Radio Opole » Gospodarka
2020-03-03, 19:45 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy i przedsiębiorcy czterech oleskich gmin mogą szykować wnioski o pieniądze z LGD "Górna Prosna"

Siedziba LGD "Górna Prosna" [fot. Witold Wośtak]
Siedziba LGD "Górna Prosna" [fot. Witold Wośtak]
Ponad 570 tysięcy złotych będzie mieć Lokalna Grupa Działania "Górna Prosna" dla osób chcących założyć lub rozwinąć działalność gospodarczą.
Jeśli chodzi o nowe firmy, beneficjent musi być mieszkańcem gmin należących do LGD, czyli Gorzowa Śląskiego, Rudnik, Radłowa albo Praszki. W przypadku rozwoju działalności - firma również musi mieć siedzibę w jednej z tych czterech gmin. 400 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na nowy biznes.

- Można starać się o 50 tysięcy bez wkładu własnego, ale w grę wchodzi zakup nowych maszyn czy urządzeń - mówi Agnieszka Bachowska, prezes LGD "Górna Prosna".

- W przypadku podejmowania działalności gospodarczej mówimy o samozatrudnieniu i nie ma obowiązku zatrudnienia nowej osoby. Przy rozwijaniu firmy wymogiem jest stworzenie nowego miejsca pracy - związanego z realizacją danej operacji.

Choć mowa o naborze majowym szefowa LGD "Górna Prosna" podkreśla, że do złożenia wniosku trzeba się przygotować.

- Dla nas ważne jest rozeznanie zainteresowania w czterech gminach, gdzie działamy. Poza tym chodzi o to, by potencjalni beneficjenci mogli przygotować i kompletować część załączników wymaganych do złożenia wraz z wnioskiem. Nie zapominajmy o samym wniosku i biznesplanie, który jest podstawowym i niezbędnym załącznikiem - dodaje Agnieszka Bachowska.

Dodajmy, pula na rozwój firm to 176 tysięcy złotych.
Agnieszka Bachowska 1
Agnieszka Bachowska 2

Gospodarka

2020-07-07, godz. 18:45 4 opolskie firmy walczą o tytuł najbardziej innowacyjnej w Europie Ruszyło głosowanie w konkursie Regiostars. Mieszkańcy opolskiego mogą głosować na cztery najbardziej innowacyjne projekty firm z naszego regionu. Każdy może oddać… » więcej 2020-07-07, godz. 12:30 Deweloperzy polubili Gogolin. Na osiedlu Dębowym powstaną kolejne domy szeregowe Gmina Gogolin sprzedała prywatnemu deweloperowi działki, na których mają stanąć kolejne domy. Od jakiegoś czasu osiedle Dębowe systematycznie się rozbudowuje… » więcej 2020-07-06, godz. 21:15 9 milionów złotych na podniesienie kwalifikacji w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego Ponad 9 milionów złotych dofinansowania na rozwój kompetencji przeznaczy urząd marszałkowski w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. To całkiem nowa inicjatywa… » więcej 2020-07-06, godz. 16:15 Wodociągi, kanalizacja i stacje uzdatniania wody powstaną na Opolszczyźnie dzięki unijnej dotacji 29 przydomowych oczyszczalni ścieków i ponad 52 kilometry systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych powstanie w 20 opolskich gminach. W ramach Programu… » więcej 2020-07-06, godz. 13:17 Stan konta w ZUS? W związku z pandemią tylko na Platformie Usług Elektronicznych W tym roku stan naszego konta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych sprawdzimy tylko na Platformie Usług Elektronicznych. Zmiany zasad były konieczne ze względu… » więcej 2020-07-05, godz. 18:15 Gmina Kluczbork chce wspierać i prezentować przedsiębiorców przez grupę na portalu społecznościowym Założenie grupy 'Kupuj Lokalnie - Kluczbork' na portalu społecznościowym to nowy pomysł tamtejszego magistratu na wsparcie miejscowych przedsiębiorców. » więcej 2020-07-05, godz. 13:00 Przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków w gminie Ozimek może ruszyć Modernizacja oczyszczalni ścieków w Antoniowie w gminie Ozimek coraz bardziej realna. Radni gminy na sesji przyjęli uchwały związane z poręczeniem zaciągnięcia… » więcej 2020-07-04, godz. 13:00 Trwa przebudowa mostu kolejowego na Odrze w Krapkowicach Trwa przebudowa mostu kolejowego na Odrze w Krapkowicach Otmęcie. Po poszerzeniu i wybudowaniu najazdów, obiekt zostanie udostępniony kierowcom oraz pieszym. Jak… » więcej 2020-07-03, godz. 18:30 Nie wiadomo, kiedy ruszy budowa bloków dla pracowników fabryki paneli Zapowiadana rok temu budowa dwóch mieszkań dla pracowników firmy Kronospan na razie nie ruszyła. Inwestycja, którą miały realizować razem z firmą gmina Strzelce… » więcej 2020-07-03, godz. 17:00 Katarzyna Czochara wnioskuje do władz Nysy o zwiększenie wsparcia dla firm. Posłanka chce, by przeznaczono na to pieniądze… Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara zaapelowała do władz Nysy o przeznaczenie pieniędzy z Funduszu Inwestycji Samorządowych na pomoc lokalnym przedsiębiorcom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »