Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem i Dorotą Piec…
2017-05-18, 09:28 Autor: Paula Hołubowicz

Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem i Dorotą Piechowicz-Witoń

Łukasz Śmierciak o programie rozpoczynających się dziś Dni Opola
Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta
- Tym razem organizujemy Dni Opola nie w kwietniu, ale w maju i to chyba był dobry pomysł, żeby ta impreza odbywała się w cieplejszym okresie. Zaczyna się wyjątkowo: od balonów, które wystartują o 18:00 z nadodrzańskich bulwarów. Miasteczko balonowe powstanie na placu przy teatrze dramatycznym, tam o 20:00 koncert zespołu Girls On Fire, a godzinę później uroczyste otwarcie Dni Opola - mówił w programie W cztery oczy Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta. Program Dni Opola jest wyjątkowo bogaty. W piątek między innymi spotkanie "krawaciarzy" na błoniach Politechniki Opolskiej (w planach bicie rekordu Polski w licznie osób "pod krawatem"), wieczorem koncert Wojtka Mazolewskiego, na którym zaprezentuje utwór skomponowany z okazji 800-lecia Opola. W sobotę duża impreza współorganizowana z Tauronem, nastawiona na promocję supernowoczesnych technologii. Na finał dnia Noc Muzeów ukierunkowana na przypomnienie ośmiu wieków dziejów Opola. Niedziela to ostatni dzień imprezy, w programie między innymi wielka potańcówka, Opolska Prywatka, przy stawku na ulicy Barlickiego.
Dorota Piechowicz-Witoń o Forum Inicjatyw Obywatelskich
Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu
- Od tego roku częścią Dni Opola jest gala Forum Inicjatyw Pozarządowych połączona z wręczeniem nagród im. Jana Całki. Mamy dwie takie nagrody: w kategorii lider społeczny oraz pożytek roku, czyli najciekawszy projekt realizowany przez trzeci sektor z środków miejskich. Zwycięzcy otrzymają po 5 tysięcy złotych - mówiła w "Poglądach i osądach" Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. Jej zdaniem, zainteresowanie konkursem było duże: 21 zgłoszeń w kategorii lider społeczny i 14 w kategorii pożytek roku. - Opolski trzeci sektor przez wiele lat uchodził za słaby, bo mało było organizacji w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, słaba była też aktywność, jeśli chodzi o pozyskiwanie grantów. Ostatnio to się zmienia, opolskie organizacje pozarządowa szybko się profesjonalizują i robią się coraz sprawniejsze - przekonuje gość Radia Opole.

Zobacz także

2021-11-14, godz. 08:30 Bogdan Zwoliński o boomie związanym z branżą budowlaną Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, również na Opolszczyźnie trwa boom związany z tą branżą. Zmieniają się przepisy dotyczące tej działalności… » więcej 2021-11-13, godz. 08:30 Wacław Bortnik o brakach kadrowych w inspekcji weterynaryjnej Nie tylko w przychodniach zdrowia znaczącym problemem zaczyna być deficyt młodych lekarzy. Kłopoty kadrowe ma też inspekcja weterynaryjna. Jej działalność… » więcej 2021-11-11, godz. 08:30 Jerzy Wrębiak o zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich W Narodowe Święto Niepodległości rozmowa „W cztery oczy” poświęcona była zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich. O związane… » więcej 2021-11-07, godz. 08:30 Tadeusz Piątkowski o 25-leciu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku 25-lecie działalności obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Był pierwszy na Opolszczyźnie. Tego typu placówki dziennego pobytu są ośrodkami… » więcej 2021-11-06, godz. 08:30 Adriana Dziaczyszyn o różnych aspektach funkcjonowania i realizowania projektów przez Lokalne Grupy Działania Od 15 lat funkcjonują Lokalne Grupy Działania. Zrzeszają przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego. Za pośrednictwem LGD samorządy… » więcej 2021-11-01, godz. 08:30 Marcin Żukowski o poszukiwaniu miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Polski Początek listopada to czas zadumy, kiedy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich mogiły są… » więcej 2021-10-31, godz. 08:30 Elżbieta Oficjalska o tym, że obok tradycji katolickiej przez wieki funkcjonowały wierzenia ludowe i gusła Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają wyjątkowe miejsce w naszym kalendarzu. W tym czasie szczególnie odwiedzamy mogiły bliskich, zapalamy znicze, kładziemy… » więcej 2021-10-30, godz. 08:30 Prof. Jan Żaryn m.in. o postawie opolskich hierarchów w komunistycznych czasach W sobotni poranek zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof. Janem Żarynem, znanym historykiem, znawcą historii Kościoła Katolickiego w Polsce XX wieku. Był… » więcej 2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »