Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Leonardem Pietruszką i Markiem Leją
2017-09-11, 09:32 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowy z Leonardem Pietruszką i Markiem Leją

Leonard Pietruszka o porozumieniu z Opolem ws. rozliczeń majątkowych
Leonard Pietruszka, wójt gminy Komprachcice
- Komprachcice w odróżnieniu od Dobrzenia Wielkiego i Dąbrowy, nie otrzymają od Opola finansowego wsparcia. Planujemy jednak z Opolem realizację wspólnej inwestycji drogowej, a nasza młodzież i seniorzy zostaną objęci Opolską Kartą Rodziny, czyli będą mogli korzystać za złotówkę z wielu atrakcji w stolicy regionu - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" wójt Leonard Pietruszka. Nasz gość przyznał jednak, że spodziewa się problemów budżetowych, bo po zmianie granic do zbilansowania budżetu będzie brakowało rocznie około 2,5 miliona złotych. - Na razie pokryjemy to dzięki nadwyżce budżetowej, szukamy także oszczędności - dodał Pietruszka.
Marek Leja o przymusowym porozumieniu Dąbrowy z Opolem
Marek Leja, wójt gminy Dąbrowa
- Podobnie jak Komprachcice w końcu przekażemy Opolu obiekty użyteczności publicznej, bo nie możemy w nieskończoność ich użyczać. Nie nazwałbym tego porozumieniem, bo jesteśmy pod ścianą i nie mamy wyboru. Albo dogadamy się sami, albo decyzję podejmie za nas rząd, co może potrwać - przyznał w "Poglądach i osądach" Marek Leja, wójt Dąbrowy. Gmina ta w ciągu najbliższych czterech lat otrzyma od Opola w sumie 5,6 mln zł, tak zapisano w wieloletniej prognozie finansowej dla stolicy regionu.

Zobacz także

2018-06-24, godz. 09:00 Rozmowa z Markiem Zarankiewiczem o tym, dlaczego należy kochać przydrożne drzewa Chodzi o to by dostrzegać piękno jakie daje nam natura - mówił pomysłodawca kampanii "Zdrap Pomarańczowy Znak" Marek Zarankiewicz. Jak wyjaśnił, chodzi o pows ... » więcej 2018-06-24, godz. 08:30 Rozmowa z Jakubem Bireckim o premierowej edycji zawodów Triathlon Opole Opole wkracza na triathlonową mapę Polski. W niedzielę, 24 czerwca, mieszkańcy mogą kibicować zawodnikom pływającym w Odrze, jadącym na rowerze i biegającym p ... » więcej 2018-06-23, godz. 09:00 Rozmowa z ks. Mateuszem Buczmą o Bożym Weekendzie w Opolu Od piątku na ulicach Opola odbywa się Boży Weekend. Organizatorzy przygotowali wiele stref wolontariatu, m.in. integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych, wars ... » więcej 2018-06-23, godz. 08:30 Rozmowa z Lidią Stotko o wolontariacie w opolskim Ekonomiku i o szpiku dla Jurka Młodzież opolskiego Ekonomika bardzo chętnie angażuje się w działalność wolontariacką. Szkoła ma już długie tradycje takiej aktywności, a w miniony poniedział ... » więcej 2018-06-22, godz. 09:30 Rozmowa z Katarzyną Czocharą o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz Pawłem Jaroszkiem o nieuniknionym ... - Mateusz Morawiecki był już na Opolszczyźnie, ale to jego pierwsza wizyta u nas jako premiera, więc w jakiejś mierze to wydarzenie historyczne. Spotka się z ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »