ścianą i nie mamy wyboru. Albo dogadamy się sami, albo decyzję podejmie za nas rząd, co może potrwać - przyznał w "Poglądach i osądach" Marek Leja, wójt Dąbrowy. Gmina ta w ciągu najbliższych czterech lat otrzyma od Opola w sumie 5,6 mln zł, tak zapisano w wieloletniej prognozie finansowej dla stolicy regionu.

Zobacz także

2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej 2018-02-15, godz. 10:54 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem i komentarz dr. Bartosza Kuświka Kpt. Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – Takie nam Bóg dał położenie, że musimy dbać o bezpieczeństwo właściwie przez wieki i cały czas dzisiaj, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »