2024-06-29, 21:20 Autor: PAP

LN siatkarzy – Kaczmarek: Francuzi nas przechytrzyli

Atakujący siatkarskiej reprezentacji Polski Łukasz Kaczmarek przyznał, że Francuzi przechytrzyli biało-czerwonych w półfinale Ligi Narodów. "Wygrali zasłużenie, bo grali niesamowicie w obronie" – powiedział siatkarz, który w sobotę obchodził 30. urodziny.

Polscy siatkarze nie obronią w Łodzi złota Ligi Narodów. Drużyna trenera Nikoli Grbica w meczu o finał przegrała z Francją 2:3 (25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 16:18).

"Nie jesteśmy zadowoleni, bo nie zameldowaliśmy się w finale. Francuzi nas przechytrzyli. Wygrali w stu procentach zasłużenie, bo grali niesamowicie w obronie. Po odebranych naszych atakach coraz bardziej się nakręcali. Świetną zmianę dał atakujący Theo Faure. Znów sporo krwi napsuł nam Antoine Brizard, a więc powtórzyła się historia z igrzysk w Tokio" – ocenił atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Jak dodał, pozytywem po stronie biało-czerwonych jest to, że odwrócili losy czwartego seta, a tie-break wyglądał w ich wykonaniu dobrze, ale - jak zaznaczył - tylko do stanu 10:9. "To była dla nas dobra lekcja. Wiadomo, że chcemy wygrywać wszystko, ale z każdej porażki da się wyciągnąć wiele dobrego, szczególnie przed igrzyskami w Paryżu" – podkreślił Kaczmarek.

Zapewnił, że razem z zespołem chce zakończyć turniej w Łodzi z brązowymi medalami. "Atlas Arena jest wypełniona po brzegi, jest więc dla kogo grać, a dla nas każdy medal jest cenny" - tłumaczył.

Przyznał, że mecze w turnieju finałowym Ligi Narodów mają podwójną stawkę, bo waży się także skład kadry na igrzyska w Paryżu. Kaczmarek o miejsce w reprezentacji rywalizuje z Bartłomiejem Bołądziem.

"Nie jest łatwo grać w meczach, w których walczysz z rywalem po drugiej stronie siatki, ale także z myślami, że trwa rywalizacja o miejsce w kadrze. Ale ja w swojej karierze przeżyłem już wiele tego typu rywalizacji. Lepiej jest więc skupić się na wydarzeniach boiskowych. Z Bartkiem jesteśmy przyjaciółmi i jest między nami pozytywna, zdrowa i sportowa rywalizacja" - powiedział.

Atakujący w sobotę obchodził 30. urodziny. Po meczu "Sto lat" odśpiewało mu ponad 10 tysiecy kibiców zgromadzonych na trybunach łódzkiej hali. "Takich urodzin chyba już nie przeżyję nigdy. To było naprawdę coś wyjątkowego. Najważniejsze, czego mi można życzyć to zdrowie" – mówił.

Grbic ocenił, że jego podopiecznym do zwycięstwa zabrakło cierpliwości i większej precyzji. Podkreślił, że nigdy nie można zadowolić się prowadzeniem, co – w jego opinii – stało się przy stanie 17:12 w drugim secie, a później w tie-breaku.

"Mówiłem chłopakom, żeby nikt nie oczekiwał szybkiej wygranej 3:0. Francuzi wiedzą, jak grać w siatkówkę. A do tego kiedy cierpią potrafią być najgroźniejsi. Wygrywaliśmy 17:12 w drugim secie i wyglądaliśmy, jakbyśmy czekali na ich porażkę. Nie mamy takego luksusu, by się uspokoić i jedynie czekać aż przeciwnik odda nam punkty swoimi błędami" – powiedział.

Mecz o brąz zaplanowano w niedzielę o godz. 17. Trzy godziny później Francuzi zagrają w finale.(PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ co/

2024-07-01, godz. 23:10 Ekstraklasa piłkarska – Janasik przeszedł ze Śląska do Cracovii Patryk Janasik został nowym piłkarzem Cracovii - poinformował krakowski klub. Przez ostatnie cztery sezony reprezentował on barwy Śląska Wrocław. Wicemistrzowie… » więcej 2024-07-01, godz. 23:00 Komunikat Totalizatora Sportowego (01-07-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2024-07-01 o godz. 22:00Ekstra… » więcej 2024-07-01, godz. 23:00 ME 2024 - Portugalia - Słowenia 0:0 (dogrywka) 1/8 finału: Portugalia - Słowenia 0:0, dogrywka. Żółta kartka - Słowenia: Vanja Drkusic, Zan Karnicnik. Sędzia: Daniele Orsato (Włochy). Widzów… » więcej 2024-07-01, godz. 23:00 USA/ Biały Dom o wyroku w sprawie immunitetu Trumpa: Nikt nie stoi ponad prawem Nikt nie stoi ponad prawem - powiedział w poniedziałek rzecznik Białego Domu Ian Sam, komentując wyrok Sądu Najwyższego przyznający prezydentom szeroki… » więcej 2024-07-01, godz. 22:50 PSP: w poniedziałek 1045 zdarzeń związanych z frontem burzowym Do godziny 21.00 strażacy odnotowali 1045 zdarzeń związanych z przechodzącym przez Polskę frontem burzowym - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik komendanta… » więcej 2024-07-01, godz. 22:40 Wimbledon - wyniki turnieju kobiet (aktl.) Wyniki poniedziałkowych meczów 1. rundy turnieju kobiet w wielkoszlemowym Wimbledonie: Coco Gauff (USA, 2) - Caroline Dolehide (USA) 6:1, 6:2 Clara Burel… » więcej 2024-07-01, godz. 22:30 Wimbledon - wyniki turnieju mężczyzn (aktl.) Wyniki poniedziałkowych meczów 1. rundy turnieju mężczyzn w wielkoszlemowym Wimbledonie: Jannik Sinner (Włochy, 1) - Yannick Hanfmann (Niemcy) 6:3, 6:4… » więcej 2024-07-01, godz. 22:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (01-07-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2024-07-01 o godz. 22:00W zakładach Mini Lotto wylosowano1… » więcej 2024-07-01, godz. 22:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, poniedziałek 1 lipca, 22.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Francja wygrała z Belgią 1:0 i awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech. W drugim… » więcej 2024-07-01, godz. 22:00 ME 2024 - Portugalia - Słowenia 0:0 (do przerwy) 1/8 finału: Portugalia - Słowenia 0:0 do przerwy. Żółta kartka - Słowenia: Vanja Drkusic, Zan Karnicnik. Sędzia: Daniele Orsato (Włochy).(PAP) bia/… » więcej