Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Reporterzy
2015-10-11, 20:33 Autor: Admin

Reporterzy

2016-08-30, 13:29

Mariusz Chałupnik

Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Opolanin z krwi i kości. Wychował się w centrum miasta. Dorastał na osiedlu ZMW (obecnie Armii Krajowej), do którego nadal ma duży sentyment. Studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Politologia – jeszcze w starym budynku przy ul. Plebiscytowej. Z opolskimi mediami związany od 2004 roku. Współpracował z działem sportowym Nowej Trybuny Opolskiej. Przez ostatnie osiem lat pracował w TVP3 Opole. Z Radiem Opole miał już w przeszłości mały „romans” – współtworzył i prowadził autorski program „Kuźnia”, który promował młode opolskie zespoły.

Mariusz Chałupnik prowadzi audycje: "Radio Opole w powiecie głubczyckim" (DAB+) i "Radio Opole w powiecie kluczborskim" (DAB+), a także prowadzi cykl tematyczny "Cały nasz sport".

mariusz.chalupnik@radio.opole.pl
2017-02-22, 12:48

Kamila Gal-Skorupa

Kamila Gal-Skorupa [fot. Paweł Stauffer]
Kamila Gal-Skorupa [fot. Paweł Stauffer]
Trafiła do radia, bo po studiach nie chciała pracować "za biurkiem" i to był strzał w dziesiątkę, tu nie ma miejsca na nudę. Najbardziej lubi pracę reportera i świetnie wychodzi jej bycie w kilku miejscach na raz. Z wykształcenia politolog, studia ukończyła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prywatnie najbardziej lubi wiejskie powietrze i nie wyobraża sobie życia w mieście.

Kamila Gal-Skorupa zbiera informacje z powiatów kluczborskiego i oleskiego oraz prowadzi audycję "Radio Opole w Kluczborku i Oleśnie" (DAB+).

kamila.gal-skorupa@radio.opole.pl
2016-08-30, 12:51

Sławomir Kieler

Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Dla znajomych (i nie tylko) po prostu Kiler. Kiedyś związany z radiem RMF, później RMF MAXXX... W międzyczasie było też kilka innych pomysłów na życie, ale ostatecznie okazało się, że praca w radio jest jak chodzenie po bagnach... wciąga ;) Do Opola przyjechał na studia i (choć od tego czasu minęło już kilkanaście lat) wcale nie zamierza stąd wyjeżdżać. W wolnym czasie czyta książki, choć nie pogardzi też dobrym filmem. Póki co zaliczył kilka skoków na bungee, ale zapewnia, że to nie koniec, ponieważ adrenalina bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie. Notorycznie uśmiechnięty, bo uważa, że nawet jak nie ma powodów do radości, to nie ma sensu "dołować" siebie (i innych przy okazji) kwaśną miną.

Sławomir Kieler prowadzi audycję "Opolskie Akademickie" (DAB+) i "Infoporanek" (DAB+) oraz przygotowuje cykle tematyczne: "Akademickie Opole", "Praca dla młodych" i "Osoby i sposoby".
slawomir.kieler@radio.opole.pl
2016-09-19, 12:13

Paweł Konieczny

Paweł Konieczny [fot. Paweł Stauffer]
Paweł Konieczny [fot. Paweł Stauffer]
Pierwszy raz dyktafon trzymał w ręku już na początku swojej nauki w szkole podstawowej - wtedy tworzył gazetkę szkolną. Gdy trafił do ogólniaka, rozpoczął przygodę z radiem i ten związek trwa do dziś.

Oprócz miłości do radia, darzy uczuciem także piosenkę poetycką. Prowadził największe festiwale piosenki turystycznej w Polsce, na które też często zapraszany jest w roli jurora.

Wśród znajomych uważany za człowieka z betonu. W tym wypadku jednak beton to niezwykle specyficzny żart. Aby się o tym przekonać, zachęcamy do wczesnego wstawania w soboty i niedziele, kiedy prowadzi audycje "Infoporanek" (DAB+), "Mamy weekend", "Diecezja opolska" (DAB+) i przygotowuje cykle tematyczne "Podróże młodych". Ponadto, Paweł Konieczny relacjonuje wydarzenia sportowe w audycji "Cały Nasz Sport".

pawel.konieczny@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:27

Dorota Kłonowska

Dorota Kłonowska [fot. Paweł Stauffer]
Dorota Kłonowska [fot. Paweł Stauffer]
Reporterka. Nyska dziennikarka Radia Opole. Zawsze czeka na słuchaczy pod telefonem, więc podaje go i tu: 77 433 00 11 lub 606 774 101. Największa satysfakcja? Kiedy uda się komuś pomóc. Niezależnie od tego, czy jest to trudna życiowa sprawa czy zaginiony pies, za którym płaczą dzieci. Zachorowała na radio przed 17 laty. Jest to choroba przewlekła i nieuleczalna. Najlepszą terapią na nią jest praca w ogrodzie. Dobra książka też pomaga. Ale na krótko.

Dorota Kłonowska prowadzi audycję "Radio Opole w powiecie nyskim" (DAB+), "Pogranicze" (DAB+) oraz "Powiatowe Radio Opole" (DAB+) ponadto Dorota jest autorką cyklu: "Dwa plus trzy", a wcześniej "Cudze chwalicie".

dorota.klonowska@radio.opole.pl
2017-02-22, 12:47

Ewelina Laxy

Ewelina Laxy [fot. Paweł Stauffer]
Ewelina Laxy [fot. Paweł Stauffer]
Z dziennikarstwem związała się przez przypadek, kiedy na pierwszym roku studiów trafiła do rozgłośni studenckiej w Krakowie. W Radiu Opole wspomaga redakcję sportową, stawia też pierwsze kroki w Newsroomie.

W wolnym czasie karmi wszystkich tym, co akurat ugotowała (podobno wychodzi jej to nawet nieźle). Poza tym, w torbie zawsze znajdzie miejsce na książkę i słuchawki. Bez muzyki nie wyobraża sobie życia. Jak twierdzi, czasem brakuje w nim soundtracków. Ewelina Laxy prowadzi audycję "Radio Opole w powiecie namysłowskim" (DAB+) oraz "Radio Opole w powiecie opolskim", nie straszny jest jej również sport i dlatego nie raz możemy ją usłyszeć w magazynie "Cały nasz sport".

ewelina.laxy@radio.opole.pl
2017-01-03, 12:34

Mariusz Majeran

Mariusz Majeran [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Majeran [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Reporter, podróżnik, fan muzyki. Obsługiwał przeróżne festiwale muzyczne: Sopot Festival, Coke Live Music Festival w Krakowie, Open’er Music Festival w Gdyni, Life Festival w Oświęcimiu i Konkurs Piosenki Eurowizja 2015 w Wiedniu. Nie ma dużego wydarzenia muzycznego, na którym by go nie było. Na krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu jest już od 19 lat. Radio to jego pasja, ale również pisze do gazet i lubi fotografować. Jak mówi, nie ma dla niego niewykonalnego zadania dziennikarskiego.

Mariusz Majeran prowadzi audycję "Rewiry Kultury".

mariusz.majeran@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:26

Jan Poniatyszyn

Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Od kilkunastu lat reporter newsroomu w Prudniku. W drugim pokoleniu Kresowiak. Pasjonat historii Polski oraz dziejów Europy Wschodniej. Zainteresowania te szczególnie obejmują Ukrainę oraz obecność Polski na jej dzisiejszych terenach. Kibic koszykarzy Pogoni Prudnik oraz klubów piłkarskich, które założyli Kresowiacy m.in. ze Lwowa.

Jan Poniatyszyn prowadzi audycję "Radio Opole w powiecie prudnickim" (DAB+).

jan.poniatyszyn@radio.opole.pl
2016-09-30, 15:00

Agnieszka Pospiszyl

Agnieszka Pospiszyl [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Pospiszyl [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarstwem param się od 2 klasy liceum. Poznałam od podszewki redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne. Adrenalina to mój żywioł i zawsze staram się być tam, gdzie się coś dzieje. A gdy za długo nic się nie dzieje, to znaczy... że szykuje się sensacja. Poza życiem radiowym mam też mundurowe - zajmuję się współpracą międzynarodową w Związku Harcerstwa Polskiego. Kolekcjonuję foremki do pierniczków (mam ich ponad 200), a w pieczeniu pomaga mi kundel o imieniu Wena, bo przecież każdy dziennikarz potrzebuje dobrej weny...

Agnieszka Pospiszyl zbiera informacje z powiatów: kędzierzyńsko-kozielskiego i strzeleckiego oraz prowadzi audycję "Radio Opole w powiecie kedzierzyńsko-kozielskim" (DAB+), a także "Radio Opole w powiecie strzeleckim" (DAB+) oraz "Reporterskie wędrówki".

agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl
508 371 020
2015-10-11, 21:27

Maciej Stępień

Maciej Stępień [fot. Paweł Stauffer]
Maciej Stępień [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Pierwszy w Brzegu, ale nie pierwszy z brzegu. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Edukacji we Wrocławiu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i niedoszły politolog na Uniwersytecie Wrocławskim. W Radiu Opole od 2006 roku. Żonaty, ojciec Hani i Jasia. Miłośnik czarnej muzyki i kultury afroamerykańskiej. Wyznający zasadę "Keep Vinyls Alive" kolekcjoner płyt analogowych.

Maciej Stępień prowadzi audycję "Radio Opole w powiecie brzeskim" (DAB+) oraz przygotowuje felieton muzyczny "Czarne jest czarne" w ramach audycji "Rewiry kultury".

maciej.stepien@radio.opole.pl
2016-07-22, 14:43

Małgorzata Ślusarczyk

Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Skrzypaczka, pedagog, muzykolog... i przeciwniczka usilnego feminizowania nazw. Opolanka z urodzenia i przekonania. Zakochana w muzyce (najbardziej w tej "nie-tak-poważnej", jak się ją określa). Lubi sprawdzać, co gra w duszach innych ludzi. Druga miłość to słowo. A zwłaszcza... gra słów! Dlaczego wybrała Radio? Bo idealnie scala wszystkie te namiętności.

Małgorzata Ślusarczyk prowadzi audycje: "Opolskie Akademickie" (DAB+) oraz "Opolskie klasycznie" (DAB+), a także przygotowuje cykl "Książka z rekomendacją".

malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl
692 839 707
2016-03-30, 14:23

Kacper Śnigórski

Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Ma dwie pasje: dziennikarstwo i sport, więc naturalne wydawało się rozpoczęcie współpracy z redakcją sportową w Radiu Opole. Uprawia wszelkie możliwe sporty, począwszy od ringo, na siatkówce kończąc.

Kacper Śnigórski prowadzi audycje: "Dobre granie", oraz "Na dzień dobry", a także przygotowuje felieton muzyczny "Powiedz Die Musik" i cykl antykorupcyjny "Mądre ryby nie biorą", a także jak na miłośnika sportu przystało nie raz możemy go usłyszeć w magazynie "Cały nasz sport".

kacper.snigorski@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:33

Piotr Wójtowicz

Piotr Wójtowicz [fot. Paweł Stauffer]
Piotr Wójtowicz [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Lat, tak jak zawodowych doświadczeń, coraz więcej. Uważam, że istotą radia są, będące skutkiem dociekliwości, informacje. Nie lubię zadawać pytań typu: "dlaczego jest tak dobrze?". Wolę pytać, dlaczego jest tak źle. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim osobom chętnie udzielającym informacji za współpracę. To dzięki Wam praca w radiu daje mi satysfakcję.

Piotr Wójtowicz prowadzi audycje: "Reporterskie tu i teraz", "Agroradio", oraz poranne rozmowy "W cztery oczy/Poglądy i osądy". Ponadto na kanale (DAB+) prowadzi audycję "Gospodarskie opolskie".

piotr.wojtowicz@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:32

Katarzyna Zawadzka

Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Mikrofon i dyktafon nosi zawsze w torebce. Twierdzi, że ciekawego rozmówcę można spotkać w najmniej oczekiwanym momencie. Z wykształcenia jest kulturoznawcą. Przygodę z Radiem Opole rozpoczęła od stażu. Z tego powodu z Wrocławia przeprowadziła się do Opola. Obecnie jest szczęśliwa, że nadal może spełniać swoje marzenia pracując w opolskiej rozgłośni. Cały czas chce doskonalić umiejętności radiowe. A nieśmiały uśmiech niech was nie zwiedzie, pod nim kryje się upór i determinacja! W wolnych chwilach lubi chodzić po górach albo zwiedzać równiny Opolszczyzny na rowerze. Uwielbia piosenkę autorską i taniec flamenco. Miłośniczka kotów, która posiadanie własnego zwierzaka na razie odkłada na później.

Katarzyna Zawadzka prowadzi audycje: "Ze zdrowiem Ci do twarzy", oraz "Opolskie Akademickie" (DAB+) i "Organizacje pożytku publicznego" (DAB+), a także przygotowuje cykle tematyczne "Młoda antena", "Eko Trendy" oraz "Sposób na jesień" .

katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:29

Witold Wośtak

Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Przygodę z radiem zaczął od praktyk w częstochowskiej redakcji Radia Katowice, później epizod w Radiu Plus, aż trafił na staż do Działu Informacji Radia Opole.

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim.

Nie ma konkretnej „działki” w redakcji, choć kiedy pozwala na to czas, jedzie do powiatu krapkowickiego. Wolny czas? Przede wszystkim sport: aktywnie i jako widz. Do tego polski rap i dobra biografia.

Witold Wośtak prowadzi audycje "Radio Opole w powiecie krapkowickim" (DAB+) oraz "Radio Opole w powiecie oleskim".

witold.wostak@radio.opole.pl
2015-10-13, 00:00

Joanna Matlak

Joanna Matlak [fot. Adam Szostok]
Joanna Matlak [fot. Adam Szostok]
Reporterka. Wielunianka, która do Opola przyjechała na studia. Wtedy zainteresowała się radiem i zaczęła od studenckiego Radia "Emiter" w Opolu. Później na praktykach poznawała pracę Radia Katowice, a wiosną 2015 roku trafiła na staż do Radia Opole. Zbiera informacje ze stolicy województwa.

Jej pasje to muzyka (zwłaszcza soul i r&b z lat 90), książki (Marek Hłasko!), płyty i programy publicystyczne. Nieśmiało próbuje pisać.

Obecnie prowadzi audycję "Aktualności z regionów. Audytorium 17" (DAB+) oraz "Młoda Antena"

joanna.matlak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »