Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-18, 10:26 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Nowa fala polskiego dansingu", czyli Babu Król & Smutne Piosenki z koncertem w Studiu M - transmisja od 20:05

"Nowa fala polskiego dansingu", czyli Babu Król & Smutne Piosenki z koncertem w Studiu M - transmisja od 20:05
W czwartek 27 czerwca zapraszamy na ostatni przed wakacyjną przerwą koncert, a wystąpi Babu Król & Smutne Piosenki. Będzie zabawnie i nostalgicznie zarazem. Artyści zaprezentują piosenki z wydanej wiosną tego roku płyty "Nowa Fala Polskiego Dansingu". Na album składają się piosenki utrzymane w konwencji pastiszu, ale będące hołdem dla polskiej muzyki tanecznej. Początek o godz. 20:00. Bilety już w sprzedaży.

Artyści zabiorą słuchaczy w czasy, gdy dansingi z żywą orkiestrą, wódką i zakąską były okazją do wytwornych strojów i parkietowych zauroczeń. Szykuje się wieczór tanecznych przebojów w nowych aranżacjach Babu Króla.

A zespół Babu Król to – przypomnijmy - wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej: Bajzla i lidera zespołu Pogodno - Budynia. Zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorską muzyką do tekstów Edwarda Stachury.


Płyta "Nowa Fala Polskiego Dansingu" to pokłosie spotkania poznańskiego zespołu Smutne Piosenki z Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem przy projekcie OFF Opera.


Zespół Smutne Piosenki założyła w 2015 roku Paulina Frąckowiak, basistka i songwriterka. Jej autorskie piosenki z polskimi tekstami określane są jako "nowa jazzowa poezja śpiewana". Zespół ma na koncie liczne koncerty i występy na festiwalach. Opolskiej publiczności dali się poznać, m.in. występem na Zimowej Giełdzie Piosenki w 2017 roku. W zeszłym roku wydali swoją debiutancką płytę pt. "Dziki ogród".


Pierwsza godzina koncertu będzie tradycyjnie transmitowana na antenie Radia Opole, a jeszcze przed samym występem (ok. godz. 19:10) ekipa pojawi się w audycji Dobre Granie.

Bilety w cenie 15 zł są już do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu. Organizatorem koncerty jest Radio Opole.

Zobacz także

2019-07-23, godz. 13:49, Patronaty - polecamy XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las już w weekend – też tam będziemy! Motocykliści z całej Polski ponownie przyjadą do Prudnika. Przed nami dwunasta edycja Zlotu Motocyklowego Prudnik Las, na który zaprasza Opolskie Towarzystwo Motocyklowe. W programie m.in. parada motocyklowa, pokaz motocykli, rajdy integr ... » więcej 2019-07-23, godz. 09:26, Patronaty - polecamy Znów poleje się woda – zbliża się XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball 2019! Wasserball to trudna konkurencja polegająca na umiejętnym operowaniu piłką unoszoną nad rzeką strumieniem wody ze strażackiego węża. Przeważnie mokrzy są nie tylko strażacy, ale także publiczność, zatem impreza ma swoisty klimat i dużo ur ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:12, Patronaty - polecamy II Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Warsztaty wokalno-sceniczne, warsztat gospel, lekcje z emisji głosu, zabawy umuzykalniające, warsztat autoprezentacji, do tego wspólna zabawa, wieczór talentów, a na zakończenie Koncert Uwielbienia - bogato zapowiada się program II Letnie ... » więcej 2019-07-18, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Przed nami Dni Olesna 2019 – poznaj program wydarzeń! Burmistrz Olesna po raz kolejny zaprasza na wspólne świętowanie z okazji dni miasta. W programie m.in.: koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, występ Marcina Dańca, koncert Kwartetu Bojowego z Michałem Gaszem, koncert oleskie ... » więcej 2019-07-18, godz. 10:47, Patronaty - polecamy Festiwal Opolskich Smaków w tym roku na pl. Kopernika Idea slow life będzie tematem przewodnim Festiwalu Opolskich Smaków. Najsmaczniejszy festiwal w stolicy regionu zacznie się w sobotę (27.07). Tradycyjnie pojawią się domki z pysznościami, nie zabraknie warsztatów kulinarnych, degustacji, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »