Radio Opole » Kraj i świat
2024-05-24, 12:40 Autor: PAP

Mary Kay przyznaje stypendia naukowe pięciorgu przyszłym młodym naukowcom podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Regeneron (MediaRoom)

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Mary Kay Inc., firma nieustannie wspierająca edukację w dziedzinach STEM oraz młodzież podążającą za marzeniami, przyznała niedawno trzy nagrody w postaci stypendiów na rzecz pięciorga wybitnych licealistów wyłonionych spośród niemal 2000 uczestników z niemal 70 krajów podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Regeneron (ISEF), które odbyły się w Los Angeles. Stypendia o łącznej wysokości sięgającej niemal 10 000 USD zostały przyznane uczniom, którzy wykazali się innowacyjnymi projektami ukierunkowanymi na opracowywanie leków na nowotwory dotykające kobiety, innowacje w dziedzinie zrównoważonych opakowań oraz ochronę najcenniejszych zasobów naszej planety.


Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240523213358/pl/


ISEF, program organizowany przez Society for Science od ponad 70 lat, to największy na świecie konkurs naukowy adresowany do uczniów szkół średnich. Za pomocą globalnej sieci lokalnych, regionalnych i krajowych targów nauki miliony uczniów zachęca się do pogłębiania swojej pasji i dociekań w świecie nauki. Co roku wiosną wyłaniana jest grupa finalistów, którzy zyskują możliwość rywalizacji o nagrody i stypendia o łącznej wartości około 9 mln USD.


„Ci przyszli liderzy STEM wykazali się innowacyjnymi badaniami, kreatywnymi rozwiązaniami i nowatorskimi podejściami do złożonych problemów, które mogą bezpośrednio przyczynić się do znalezienia leków na nowotwory, wdrażania zrównoważonych praktyk biznesowych i przeformułowania norm branżowych - powiedziała Kristin Dasaro, dyrektor ds. inżynierii opakowań i zrównoważonego rozwoju w Mary Kay. - Możemy się wiele nauczyć od tego nowego pokolenia, dlatego Mary Kay jest zaszczycona możliwością wspierania ich na kolejnych etapach działalności w dziedzinach STEM”.


POZNAJ MŁODYCH NAUKOWCÓW


Nagroda główna: Keshvee Sekhda i Nyambura Sallinen (Georgia, USA)


IdentiCan: aplikacja wykrywająca nowotwory mózgu, piersi, płuc, skóry i trzustki


Aplikacja wykorzystująca technlogię AI do identyfikowania guzów nowotworowych z dokładnością rzędu 99,6%.


Drugie miejsce: Madalena Filipe i Frederico Mauritty (Lizbona, Portugalia)


HidroQapa: wodoodporny bioplastik z chitozanu pozyskiwanego z odpadów po skorupkach krewetek


Opracowanie zrównoważonych, biodegradowalnych materiałów ze skorupek pochodzących ze skorupiaków, umożliwiając ograniczenie ilości odpadów i zanieczyszczenia środowiska.


Trzecie miejsce: Carolina de Araujo Pereira da Silva (Rio de Janeiro, Brazylia)


Rock the Metals! Rola manganu jako czynnika wpływającego na złośliwość nowotworów i nośników metali jako docelowego rozwiązania w leczeniu raka


Badania nad wpływem metali i ich nośników na zachowanie komórek nowotworowych pod kątem nowatorskich sposobów leczenia raka.


Informacje o Mary Kay


Kiedyś. Teraz. Zawsze. Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się przebić tzw. szklany sufit, stworzyła swą wymarzoną markę kosmetyczną w 1963 r. w Teksasie w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała międzynarodowa firma współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 35 krajach. Od 60 lat możliwości oferowane przez Mary Kay pozwalają kobietom kształtować swoją przyszłość dzięki edukacji, mentoringowi, wsparciu i innowacjom. Firma Mary Kay z zaangażowaniem inwestuje w naukę leżącą u podstaw piękna i produkuje nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji skóry i makijażu, suplementy diety oraz zapachy. Mary Kay wierzy w ochronę naszej planety dla przyszłych pokoleń, wspiera kobiety chore na raka i będące ofiarami przemocy domowej oraz zachęca młode osoby do realizacji marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.


Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240523213358/pl/


Źródło: Mary Kay Inc.


KONTAKT:


Mary Kay Inc. Dział Komunikacji Korporacyjnej


marykay.com/newsroom


972.687.5332 lub media@mkcorp.com


Źródło informacji: Business Wire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2024-06-19, godz. 16:30 Premier do funkcjonariuszy SOP: wasza służba bywa często bohaterska (krótka) Służba funkcjonariuszy SOP bywa często bohaterska, choć być może jest najbardziej niedocenianą służbą w Polsce - mówił w środę na uroczystości z… » więcej 2024-06-19, godz. 16:30 UE/ KE zaproponowała budżet na 2025 rok w wysokości prawie 200 mld euro Komisja Europejska przedstawiła w środę propozycję budżetu Unii na 2025 rok w wysokości 199,7 mld euro. Suma ta zostanie uzupełniona o ok. 72 mld z funduszu… » więcej 2024-06-19, godz. 16:30 Niemcy/ Media: Kaczyński polaryzuje, hipnotyzuje, mógłby przejść na emeryturę, ale nie chce Polaryzuje kraj, hipnotyzuje wyborców, a jego partia jest jego królestwem - tak o Jarosławie Kaczyńskim z okazji 75. urodzin pisze portal niemieckiej stacji… » więcej 2024-06-19, godz. 16:20 Korea Płn./ Putin odbył przejażdżkę z Kimem rosyjską limuzyną aurus Podczas wizyty w Pjongjangu w środę prezydent Rosji Władimir Putin odbył krótką przejażdżkę z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem luksusową… » więcej 2024-06-19, godz. 16:20 Obchody święta SOP; prezydent: to profesjonalna formacja, mówię jako beneficjent tej służby (opis) W środę na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość w dniu święta Służby Ochrony Państwa z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i szefa… » więcej 2024-06-19, godz. 16:20 Badanie: dla 68 proc. konsumentów ważne jest zaangażowanie producentów w ochronę środowiska Zaangażowanie producentów towarów w ochronę środowiska jest ważne dla 68 proc. konsumentów - wynika z opublikowanego w środę badania EKObarometru. Dodano… » więcej 2024-06-19, godz. 16:20 PIIT: prawo o AI powinno regulować kwestie bezpieczeństwa i być przyjazne innowacjom Prawo regulujące sztuczną inteligencję powinno z jednej strony regulować kwestie związane z bezpieczeństwem, a z drugiej być przyjazne innowacjom - podkreślił… » więcej 2024-06-19, godz. 16:20 Poznań/ 17. edycja festiwalu Ethno Port - od czwartku Od czwartku do niedzieli potrwa w Poznaniu Ethno Port 2024, czyli 17. edycja międzynarodowego festiwalu muzyki etnicznej. W tym roku w wydarzeniu wezmą udział… » więcej 2024-06-19, godz. 16:10 Sędzia Święczkowski: wyrok z grudnia ub.r. skazujący Kamińskiego i Wąsika - może nosić znamiona zbrodni sądowej… Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z grudnia ub.r. prawomocnie skazujący Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika oraz wcześniejszy wyrok Sądu Najwyższego… » więcej 2024-06-19, godz. 16:10 Halina Bortnowska - teolog, dziennikarka, działaczka praw człowieka (sylwetka) Teolog, dziennikarka, działaczka praw człowieka, członkini Komitetu Helsińskiego w Polsce Halina Bortnowska zmarła w środę w wieku 92 lat. Była zaangażowana… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »