Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Leonardem Pietruszką i Markiem Leją
2017-09-11, 09:32 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowy z Leonardem Pietruszką i Markiem Leją

Leonard Pietruszka o porozumieniu z Opolem ws. rozliczeń majątkowych
Leonard Pietruszka, wójt gminy Komprachcice
- Komprachcice w odróżnieniu od Dobrzenia Wielkiego i Dąbrowy, nie otrzymają od Opola finansowego wsparcia. Planujemy jednak z Opolem realizację wspólnej inwestycji drogowej, a nasza młodzież i seniorzy zostaną objęci Opolską Kartą Rodziny, czyli będą mogli korzystać za złotówkę z wielu atrakcji w stolicy regionu - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" wójt Leonard Pietruszka. Nasz gość przyznał jednak, że spodziewa się problemów budżetowych, bo po zmianie granic do zbilansowania budżetu będzie brakowało rocznie około 2,5 miliona złotych. - Na razie pokryjemy to dzięki nadwyżce budżetowej, szukamy także oszczędności - dodał Pietruszka.
Marek Leja o przymusowym porozumieniu Dąbrowy z Opolem
Marek Leja, wójt gminy Dąbrowa
- Podobnie jak Komprachcice w końcu przekażemy Opolu obiekty użyteczności publicznej, bo nie możemy w nieskończoność ich użyczać. Nie nazwałbym tego porozumieniem, bo jesteśmy pod ścianą i nie mamy wyboru. Albo dogadamy się sami, albo decyzję podejmie za nas rząd, co może potrwać - przyznał w "Poglądach i osądach" Marek Leja, wójt Dąbrowy. Gmina ta w ciągu najbliższych czterech lat otrzyma od Opola w sumie 5,6 mln zł, tak zapisano w wieloletniej prognozie finansowej dla stolicy regionu.

Zobacz także

2017-09-25, godz. 09:38 Rozmowa z Katarzyną Czocharą i komentarz Wojciecha Rudego Katarzyna Czochara, posłanka PiS Nieoczekiwana nadwyżka budżetowa, rosnąca produkcja przemysłowa i handel, podwyżki płac, malejące bezrobocie - to wszystko ni ... » więcej 2017-09-24, godz. 08:40 Rozmowa z Jackiem Łuczakiem W niedzielnej rozmowie "W cztery oczy" podharcmistrz Jacek Łuczak, przewodniczący zarzadu opolskiego obwodu ZHR opowiadał o pomyśle na "Harcerską Pocztę Polow ... » więcej 2017-09-23, godz. 08:30 Rozmowa z Edwardem Spyrką Edward Spyrka był przez lata muzycznym filarem Radia Opole, przepracował w nim 42 lata z 65 lat, jakie liczy sobie RO, a zaczął pracować przez przypadek. Był ... » więcej 2017-09-22, godz. 09:44 Rozmowa z Arkadiuszem Szymańskim i komentarz Tomasza Kostusia To skutek tego, że realizujemy swoje obietnice wyborcze, ludzie widzą, że mogą nam ufać - tak w rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Szymański, radny wojewódzki ... » więcej 2017-09-21, godz. 10:07 Rozmowa z Magdaleną Matyjaszek i komentarz Magdaleny Czercowy Magdalena Matyjaszek, Naczelnik kultury, turystyki i współpracy zagranicznej Urzędu Miasta Opola Przedstawiciele siedmiu miast partnerskich odwiedzą już jutro ... » więcej 2017-09-20, godz. 09:35 Rozmowa z Arturem Wilpertem i komentarz ks. dr. Arnolda Drechslera W rozmowie "W cztery oczy" koordynator projektu "Kromka chleba dla sąsiada" Artur Wilpert opowiadał o idei akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Opolskiej. ... » więcej 2017-09-19, godz. 09:52 Rozmowy z Grzegorzem Adamczykiem z opolskiej "Solidarności" Dziś w obu porannych rozmowach - "W cztery oczy" i "Poglądy i osądy" - naszym gościem był Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Śląska ... » więcej 2017-09-18, godz. 08:32 Rozmowa z Pawłem Staufferem i komentarz Katarzyny Zawadzkiej - Najważniejsza jest próba uchwycenia emocji. I w tym roku to się udało, jestem bardzo zadowolony z kilku zdjęć, które zrobiłem Maryli Rodowicz. Świetny konce ... » więcej 2017-09-17, godz. 08:40 Rozmowa z Janem "Yachem" Paszkiewiczem - W Gdańsku formuła się zakończyła, ponadto miasto nie inwestowało w tę formę kultury - Tak o powodach przenosin festiwalu Yach Film do Opola powiedział w roz ... » więcej 2017-09-16, godz. 08:43 Rozmowa z zespołem Ogień, który wygrał konkurs na najlepszy debiut 54. KFPP - Adrenalina jeszcze nie zeszła, jesteśmy zaskoczeni, aż tak dużym wsparciem ze strony słuchaczy - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Filip Popów ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »