Radio Opole » Gospodarka
2020-05-05, 07:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Nie wszystkie hotele zdecydowały się na "odmrożenie". "Trzeba będzie przekalkulować"

Hotel [fot. pixabay.com]
Hotel [fot. pixabay.com]
Maksymalnie 2 osoby w pokojach, dodatkowe środki ostrożności i higieny, zamknięte restauracje, czy też z wyłączeniem takich miejsc jak baseny oraz spa. Po ponad miesięcznej przerwie znów możemy korzystać z hoteli oraz miejsc noclegowych.
Jednak nie wszystkie placówki zdecydowały się na otwarcie. Jak mówi Łukasz Łabanowski, dyrektor hoteli Mercure i DeSilva w Opolu, na razie trzeba do kwestii uruchomienia podejść bardzo ostrożnie i spokojnie.

- Do końca tygodnia zobaczymy, jakie jest zapotrzebowanie na nasze usługi poprzez liczbę rezerwacji – zaznacza Łabanowski. - Zarówno hotele, jak i restauracje, to tak zwane dobro luksusowe, którego funkcjonowanie zależy od innych gałęzi gospodarki. Ponowne uruchomienie naszej branży wcale nie oznacza powrotu do normalnego przychodu sprzed epidemii. To samo dotyczy frekwencji. Przede wszystkim musimy pamiętać, że musi wrócić poczucie bezpieczeństwa u społeczeństwa. I wówczas to tak naprawdę daje nam zupełnie "zielone światło", żebyśmy mogli normalnie funkcjonować.

Od wtorku (05.05) będzie czynny hotel w Zamku Moszna. Zmniejszy się liczba dostępnych dla gości pokoi z 45 do 30, a także oddzielona zostanie strefa hotelowa od turystycznej.

- U nas jest to dość skomplikowane, ponieważ musimy pogodzić ze sobą dwa obszary. Jednak jesteśmy przygotowani - mówi prezes zarządu Zamku Moszna Tomasz Ganczarek. - Będzie obowiązywała procedura rotacyjnego meldowania w pokojach. Po gościu, który opuści pokój, to będzie on przed dobę, a może nawet dwie, trzy niewynajmowany. Na wszystkich ciągach komunikacyjnych zostały zainstalowane dozowniki z płynami dezynfekującymi. Będzie obowiązek noszenia maseczek. Będziemy je również sprzedawać. Oczywiście przy meldunku będzie wywiad jeżeli chodzi o ewentualne zagrożenie związane z koronawirusem, do tego mierzenie temperatury.

Hotele były zamknięte od 2 kwietnia. W związku z rządowymi zaostrzeniami mogły one przyjmować jedynie osoby, które podróżowały w celach służbowych.
Łukasz Łabanowski
Tomasz Ganczarek

Gospodarka

2020-08-14, godz. 14:40 Będą kolejne dotacje na wymianę starych pieców i szeroko rozumianą termomodernizację. Nabór w październiku Urząd marszałkowski przygotowuje się do październikowego naboru wniosków o dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację. » więcej 2020-08-13, godz. 20:15 Prudnik: powiatowy szpital nie ma długów, inwestuje w nowoczesny sprzęt oraz w personel medyczny Blisko 2,5 mln złotych wyda w tym roku prudnicki szpital na zakup sprzętu medycznego i remonty. Placówka ta zatrudnia też wykwalifikowany personel medyczny… » więcej 2020-08-13, godz. 15:11 Komprachcice pozyskały ponad milion złotych dotacji na termomodernizację szkoły i wymianę kopciuchów Dwie umowy na dotacje do zadań redukujących tzw. niską emisję podpisał dziś (13.08) wójt Komprachcic z urzędem marszałkowskim. » więcej 2020-08-13, godz. 11:12 Koronawirus: wniosek o dodatek solidarnościowy możesz złożyć tylko do końca sierpnia Ponad 4200 mieszkańców Opolszczyzny otrzymało dotychczas dodatek solidarnościowy. Na rachunki bankowe tych osób Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał… » więcej 2020-08-12, godz. 12:45 KAS przechwytuje nielegalny tytoń. Na Opolszczyźnie jego wartość wyniosła ponad 250 tysięcy złotych Od początku roku opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli ponad 350 kilogramów tytoniu bez polskiej akcyzy. Wartość nielegalnego towaru… » więcej 2020-08-11, godz. 16:00 Nysa także chce budować pumptrack. Rowerowy park rekreacji ma powstać w mieście przed kolejnymi wakacjami Nyscy miłośnicy wyczynowej jazdy na dwóch kółkach doczekają się miejsca, w którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności. W przyszłym roku w mieście… » więcej 2020-08-11, godz. 12:09 Sala narad w namysłowskim magistracie przejdzie metamorfozę. Ma to powstrzymać jej degradację oraz zapewnić godną… Namysłowski magistrat chce wyremontować salę narad znajdującą się w budynku urzędu. Miasto szuka wykonawców chętnych do przeprowadzenia prac. » więcej 2020-08-08, godz. 18:00 Remont "Sandacza" przebiega bez opóźnień. Epidemia na razie nie wpływa na tempo robót Epidemia koronawirusa nie spowodowała jak dotąd opóźnień w remoncie ośrodka Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim. To jedno z największych zadań realizowanych… » więcej 2020-08-08, godz. 15:00 Mieszkańcy Opola mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. Do połowy września trwa nabór do Inicjatywy Lokalnej Po Budżecie Obywatelskim Opola przyszedł czas na Inicjatywę Lokalną. Mieszkańcy stolicy regionu mogą zgłaszać pomysły, których realizacja nie przekroczy… » więcej 2020-08-07, godz. 15:00 Powiaty chcą zmiany przepisów dotyczących rządowych dotacji do inwestycji Władze powiatu prudnickiego zastanawiają się, czy będą mogły przesunąć 3,2 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inne inwestycje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***