Radio Opole » Gospodarka
2020-10-14, 09:37 Autor: Roman Juranek

Senat głosuje nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt

Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Senator PiS Jerzy Czerwiński powiedział, że komisja rolnictwa chce odrzucenia ustawy a ustawodawcza zgłasza poprawki.
Senat przeprowadzi dzisiaj głosowania nad poprawkami zgłoszonymi do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Zajmują się nią połączone komisje: rolnictwa i rozwoju wsi oraz ustawodawcza. Jerzy Czerwiński, senator PiS powiedział w Radiu Opole, że zdania obu komisji, co do nowelizacji, są podzielone.

- W przypadku tej ustawy interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych. W komisji rolnictwa zasiadają na ogół ci senatorowie, którzy są związani z rolnictwem. Ich ogląd sytuacji jest bardziej branżowy, zaś komisji ustawodawczej, w której ja zasiadam - jest to komisja, która zajmuje się, nazwałbym to: czystością legislacyjną - ogląd tej komisji jest inny.

Obrady ruszyły o 09:30. - Dzisiaj zapadną decyzje - dodał senator Czerwiński.

- Mamy 3 godziny na rozpatrzenie tych ponad 60 poprawek i o 12:30 wracamy na posiedzenie plenarne, gdzie z kolei izba, jako całość może zagłosować jeszcze inaczej. Tu ważna jest kolejność głosowania. Najpierw się głosuje w senacie nad ewentualnym odrzuceniem ustawy w całości, jeśli taki wniosek nie przechodzi, to nad przyjęciem ustawy bez poprawek i jeśli to nie przechodzi, to wtedy pochylamy się nad poszczególnymi poprawkami i już rozpatrujemy ustawę czysto merytorycznie.
Jerzy Czerwiński
Jerzy Czerwiński

Gospodarka

2020-10-30, godz. 07:00 Opole zajęło drugie miejsce w Polsce pod względem rozwoju i działania władz Opole zajęło drugie miejsce w Rankingu Samorządów 'Rzeczpospolitej' 2020. W ocenie pod uwagę brane było działanie władz samorządowych w kształtowaniu… » więcej 2020-10-29, godz. 13:30 Będzie remont kolejnego odcinka ulicy Opolskiej w Krapkowicach. ZDW w Opolu podpisał umowę z wykonawcą Na początku listopada ruszy remont ul. Opolskiej w Krapkowicach. Inwestycja dotyczy kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 415 w rejonie targowiska (styk… » więcej 2020-10-29, godz. 12:45 Przebudowa mostu w Lewinie Brzeskim. Realizacja inwestycji za ponad 7 mln zł potrwa rok Ruszyła przebudowa mostu nad Zalewem Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim. Inwestycja będzie kosztować ponad 7 milionów złotych, a jej realizacja potrwa rok… » więcej 2020-10-28, godz. 12:49 Oferta barów i restauracji z Opola w jednym miejscu. Ratusz uruchomił internetową bazę lokali Bazę lokali gastronomicznych oferujących jedzenie na wynos uruchomił Urząd Miasta Opola. Ofertę można znaleźć na stronie www.opole.pl. » więcej 2020-10-27, godz. 15:50 Przetarg będzie, ale później. Nowy odbiorca odpadów w gminie Ozimek zostanie wyłoniony na początku listopada Opóźni się przetarg, który ma wyłonić odbiorcę śmieci w gminie Ozimek. Oferty od dwóch firm, które wystartowały w przetargu zostaną otwarte 6 listopada… » więcej 2020-10-27, godz. 10:41 Nowe rządowe tarcze pomocowe. W planie też pomoc prawna dla przedsiębiorców Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców poszkodowanych zamknięciem biznesu w czasie pandemii. Pomoc ma dotyczyć także handlujących… » więcej 2020-10-27, godz. 09:10 GDDKiA będzie zarządcą obwodnicy Kluczborka Od nowego roku obwodnica Kluczborka trafi pod zarządzanie GDDKiA. To pokłosie podpisanego właśnie przez Ministra Infrastruktury rozporządzenia. » więcej 2020-10-27, godz. 06:00 Dwie nowe ulice w Byczynie prawie gotowe. W realizacji pomogły dotacje z budżetu państwa Dobiega końca budowa ulic: Lazara i Kwiasowskiego w Byczynie dzięki rządowym dotacjom. » więcej 2020-10-26, godz. 22:00 "Zostaliśmy zamknięci z dnia na dzień, bez szans na przygotowanie się do tej sytuacji". Opolscy restauratorzy o nowych… „Nowe obostrzenia mogą mieć dla nas bardzo poważne konsekwencje” - twierdzą właściciele lokali gastronomicznych. Od soboty (24.10) w związku z utrzymującym… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Obywatele Ukrainy to wciąż największa grupa cudzoziemców pracujących w regionie Obywatele Ukrainy to 87 procent wszystkich legalnie pracujących cudzoziemców w regionie. Opolskie placówki ZUS mają w rejestrach 18 837 cudzoziemców. To nieco… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***