2024-07-25, 21:40 Autor: PAP

Piłkarska LE - Wisła Kraków - Rapid Wiedeń 1:2 (opinie)

Po meczu Wisła – Rapid (2:1) w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy powiedzieli:

Kazimierz Moskal (trener Wisły Kraków): "Gratulacje dla Rapidu i podziękowania za walkę dla moich zawodników. W pierwszej połowie graliśmy zbyt nerwowo, szybko traciliśmy piłki. Podeszliśmy chyba ze zbyt dużym respektem do rywala. Poza tym było widać też jakość, jaką posiada Rapid. Dla mnie bardzo dobry był w naszym wykonaniu początek drugiej połowy. Wydało się, że może to potrwać dłużej, ale strata drugiej bramki podziałała na nas jak zimny prysznic. Wtedy Rapid mógł pokazać to, co potrafi najlepiej. Utrzymywał się przy piłce, kontrolował grę. Potem udało się nam zmienić sytuację, zdobyliśmy honorową bramkę, były kolejne okazje. Nie mamy się czego wstydzić, ale jest też co żałować".

Robert Klauss (trener Rapidu Wiedeń): "Cieszę, że wygraliśmy. Wczoraj mówiliśmy o takim wyniku, jaki padł w meczu pomiędzy tymi drużynami 100 lat temu. Też wtedy było 2:1 dla Rapidu. Powiedziałem, że pod takim wynikiem chętnie bym się podpisał i tak się stało. Ten mecz miał dwie różne połowy. Na początku zbyt szybko traciliśmy piłkę, ale potem opanowaliśmy sytuację i było coraz lepiej. Mogliśmy też przed przerwą zdobyć drugą bramkę, ale niestety nie udało się, a pod koniec pierwszej połowy nasz zawodnik dostał czerwoną kartkę. Wiedzieliśmy, że teraz Wisła będzie częściej przy piłce, a my musimy skupić się na obronie. Udało nam się opanować sytuację i strzeliliśmy drugiego gola. Później było za dużo sytuacji w naszym polu karnym, ale wynikało to z tego, że mogą drużyna straciła trochę sił. Nie pilnowaliśmy skrzydeł tak jak trzeba i doszło do tego, że Wisła zdobyła kontaktową bramkę, na co zasłużyła, ale to nas nie ucieszyło".(PAP)

gw/ cegl/

2024-07-25, godz. 23:00 Piłkarska LK - Legia Warszawa - Caernarfon Town 6:0 (opis) Piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie 6:0 (2:0) z walijskim Caernarfon Town w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Rewanż zostanie rozegrany… » więcej 2024-07-25, godz. 23:00 Piłkarska LE - wygrana Trabzonsporu w meczu potencjalnych rywali Wisły (aktl.) Słowacki klub MFK Rużomberok przegrał u siebie z tureckim Trabzonsporem 0:2 (0:1) w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Zwycięzca… » więcej 2024-07-25, godz. 22:50 Turniej WTA w Warszawie - Chwalińska w półfinale singla, Falkowska i Kubka w finale debla Maja Chwalińska pokonała rozstawioną z numerem trzecim Łotyszkę Darję Semenistaję 7:5, 4:6, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju WTA 125 Polish Open… » więcej 2024-07-25, godz. 22:50 Piłkarska LK - Legia Warszawa - Caernarfon Town 6:0 (wynik) Piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie 6:0 (2:0) z walijskim Caernarfon Town w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Rewanż zostanie rozegrany… » więcej 2024-07-25, godz. 22:50 Komunikat Totalizatora Sportowego (25-07-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2024-07-25 o godz. 22:00W zakładach Lotto wylosowano1… » więcej 2024-07-25, godz. 22:50 Paryż/piłka ręczna - wyniki turnieju kobiet Wyniki pierwszych meczów olimpijskiego turnieju piłki ręcznej kobiet:Grupa ASłowenia - Dania 19:27 (11:14)Niemcy - Korea Płd. 22:23 (10:11)Norwegia - Szwecja… » więcej 2024-07-25, godz. 22:50 Komunikat Totalizatora Sportowego (25-07-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2024-07-25 o godz. 22:00Lotto… » więcej 2024-07-25, godz. 22:40 Hiszpania/ Ujęto kierowcę, który uciekał z potrąconym rowerzystą na dachu auta Funkcjonariusze hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil) zatrzymali w czwartek mężczyznę, który potrącił furgonetką rowerzystę, a następnie uciekł… » więcej 2024-07-25, godz. 22:40 USA/ Kamala Harris ogłosiła, że jest gotowa na debatę z Trumpem Wiceprezydent USA Kamala Harris ogłosiła w czwartek, że jest gotowa na debatę telewizyjną z Donaldem Trumpem. Skrytykowała go za próby wycofania się z… » więcej 2024-07-25, godz. 22:40 Paryż/piłka nożna - trener-analityk Kanadyjek skazany za szpiegostwo dronem Trener-analityk, pracujący dla kobiecej reprezentacji Kanady w piłce nożnej, Joseph Lombardi został skazany przez francuski sąd w St. Etienne na osiem miesięcy… » więcej