Radio Opole » Kraj i świat
2024-05-24, 12:30 Autor: PAP

Orlen rekrutuje studentów i absolwentów uczelni na letnie, płatne praktyki

Orlen rozpoczął rekrutację do programu letnich, płatnych praktyk dla studentów i absolwentów uczelni wyższych. Przygotowano 25 miejsc. Jak podał w piątek koncern, zgłoszenia na praktyki, które odbywać się będą w jego zakładzie głównym w Płocku (Mazowieckie), można składać do 5 czerwca.

"Ruszyła rekrutacja do programu letnich praktyk. W tym roku w Płocku dla studentów i absolwentów uczelni wyższych przygotowano aż 25 miejsc. Spółka na chętnych czeka do 5 czerwca" - ogłosił w piątek Orlen. Wyjaśnił, że program skierowany jest do studentów, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem kariery w koncernie.


"Letnie praktyki to doskonała okazja, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w przyszłości" - podkreślono w informacji.


Jak zapowiedział Orlen, "trzymiesięczne płatne praktyki realizowane będą od lipca do września". Według koncernu, chętni mogą wybrać ich profil: produkcję w obszarach rafinerii i petrochemii lub zajęcia w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości. Wsparcie merytoryczne praktykantom zapewniać będą indywidualni opiekunowie.


Na praktyki aplikować można poprzez stronę internetową: https://www.orlen.pl/pl/kariera/oferty-pracy#Praktyki_i_sta%C5%BCe do 5 czerwca. Ze wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 25 osób.


Orlen podał, że planowane praktyki na instalacjach produkcyjnych odbywać się będą na terenie jego głównego zakładu produkcyjnego w Płocku. Uczestnicy poznają m.in. procesy produkcji paliw i petrochemikaliów, funkcjonowanie istniejących oraz nowobudowanych instalacji.


"Aby zostać przyjętym na praktyki na instalacjach produkcyjnych należy być absolwentem lub studentem ostatnich lat. Preferowane na tym stanowisku kierunki studiów to: chemia, technologia chemiczna, automatyka, mechanika przemysłowa, inżynieria środowiska, inżynieria chemiczna, inżynieria przemysłowa" - zaznaczył koncern.


Jak wyjaśnił Orlen, praktyki w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości odbywać się będą w jego Centrum Badawczo – Rozwojowym, także w Płocku. "Do zadań praktykantów należeć będzie m.in. wykonywanie dedykowanych elementów procesu badawczego w zakresie syntezy organicznej związanej z otrzymywaniem zaawansowanych petrochemikaliów" - wspomniał koncern.


Zapowiedział także, iż praktykanci wezmą udział w badaniach związanych zagospodarowaniem i przetwarzaniem frakcji pozostałości z przerobu ropy naftowej, a wszystkie zadania będą realizowane z użyciem nowoczesnej aparatury do badania przemian chemicznych. "Preferowane kierunki studiów na tym stanowisku to: chemia, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa" - zaznaczył Orlen.


W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny Orlenu, który jest największym kompleksem rafineryjno-petrochemicznym w Polsce i jednym z największych tego tupu w Europie. W pobliżu zakładu w 2021 r. koncern otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe. Placówka zajmuje się m.in. optymalizacjami procesów produkcji oraz nowymi technologiami w segmentach petrochemii, rafinerii, a także w nisko i zeroemisyjnej energetyce.


Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, który posiada m.in. rafinerie w Polsce, w Czechach i na Litwie, a także sieć stacji paliw, w tym również w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Austrii. Rozwija segment wydobywczy węglowodorów, ropy i gazu, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii i planuje rozwój energetyki jądrowej. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.


Gdy w 2023 r. zaktualizowano strategię Grupy Orlen do 2030 r., uwzględniając jej priorytetowe cele po wcześniejszej fuzji z Grupą Energa, Grupą Lotos i PGNiG, zapisano m.in., że do końca dekady koncern planuje zainwestować ponad 320 mld zł. (PAP)


Autor: Michał Budkiewicz


mb/ pad/


Kraj i świat

2024-06-19, godz. 17:00 Poznań/ Prapremiera spektaklu „Misja Świat – Dynks i Wihajster na tropie” w Teatrze Animacji Na prapremierę spektaklu „Misja Świat - Dynks i Wihajster na tropie” Maliny Prześlugi zaprasza w sobotę Teatr Animacji w Poznaniu. Reżyserem jest Marek… » więcej 2024-06-19, godz. 17:00 ME 2024 - Chorwacja - Albania 2:2 (bramka) Grupa B: Chorwacja - Albania 2:2 w 95. min. Bramki: 0:1 Qazim Laci (11-głową), 1:1 Andrej Kramaric (74), 2:1 Klaus Gjasula (76-samobójcza), 2:2 Klaus Gjasula… » więcej 2024-06-19, godz. 17:00 ME 2024 - Chorwacja - Albania 2:2 (wynik) Grupa B: Chorwacja - Albania 2:2 (0:1). Bramki: 0:1 Qazim Laci (11-głową), 1:1 Andrej Kramaric (74), 2:1 Klaus Gjasula (76-samobójcza), 2:2 Klaus Gjasula… » więcej 2024-06-19, godz. 17:00 USA/ "Washington Post": spór o sankcje na rosyjskie tankowce Biały Dom sprzeciwia się planom resortu finansów USA nałożenia sankcji na dodatkowe ok. 80 rosyjskich tankowców z floty cieni wywożących rosyjską ropę… » więcej 2024-06-19, godz. 16:50 Wystawa poświęcona Naomi Campbell - od 22 czerwca w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie Naomi Campbell to jedna z największych ikon modelingu. Legendarne są zarówno jej uroda, charakterystyczny chód, jak i wybuchowy charakter. Teraz historia tego… » więcej 2024-06-19, godz. 16:50 Teleskop Webba odkrył najdalszą i najstarszą supernową, jaką astronomowie widzieli Teleskop Jamesa Webba odkrył najstarszą i najdalszą supernową datowaną na zaledwie 1,8 mld lat po Wielkim Wybuchu, a także 80 innych wybuchów gwiazd - poinformował… » więcej 2024-06-19, godz. 16:50 Kraków/ W Starym Teatrze 200. pokaz "Rodzeństwa" w reż. Krystiana Lupy W Narodowym Starym Teatrze w Krakowie odbędzie się w sobotę 200. pokaz 'Rodzeństwa' Thomasa Bernharda w reżyserii Krystiana Lupy. W spektaklu od 28 lat goszczącym… » więcej 2024-06-19, godz. 16:50 TK: nowelizacja o NCBR niekonstytucyjna, do głosowania nie dopuszczono dwóch posłów (opis) Nowelizacja przepisów o NCBR z 26 stycznia br. jest niekonstytucyjna, do głosowania nie dopuszczono dwóch posłów - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika… » więcej 2024-06-19, godz. 16:50 RPO: Brak symboli religijnych w Urzędzie m.st. Warszawy nie narusza wolności sumienia i wyznania Standardy równego traktowania w Urzędzie m.st. Warszawy - w zakresie dotyczącym symboliki religijnej - nie naruszają wolności sumienia i wyznania (art. 53… » więcej 2024-06-19, godz. 16:40 W piątek ruszy nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II Od 500 do 1500 zł miesięcznie mogą otrzymać uczący się w Warszawie uczniowie i studenci, którzy odnoszą sukcesy artystyczne, naukowe, sportowe lub angażują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »