Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-28, 07:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Muzyczna podróż zespołu Babu Król & Smutne Piosenki do lat 60. i 70. w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA]

Babu Król & Smutne Piosenki w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Babu Król & Smutne Piosenki w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Wytworne stroje, parkietowe zauroczenia i żywa orkiestra - do takich nostalgicznych wspomnień zabrał publiczność koncert zespołu Babu Król & Smutne Piosenki. W legendarnym Studiu M im. SBB wystąpił duet Bajzla i Budynia, którzy po latach powrócili z nowym albumem.
Artyści zaprezentowali utwory z najnowszej płyty "Nowa Fala Polskiego Dansingu" wydanej wiosną tego roku wraz z poznańskim zespołem Smutne Piosenki. Składa się ona z dwóch różnych części.

- Na jednej znajdziemy covery, a na drugiej autorskie utwory inspirowane prawdziwymi historiami - mówi Paulina Frąckowiak z zespołu Smutne Piosenki. - Wzięły się z warsztatów, które prowadziliśmy z paniami z klubu seniora. To prawdziwe opowieści z czasów 60-tych i 70-tych. Jedną dobrze pamiętam. Pani poszła z mężem na dansing, a mąż się trochę zapomniał w tańcu z innymi paniami. Pani Łucja, czyli żona, już chciała wychodzić zdenerwowana, zarzuciła na siebie płaszcz i w tym momencie DJ zeskoczył ze sceny i porwał ją do płomiennego tańca. To są tego typu piękne historie, ubrane właśnie w taką otoczkę, która bardzo mocno nawiązuje do tamtych czasów.

Pierwsza godzina tego koncertu była transmitowana na naszej antenie. Dodajmy, że to było ostatnie muzyczne spotkanie w legendarnym Studiu M im.SBB. Kolejne koncerty dopiero po wakacjach.
Paulina Frąckowiak

Kultura i rozrywka

2019-10-17, godz. 14:30 Remigiusz Kuźmiński: "Śpiewam od zawsze". W niedzielę retransmisja koncertu [ZDJĘCIA] Gratka dla miłośników muzyki wokalnej, utworów pop-jazzowych, soulowych, funkowych, R&B, a także musicalowych i literackich. Niedawno w Studiu M im. SBB Radia ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:15 Głuchołazy: nowa biblioteka przyciąga coraz więcej czytelników Nowoczesną bibliotekę mają Głuchołazach. Powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zrealizowano tam obiekt imponujący rozwiązaniami architek ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Warsztaty z pedagogiki teatru w opolskich "Lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora organizuje warsztaty z pedagogiki teatru. Zajęcia są skierowane do nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:30 Opolska aktorka obchodzi jubileusz sceniczny. 30 lat w jednym teatrze 30 lat na scenie Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu spędziła Judyta Paradzińska. Aktorka przez te lata zagrała wiele ról, które pamiętamy do dziś. Gra ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:45 Będzie pierwsza impreza kulturalna na wyremontowanym placu świętego Sebastiana w Opolu 'Poznaj nowy plac świętego Sebastiana'. W najbliższą sobotę (19.10) o 17:00 Urząd Miasta Opola zorganizuje pierwsze przedsięwzięcie po wyremontowaniu skweru w ... » więcej 2019-10-14, godz. 18:45 Nyskie muzeum zdradzi tajniki renowacji zabytków Nyskie muzeum zaprezentuje tajniki pracy konserwatora zabytków. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił przy renowacji pamiątek przeszłości, może wziąć udzia ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:06 Opole stawia na promowanie ukraińskiej kultury. Przez cztery dni można będzie wziąć udział w koncertach i wystawach Pierwszy raz Urząd Miasta Opola wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizuje Dni Ukraińskie. Przedsięwzięcie zaplanowano na cztery dni - od 21 do 24 paździ ... » więcej 2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »