Radio Opole » Gospodarka
2019-06-11, 17:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Niebawem ma ruszyć kolejny przetarg w sprawie opolskiego Centrum Usług Publicznych

Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Opolski ratusz przygotowuje kolejny przetarg na budowę Centrum Usług Publicznych. Wcześniejsze nie zostały rozstrzygnięte ze względu na oferty, które przekraczały zakładany kosztorys.
Nowy przetarg ma być zorganizowany we współudziale z Krajową Administracją Skarbową, której siedziba ma być również przeniesiona w rejon ulic Ozimskiej i Plebiscytowej.

- Myślę, że to będzie znacznym ułatwieniem - mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola. - To byłby jeden wykonawca na dwóch inwestycjach. My byśmy nadzorowali własną inwestycję, a KAS własną. Natomiast wspólny wykonawca wyłoniony mógłby spowodować redukcję kosztów, chodzi o koszty stałe. Nie mielibyśmy dwóch wykonawców, na dwóch budowach, tylko jednego. To zawsze jest możliwe, że wówczas wykonawca zredukuje koszty. Na to liczymy.

Jak informuje Maciej Wujec pewne oszczędności zostały w tej inwestycji już wprowadzone.

- Ale nie są one kluczowe dla całości - zaznacza wiceprezydent Opola. - Zmieniliśmy konstrukcję fundamentową w garażach. To są takie rzeczy, które pozwolą zaoszczędzić trochę na kosztach stali. Natomiast w dalszym ciągu uważamy, że to jest budynek, który ma pewne standardy spełniać, więc projektowe odchudzanie go ma też swoje granice.

CUP ma być czterokondygnacyjnym nowoczesnym budynkiem, do którego mają zostać przeniesione niektóre wydziały urzędu miasta. Między innymi wydział polityki społecznej, zarządzania kryzysowego czy Miejski Zarząd Dróg.
Maciej Wujec
Maciej Wujec

Gospodarka

2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej 2020-07-08, godz. 18:00 Myszy nie odpuszczają rolnikom. Plaga gryzoni w całym regionie Małe zwierzę, ale problem bardzo duży. Rolnicy w regionie zmagają się z plagą myszy. Duża populacja tych gryzoni w tym roku wiąże się z kilkoma czynnikami. To… » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Coroplast planuje zwolnienia grupowe Kilkuset pracowników mogą zwolnić spółki grupy Coroplast w Strzelcach Opolskich. Firmy związane z Coroplastem działające w Strzelcach Opolskich otrzymały z budżetu… » więcej 2020-07-08, godz. 14:21 Gmina Byczyna korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowano ulicę Kościuszki Zakończył się remont ulicy Kościuszki w Byczynie przy dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2020-07-07, godz. 18:45 4 opolskie firmy walczą o tytuł najbardziej innowacyjnej w Europie Ruszyło głosowanie w konkursie Regiostars. Mieszkańcy opolskiego mogą głosować na cztery najbardziej innowacyjne projekty firm z naszego regionu. Każdy może oddać… » więcej 2020-07-07, godz. 12:30 Deweloperzy polubili Gogolin. Na osiedlu Dębowym powstaną kolejne domy szeregowe Gmina Gogolin sprzedała prywatnemu deweloperowi działki, na których mają stanąć kolejne domy. Od jakiegoś czasu osiedle Dębowe systematycznie się rozbudowuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »