Radio Opole » Gospodarka
2020-06-08, 16:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie: przedsiębiorca dostał podwójne postojowe. Czy to pomyłka ZUS?

ZUS w Opolu [Fot.archiwum RO]
ZUS w Opolu [Fot.archiwum RO]
Pan Marek, przedsiębiorca ze Strzelec Opolskich, cztery razy otrzymał od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych świadczenie postojowe, choć zgodnie z przepisami, może dostać tylko trzy transze. ZUS dwukrotnie przelał pieniądze za marzec i kwiecień.
- Obroty mi drastycznie spadły, więc gdy pojawiły się informacje o tarczy antykryzysowej, złożyłem wniosek o postojowe z ZUS-u – mówi pan Marek. - W ciągu chyba dwóch tygodni dostałem pieniądze na konto. Troszkę się zdziwiłem, kiedy po dwóch tygodniach, otrzymałem kolejną turę, bo było to jeszcze w tym samym miesiącu, co poprzednia. Ale uznałem, że to już była kolejna tura. W sumie dostałem trzy razy, czyli wszystko co mogłem dostać od państwa. Ale po dwóch tygodniach dostałem kolejny przelew, i znów 2080 zł, czyli już czwarte postojowe.

Pan Marek otrzymał dwukrotnie postojowe przyznane za marzec i kwiecień. Skąd takie przelewy? Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego ZUS-u tłumaczy, że może to wynikać z błędnego wpisania numeru konta.

- Bez względu na przyczynę błędnie przyznane świadczenie należy zwrócić w pełnej wysokości – mówi Sebastian Szczurek. - W opisie takiego zwrotu konkretny świadczeniobiorca powinien wskazać i opisać, że jest to zwrot np. świadczenia postojowego. Powinien tam również umieścić swoje imię i nazwisko, zgodnie z danymi z przelewu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i datę wpływu środków z ZUS na konto.

Podobne przypadki jak przedsiębiorcy ze Strzelec Opolskich odnotowywane są w całym kraju.
Pan Marek
Sebastian Szczurek

Gospodarka

2020-08-14, godz. 14:40 Będą kolejne dotacje na wymianę starych pieców i szeroko rozumianą termomodernizację. Nabór w październiku Urząd marszałkowski przygotowuje się do październikowego naboru wniosków o dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację. » więcej 2020-08-13, godz. 20:15 Prudnik: powiatowy szpital nie ma długów, inwestuje w nowoczesny sprzęt oraz w personel medyczny Blisko 2,5 mln złotych wyda w tym roku prudnicki szpital na zakup sprzętu medycznego i remonty. Placówka ta zatrudnia też wykwalifikowany personel medyczny… » więcej 2020-08-13, godz. 15:11 Komprachcice pozyskały ponad milion złotych dotacji na termomodernizację szkoły i wymianę kopciuchów Dwie umowy na dotacje do zadań redukujących tzw. niską emisję podpisał dziś (13.08) wójt Komprachcic z urzędem marszałkowskim. » więcej 2020-08-13, godz. 11:12 Koronawirus: wniosek o dodatek solidarnościowy możesz złożyć tylko do końca sierpnia Ponad 4200 mieszkańców Opolszczyzny otrzymało dotychczas dodatek solidarnościowy. Na rachunki bankowe tych osób Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał… » więcej 2020-08-12, godz. 12:45 KAS przechwytuje nielegalny tytoń. Na Opolszczyźnie jego wartość wyniosła ponad 250 tysięcy złotych Od początku roku opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli ponad 350 kilogramów tytoniu bez polskiej akcyzy. Wartość nielegalnego towaru… » więcej 2020-08-11, godz. 16:00 Nysa także chce budować pumptrack. Rowerowy park rekreacji ma powstać w mieście przed kolejnymi wakacjami Nyscy miłośnicy wyczynowej jazdy na dwóch kółkach doczekają się miejsca, w którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności. W przyszłym roku w mieście… » więcej 2020-08-11, godz. 12:09 Sala narad w namysłowskim magistracie przejdzie metamorfozę. Ma to powstrzymać jej degradację oraz zapewnić godną… Namysłowski magistrat chce wyremontować salę narad znajdującą się w budynku urzędu. Miasto szuka wykonawców chętnych do przeprowadzenia prac. » więcej 2020-08-08, godz. 18:00 Remont "Sandacza" przebiega bez opóźnień. Epidemia na razie nie wpływa na tempo robót Epidemia koronawirusa nie spowodowała jak dotąd opóźnień w remoncie ośrodka Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim. To jedno z największych zadań realizowanych… » więcej 2020-08-08, godz. 15:00 Mieszkańcy Opola mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. Do połowy września trwa nabór do Inicjatywy Lokalnej Po Budżecie Obywatelskim Opola przyszedł czas na Inicjatywę Lokalną. Mieszkańcy stolicy regionu mogą zgłaszać pomysły, których realizacja nie przekroczy… » więcej 2020-08-07, godz. 15:00 Powiaty chcą zmiany przepisów dotyczących rządowych dotacji do inwestycji Władze powiatu prudnickiego zastanawiają się, czy będą mogły przesunąć 3,2 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inne inwestycje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***