Radio Opole » Gospodarka
2020-06-18, 18:30 Autor: Mariusz Chałupnik

"Jest optymizm". Turawa szykuje się na wakacyjny boom

Turawa szykuje się do letniego sezonu [fot. Mariusz Chałupnik]
Turawa szykuje się do letniego sezonu [fot. Mariusz Chałupnik]
Turawa szykuje się do letniego sezonu [fot. Mariusz Chałupnik]
Turawa szykuje się do letniego sezonu [fot. Mariusz Chałupnik]
Turawa szykuje się do letniego sezonu [fot. Mariusz Chałupnik]
Turawa szykuje się do letniego sezonu [fot. Mariusz Chałupnik]
Sprzątanie plaży, remonty dróg, przygotowywanie kąpielisk, a także służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Turawa szykuje się do letniego sezonu i przyjęcia wczasowiczów.
Miejscowi restauratorzy, mimo pandemii, patrzą w najbliższą przyszłość z optymizmem.

- Wszystko powoli się zaczyna, rozkręca - mówi Karolina Karcz-Joszko ze smażalni "u Grubego". - Turyści dopisują. Każdy ma pewne obawy w związku z tą sytuacją, ale my jako personel zachowujemy szczególne środki ostrożności i nasi goście też się do tego dostosowują.

- Przed sezonem to nastrój jest dobry - dodaje Bogusław Luboń z "Restauracji Rybnej". - Mamy teraz mniej krzesełek. Pracownice pilnują wszystkiego, wycierają stoliki środkiem dezynfekującym. W toaletach też pojawiły się dodatkowe pojemniki ze środkami dezynfekującymi.

Sporo zmienia się wokół akwenów. Wody Polskie i gmina remontują najważniejsze dojazdowe drogi do ośrodków i jezior. Obie jednostki podpisały również umowę. Zgodnie z jej zapisami, na trzy lata samorząd wydzierżawił za 300 złotych plażę oraz promenadę.

- Dzięki temu możemy cokolwiek robić na tym terenie. Wcześniej nie było takiej możliwości - zaznacza Dominik Pikos, wójt Turawy. - Nie można było wykonywać żadnych zabiegów na plaży związanych z jej czyszczeniem. Teraz już to zrobiliśmy. Wyczyściliśmy starą trawę, suche korzenie. Oczywiście musieliśmy sprawdzić co jest na tej plaży.Dla nas jest to teren dziewiczy, którego nie znaliśmy. Plaża już jest wyrównana, także już wygląda o wiele ładniej.

Do sezonu przygotowani są już również ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ich najbliższe działania będą dotyczyły przygotowania kąpieliska na jeziorze średnim.

- Będziemy je szykować w niedzielę (21.06) - mówi Justyna Merz, instruktor ratownictwa wodnego. - Przede wszystkim musimy przygotować strefy dla umiejących pływać i dla osób, które pływać nie potrafią. Musimy sprawdzić dno. Przygotujemy łódź i przetransportujemy bojki, apteczki.

Z kąpieliska na średnim jeziorze turawskim będziemy mogli skorzystać od 22 czerwca. A tegoroczne wakacje, przypomnijmy, rozpoczną się za osiem dni, czyli 26 czerwca.
Karolina Karcz-Joszko, Bogusław Luboń
Dominik Pikos
Justyna Merz

Gospodarka

2020-08-11, godz. 16:00 Nysa także chce budować pumptrack. Rowerowy park rekreacji ma powstać w mieście przed kolejnymi wakacjami Nyscy miłośnicy wyczynowej jazdy na dwóch kółkach doczekają się miejsca, w którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności. W przyszłym roku w mieście… » więcej 2020-08-11, godz. 12:09 Sala narad w namysłowskim magistracie przejdzie metamorfozę. Ma to powstrzymać jej degradację oraz zapewnić godną… Namysłowski magistrat chce wyremontować salę narad znajdującą się w budynku urzędu. Miasto szuka wykonawców chętnych do przeprowadzenia prac. » więcej 2020-08-08, godz. 18:00 Remont "Sandacza" przebiega bez opóźnień. Epidemia na razie nie wpływa na tempo robót Epidemia koronawirusa nie spowodowała jak dotąd opóźnień w remoncie ośrodka Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim. To jedno z największych zadań realizowanych… » więcej 2020-08-08, godz. 15:00 Mieszkańcy Opola mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. Do połowy września trwa nabór do Inicjatywy Lokalnej Po Budżecie Obywatelskim Opola przyszedł czas na Inicjatywę Lokalną. Mieszkańcy stolicy regionu mogą zgłaszać pomysły, których realizacja nie przekroczy… » więcej 2020-08-07, godz. 15:00 Powiaty chcą zmiany przepisów dotyczących rządowych dotacji do inwestycji Władze powiatu prudnickiego zastanawiają się, czy będą mogły przesunąć 3,2 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inne inwestycje… » więcej 2020-08-07, godz. 06:30 Brzeg szuka pieniędzy na przebudowę rynku. Niewykluczone, że uda się je pozyskać jeszcze przed nową perspektywą… Brzeg nie rezygnuje z planów dalszej rewitalizacji centrum. Po zakończeniu prac remontowych budynku ratusza, magistrat zamierza przystąpić do przebudowy głównego… » więcej 2020-08-06, godz. 20:00 Kolejne gminy wybudują lub zmodernizują drogi rolne przy pomocy dotacji z urzędu marszałkowskiego 3 umowy na remont lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych podpisano dziś (06.08) w urzędzie marszałkowskim. » więcej 2020-08-05, godz. 17:30 Bon turystyczny impulsem dla krajowej branży, ale też kolejna okazja dla oszustów Zapłacimy nim w obiektach noclegowych, możemy spożytkować go na zakup wycieczki, obozu, czy też kolonii. Od 1 sierpnia zaczął obowiązywać Polski Bon Turystyczny… » więcej 2020-08-05, godz. 09:00 Głogówek: gmina dostała pieniądze na przebudowę oczyszczalni ścieków 2,6 mln złotych dofinansowania otrzymał Głogówek na unowocześnienie części biologicznej oczyszczalni ścieków. Znacząco wpłynie to na środowisko naturalne… » więcej 2020-08-05, godz. 06:30 Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przestał obowiązywać. Świadczenie otrzymamy tylko w nieprzewidzianych wypadkach W lipcu opolskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyjęły blisko 3 tysiące sto wniosków od rodziców w sprawie wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***