2022-05-01, 10:00 Autor: PAP

Liga MLS - trzeci gol Adama Buksy w sezonie

Adam Buksa, zdobywając gola w piłkarskiej lidze MLS dla New England Revolution, walnie przyczynił się do zwycięstwa 2:0 nad Interem Miami. Był to trzeci gol polskiego napastnika w sezonie. Zespół z Florydy kończył mecz osłabiony po dwóch czerwonych kartkach.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach Gillette Stadium w Foxborough, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Po błędzie bramkarza gości w pierwszej minucie piłkę przejął Carles Gil, który dokładnie zagrał do wychodzącego na pozycję Damiana Riverę.

Przed przerwą zespół New England Revolution zdominował spotkanie. Bliski podwyższenia wyniku był Gil. Swoją szansę miał także grający w podstawowym składzie Buksa. Bramkarz przyjezdnych Holender Nick Marsman kilka razy ratował drużynę przed utratą gola.

W 60. minucie wychodzącego do kontry Buksę sfaulował ostatni w linii obrony Damian Lowe, który ukarany został czerwoną kartką (drugą żółtą). Reprezentant Polski kilka minut później, po podaniu DeJuana Jonesa, uderzył głową z kilku metrów nie do obrony. Buksa w trzecim kolejnym występie wpisał się na listę strzelców.

W 76. minucie powtórzyła się sytuacja sprzed kwadransa. Rezerwowy Jairo Quinteros sfaulował polskiego napastnika, za co został usunięty z boiska po czerwonej kartce (druga żółta).

New England Revolution w tabeli Konferencji Wschodniej zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 10 pkt. Traci do lidera New York Red Bulls siedem pkt. Zespół Buksy 8 maja rozegra ligowe spotkanie z Columbus Crew, a cztery dni później, w 1/16 finału US Open Cup, zmierzy się z Cincinnati. (PAP)

mask/ af/

2024-08-01, godz. 00:10 Piłkarska LM - wyniki 2. rundy eliminacji Piłkarze Jagiellonii po raz drugi pokonali FK Paneveżys, tym razem w Białymstoku 3:1, awansując do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na Litwie zwyciężyli… » więcej 2024-08-01, godz. 00:10 Piłkarska LK - Spartak Trnawa potencjalnym rywalem Wisły Kraków Jeśli piłkarze Wisły Kraków nie zdołają wyeliminować Rapidu Wiedeń w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy, to przygodę z pucharami będą kontynuowali w… » więcej 2024-08-01, godz. 00:00 Paryż/siatkówka - Lavarini: dziewczyny odpowiednio podeszły do tego meczu 'Dziewczyny odpowiednio podeszły do tego meczu, wiedziały, że o niczym nie można zapominać i trzeba być w pełni skoncentrowanym' - powiedział po zwycięskim… » więcej 2024-07-31, godz. 23:50 Paryż/koszykówka - wyniki turnieju mężczyzn Koszykarze Serbii rozgromili Portoryko 107:66, a debiutujący w igrzyskach Sudan Południowy uległ USA 86:103 w 2. kolejce grupy C turnieju olimpijskiego. Amerykanie… » więcej 2024-07-31, godz. 23:50 Chorwacja/ Rozpoczęto ewakuację kurortu Podgora nad Adriatykiem; strażacy walczą z ogniem W środę w nocy rozpoczęto ewakuację mieszkańców położonej nad chorwackim wybrzeżem Adriatyku Podgory broniącej się od wtorku przed pożarem - poinformowała… » więcej 2024-07-31, godz. 23:50 Piłkarska LM - Siemieniec: dzisiaj w Jagiellonii napisała się kolejna historia 'Dzisiaj napisała się kolejna historia, mamy swoje marzenia i będziemy o nie walczyć na boisku' - tak trener Jagiellonii Adrian Siemieniec skomentował awans… » więcej 2024-07-31, godz. 23:50 Paryż/piłka nożna - wyniki turnieju kobiet Kanada, mimo kary odjęcia sześciu punktów za szpiegowanie rywalek dronami, dzięki kompletowi zwycięstw w fazie grupowej awansowała do ćwierćfinału olimpijskiego… » więcej 2024-07-31, godz. 23:40 Paryż - medaliści środowych konkurencji i miejsca Polaków Medaliści środowych konkurencji (31 lipca) i miejsca Polaków: GIMNASTYKA SPORTOWAwielobój mężczyzn1. Shinnosuke Oka (Japonia)2. Boheng Zhang (Chiny)3… » więcej 2024-07-31, godz. 23:40 Paryż - tabela medalowa Po piątym dniu igrzysk olimpijskich w Paryżu w tabeli medalowej prowadzą Chiny - 9 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe. Polska zajmuje 31. miejsce z trzema krążkami… » więcej 2024-07-31, godz. 23:30 Paryż/koszykówka 3x3 - Polacy pokonali Amerykanów 19:17 Polacy pokonali wicemistrzów świata Amerykanów 19:17 w swoim drugim meczu turnieju olimpijskiego koszykarzy 3x3 w Paryżu. To pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych… » więcej