Radio Opole » Gospodarka
2020-03-03, 19:45 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy i przedsiębiorcy czterech oleskich gmin mogą szykować wnioski o pieniądze z LGD "Górna Prosna"

Siedziba LGD "Górna Prosna" [fot. Witold Wośtak]
Siedziba LGD "Górna Prosna" [fot. Witold Wośtak]
Ponad 570 tysięcy złotych będzie mieć Lokalna Grupa Działania "Górna Prosna" dla osób chcących założyć lub rozwinąć działalność gospodarczą.
Jeśli chodzi o nowe firmy, beneficjent musi być mieszkańcem gmin należących do LGD, czyli Gorzowa Śląskiego, Rudnik, Radłowa albo Praszki. W przypadku rozwoju działalności - firma również musi mieć siedzibę w jednej z tych czterech gmin. 400 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na nowy biznes.

- Można starać się o 50 tysięcy bez wkładu własnego, ale w grę wchodzi zakup nowych maszyn czy urządzeń - mówi Agnieszka Bachowska, prezes LGD "Górna Prosna".

- W przypadku podejmowania działalności gospodarczej mówimy o samozatrudnieniu i nie ma obowiązku zatrudnienia nowej osoby. Przy rozwijaniu firmy wymogiem jest stworzenie nowego miejsca pracy - związanego z realizacją danej operacji.

Choć mowa o naborze majowym szefowa LGD "Górna Prosna" podkreśla, że do złożenia wniosku trzeba się przygotować.

- Dla nas ważne jest rozeznanie zainteresowania w czterech gminach, gdzie działamy. Poza tym chodzi o to, by potencjalni beneficjenci mogli przygotować i kompletować część załączników wymaganych do złożenia wraz z wnioskiem. Nie zapominajmy o samym wniosku i biznesplanie, który jest podstawowym i niezbędnym załącznikiem - dodaje Agnieszka Bachowska.

Dodajmy, pula na rozwój firm to 176 tysięcy złotych.
Agnieszka Bachowska 1
Agnieszka Bachowska 2

Gospodarka

2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej 2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 12:25 Rośnie liczba cudzoziemców pracujących w regionie. Większość z nich stanowią osoby zza wschodniej granicy 22 843 cudzoziemców pracuje obecnie legalnie w naszym regionie. Oznacza to, że od kwietnia liczba ta zwiększyła się o ponad 900 osób. » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej 2021-07-22, godz. 10:15 Pod drogą odkryli rury i kable, których nie było na mapach. Efekt - opóźnienie remontu o kilkanaście tygodni Remont ulicy Opolskiej w Krapkowicach powinien być już zakończony, ale droga nadal jest rozkopana. Problemem dla drogowców są instalacje znajdujące się… » więcej 2021-07-21, godz. 17:15 Wyremontowano kolejny fragment drogi numer 451. Do użytku oddano odcinek między Pielgrzymowicami a granicą naszego … Zakończyła się przebudowa drogi numer 451 między Pielgrzymowicami a granicą naszego województwa w powiecie namysłowskim. Remont ponad kilometrowego odcinka… » więcej 2021-07-21, godz. 14:00 Pieniądze z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego trafią do pracodawców. Nabór prowadzi również PUP w Głubcz… Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach realizuje nabór wniosków o przyznanie pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór potrwa do końca tego tygo… » więcej 2021-07-20, godz. 11:00 Remontują drogi, że aż trudno przez gminę przejechać W tym roku gmina Ujazd to jeden wielki plac budowy. Realizowanych jest bardzo dużo inwestycji zarówno samorządowych, prywatnych, jak i prowadzonych przez jednostki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »