2024-07-24, 20:20 Autor: PAP

Piłkarska LK – FC Ryga - Śląsk 1:0 (opis)

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali 0:1 (0:1) na wyjeździe z FC Ryga w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Rewanż zostanie rozegrany 1 sierpnia na Tarczyński Arenie.

FC Ryga – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Ousseynou Niang (7)

Żółta kartka – FC Ryga: Reginaldo Ramirez, Ousseynou Niang; Śląsk Wrocław: Simeon Petrov, Peter Pokorny, Filip Rejczyk.

Sędzia: Christian-Petru Ciochirca (Austria). Widzów: 6000.

FC Ryga: Rihards Matrevics – Raivis Jurkovskis, Mouhamed Ngom, Antonijs Cernomordijs, Ivan Erquaiga – Hrvoje Babec, Milos Jojic (73. Brian Orosco), Orlando Galo – Anthony Contreras (59. Gauthier Mankenda), Reginaldo Ramires (88. Marko Regza), Ousseynou Niang (88. Eduards Daskevics).

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Mateusz Żukowski (84. Arnau Ortiz), Simeon Petrov, Aleks Petkov, Serafin Szota (46. Tommaso Guercio) – Piotr Samiec-Talar (73. Łukasz Gerstenstein), Peter Pokorny, Jakub Jezierski (46. Filip Rejczyk), Petr Schwarz, Nahuel Leiva – Sebastian Musiolik.

Pierwsze fragmenty meczu w wykonaniu Śląska były gorsze niż złe. Wrocławianie sprawiali wrażenie zupełnie zaskoczonych wysokim pressingiem rywali, nie potrafili utrzymać się przy piłce, którą jedynie wykopywali jak najdalej od własnego pola karnego.

Agresywna postawa piłkarzy Rygi przyniosła im szybko efekt, chociaż słusznie trzeba przyznać, że bardzo pomogli im sami wicemistrzowie Polski. Mateusz Żukowski próbował zgrać głową do Rafała Leszczyńskiego, ale zrobił to tak fatalnie, że do piłki dopadł Ousseynou Niang i lekkim strzałem trafił do siatki.

Gol nic nie zmienił i nadal to zespół łotewski miał zdecydowaną przewagę. Po kwadransie powinno być już 2:0, ale Leszczyński zdołał wygrać pojedynek sam na sam z Reginaldo Ramiresem.

Śląsk pierwszy raz bramce rywali zagroził dopiero po 20 minutach gry. Po rzucie rożnym piłka trafiła do niepilnowanego Żukowskiego, ale ten nie trafił w bramkę. Była to właściwie jedyna okazja wrocławian na gola w pierwszej połowie.

Z czasem podopieczni trenera Jacka Magiery lepiej sobie radzili z pressingiem, ale na połowie rywali grali za wolno i niedokładnie, aby przedostać się w pole karne. Nadal groźniejsze były akcje FC Rygi, które często sami prokurowali swoim niedokładnym rozegraniem sami wrocławianie.

Trener Magiera nie zwlekał ze zmianami i już w przerwie posłał na boisko Filipa Rejczyka i Tommaso Guercio. Zmieniło się też nastawianie wrocławian, którzy podeszli wyżej pod rywali i zaczęli grać agresywniej. Już po kilku minutach mogło, a nawet powinno to przynieść efekt bramkowy, ale osamotniony Nahuel Leiva z kilku metrów nie trafił w bramkę.

Śląsk wyciągnął wnioski z pierwszej połowy i przejął inicjatywę w drugiej, ale miał duże problemy z wypracowaniem sytuacji bramkowej. W takiej sytuacji wrocławianie szukali wyrównującego gola w strzałach z dystansu, ale poza uderzeniem Żukowskiego piłka mijała światło bramki.

Wicemistrz Polski naciskał i do ostatnich sekund szukał wyrównującego gola. W doliczonym już czasie wydawało się, że się uda, ale po dobrym dośrodkowaniu Łukasza Gerstensteina żaden z jego kolegów nie zdołał wepchnąć piłki do siatki.

Więcej szans Śląsk już nie miał i z Łotwy nie wywiózł nawet remisu. Rewanż zostanie rozegrany 1 sierpnia we Wrocławiu (godz. 20.30).(PAP)

marw/ krys/

2024-07-24, godz. 22:20 Piłkarska LM - wyniki i program 2. rundy eliminacji Bułgarski Łudogorec Razgrad, z Jakubem Piotrowskim w składzie, pokonał u siebie Dynamo Mińsk 2:0 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Piłkarz… » więcej 2024-07-24, godz. 22:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, środa 24 lipca, 22.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w piątkowej ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu, która po… » więcej 2024-07-24, godz. 22:10 USA, Izrael/ Protesty w czasie wystąpienia Netanjahu przed Kongresem USA Tysiące demonstrantów protestowały w Waszyngtonie i w Tel Awiwie podczas środowego wystąpienia premiera Izraela Benjamina Netanjahu przed amerykańskim parlamentem… » więcej 2024-07-24, godz. 22:00 Niemcy/ Wyrok dożywocia dla Polki za spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwoje dzieci Sąd okręgowy w Hanowerze skazał 42-letnią Polkę na karę dożywotniego pozbawienia wolności w procesie dotyczącym nielegalnego wyścigu samochodowego w… » więcej 2024-07-24, godz. 21:40 Mauretania/ Co najmniej 25 osób utonęło w katastrofie łodzi z migrantami (aktl.) Co najmniej 25 osób zginęło w katastrofie łodzi, do której doszło w pobliżu stolicy Mauretanii Nawakszut - poinformowała w środę oficjalna mauretańska… » więcej 2024-07-24, godz. 21:40 Piłkarska LK – FC Ryga - Śląsk 1:0 (opinie) Po meczu FC Ryga - Śląsk Wrocław (1:0) w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji powiedzieli: Jacek Magiera (trener Śląska Wrocław): „Ryga wygrała… » więcej 2024-07-24, godz. 21:40 Daniel Muzyczuk został powołany na stanowisko p.o. dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi Ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska powołała Daniela Muzyczuka na stanowisko p.o. dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi - poinformowano w… » więcej 2024-07-24, godz. 21:30 USA/ Netanjahu w Kongresie: po wojnie Gaza powinna być rządzona przez Palestyńczyków (krótka3) Po wygranej przez Izrael wojnie i zniszczeniu Hamasu Strefa Gazy powinna być rządzona przez 'cywilną administrację palestyńską', ale najpierw musi nastąpić… » więcej 2024-07-24, godz. 21:30 Piłkarska LK - trener Caernarfon Town: zamknięty dla kibiców stadion to rozczarowująca kwestia 'Zamknięty dla kibiców stadion w Warszawie to najbardziej rozczarowująca kwestia dla wszystkich w klubie' - powiedział trener Caernarfon Town Richard Davies… » więcej 2024-07-24, godz. 21:20 USA/ Netanjahu w Kongresie: głównym celem Iranu są USA, walka Izraela to też walka USA (krótka2) Głównym wrogiem i celem Iranu nie jest Izrael, ale USA, strażnik i obrońca zachodniej cywilizacji i demokracji. By go zniszczyć, Iran chce najpierw opanować… » więcej