Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Autorzy pasm programowych » Janusz Maćkowiak
2015-10-13, 18:57 Autor: Wanda Kownacka

Janusz Maćkowiak

Janusz Maćkowiak [fot. Paweł Stauffer]
Janusz Maćkowiak [fot. Paweł Stauffer]
Właściciel jednego z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych głosów na Opolszczyźnie. Mówi, że dla niego radio jest magią, teatrem wyobraźni, w którym rzeźbi dźwiękiem. Im ciekawiej go wyrzeźbi, tym większa korzyść dla słuchacza. Pytany o sukces, mówi tak: „Mój zawodowy sukces to wywalczenie informacji na ulicach Opola, jak dojechać, np. sprzed ratusza do autostrady. Wiele miesięcy trwał bój, by na tablicach informacyjnych znalazł się znaczek autostrady. Krew mnie wciąż zalewa na bezwład inwestycji drogowych”.

Mimo długiego stażu pracy wciąż dziennikarstwo radiowe jest dla niego pasją, wciąż traktuje obcowanie z mikrofonem jako przyjemność, a kontakty z ludźmi są źródłem tematów. Mówi, że tematy leżą na ulicy – cała sztuka je podnieść i podać słuchaczowi na antenie.

Jednak przeraża go to, co dziś dzieje się wokół zawodu dziennikarza. Jeszcze chyba nigdy tak wyraźnie – próbuje się namaścić go politycznie. Wyznaje zasadę – przekazywaną dawno temu na studiach dziennikarskich, że osobiste poglądy polityczne zostawia się poza studiem. Czy to się zawsze udaje – zapewne nie. Ale trzeba się starać. W sprawach konfliktowych uważa, że na antenie trzeba przedstawić rację obu stron, a konkluzja sporu należy do słuchacza.

Janusz Maćkowiak prowadzi audycję "Dzień w Opolu, dzień w regionie" (DAB+).


janusz.mackowiak@radio.opole.pl

Zobacz także

2016-07-15, godz. 13:01 Bolesław Bezeg Bolesław Bezeg prowadzi audycję "Tak było naprawdę" oraz przygotowuje cykle tematyczne: "Lokalne kalendarium historyczne", "Z historycznego punktu widzenia", ... » więcej 2017-01-24, godz. 15:02 Krystyna Brożek Aktorka i muzyk z zawodu, która świetnie odnajduje się także za radiowym mikrofonem. Z Radiem Opole współpracuje od niedawna – wraz z Piotrem Furtasem prowadz ... » więcej 2016-11-10, godz. 12:33 Mariusz Chałupnik Opolanin z krwi i kości. Wychował się w centrum miasta. Dorastał na osiedlu ZMW (obecnie Armii Krajowej), do którego nadal ma duży sentyment. Studiował na Uni ... » więcej 2015-10-13, godz. 17:47 Adrian Chimiak W swej skromności mówi o sobie, że jest jak kelner, który podaje dźwięk na tacy i dba, by nie było w nim włosa. Nazywany człowiekiem orkiestrą nie tylko dlate ... » więcej 2016-11-10, godz. 12:05 Tomasz Cichoń Wydawca wiadomości drogowych, reporter. Przed mikrofonem od matury, przed radiowym głośnikiem od dziecka. Zawsze miał słabość do wszystkiego co na "R". Teraz ... » więcej 2015-10-11, godz. 23:03 Krzysztof Dobrowolski Dziennikarz. Człowiek, który wejdzie wszędzie, podejdzie z mikrofonem do każdego i nigdy nie da się zbić z tropu. Zada pytanie każdemu i na każdy temat. Szczy ... » więcej 2015-10-11, godz. 22:54 Justyna Dziedzic Doktor nauk humanistycznych. Mediami i kulturą zajmuje się zarówno naukowo, jak i zawodowo. Dziennikarka prowadzi programy o sztuce i kulturze. Najczęściej ro ... » więcej 2017-02-22, godz. 15:12 Grzegorz Frankowski Na co dzień pracuje w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz, jednak to nie zapasy są jego największą pasją. Lubi każdy sport, ale najbardziej piłkę nożną. ... » więcej 2015-10-13, godz. 18:58 Piotr Furtas Gdybym nie był radiowcem, to pewnie zostałbym pastorem, bo lubię słuchać gospel. Ponieważ jestem muzykiem-aranżerem, moje życie to jedno wielkie studio radiow ... » więcej 2017-02-22, godz. 15:48 Kamila Gal-Skorupa Trafiła do radia, bo po studiach nie chciała pracować "za biurkiem" i to był strzał w dziesiątkę, tu nie ma miejsca na nudę. Najbardziej lubi pracę reportera ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »