Radio Opole » Gospodarka
2019-06-11, 17:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Niebawem ma ruszyć kolejny przetarg w sprawie opolskiego Centrum Usług Publicznych

Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Opolski ratusz przygotowuje kolejny przetarg na budowę Centrum Usług Publicznych. Wcześniejsze nie zostały rozstrzygnięte ze względu na oferty, które przekraczały zakładany kosztorys.
Nowy przetarg ma być zorganizowany we współudziale z Krajową Administracją Skarbową, której siedziba ma być również przeniesiona w rejon ulic Ozimskiej i Plebiscytowej.

- Myślę, że to będzie znacznym ułatwieniem - mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola. - To byłby jeden wykonawca na dwóch inwestycjach. My byśmy nadzorowali własną inwestycję, a KAS własną. Natomiast wspólny wykonawca wyłoniony mógłby spowodować redukcję kosztów, chodzi o koszty stałe. Nie mielibyśmy dwóch wykonawców, na dwóch budowach, tylko jednego. To zawsze jest możliwe, że wówczas wykonawca zredukuje koszty. Na to liczymy.

Jak informuje Maciej Wujec pewne oszczędności zostały w tej inwestycji już wprowadzone.

- Ale nie są one kluczowe dla całości - zaznacza wiceprezydent Opola. - Zmieniliśmy konstrukcję fundamentową w garażach. To są takie rzeczy, które pozwolą zaoszczędzić trochę na kosztach stali. Natomiast w dalszym ciągu uważamy, że to jest budynek, który ma pewne standardy spełniać, więc projektowe odchudzanie go ma też swoje granice.

CUP ma być czterokondygnacyjnym nowoczesnym budynkiem, do którego mają zostać przeniesione niektóre wydziały urzędu miasta. Między innymi wydział polityki społecznej, zarządzania kryzysowego czy Miejski Zarząd Dróg.
Maciej Wujec
Maciej Wujec

Gospodarka

2019-06-20, godz. 14:30 Grodkowska "cegielnia" przejdzie modernizację. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie część alejek Grodków przymierza się do kolejnego etapu rewitalizacji największego miejskiego parku. Część terenu wokół dawnej cegielni zostanie uporządkowana i doczeka się ... » więcej 2019-06-19, godz. 20:15 Obwodnica Piastowska w Opolu wykonana w około 65%. Nową trasa pojedziemy w grudniu Roboty drogowe za półmetkiem (60%), natomiast budowa mostów na poziomie 75 procent - tak stopień zaawansowania prac na Obwodnicy Piastowskiej w Opolu ocenia i ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:00 NIK przyjrzała się gospodarowaniu wodą. W naszym województwie skontrolowano gminy Nysa i Głuchołazy. Obie wypadły dobr ... Dwie skontrolowane gminy z Opolszczyzny pozytywnie wyróżniają się w raporcie Najwyższej Izby Kontroli odnośnie gospodarki wodnej. Mowa o gminie Nysa i gminie ... » więcej 2019-06-19, godz. 10:30 Umowa podpisana. W Malni rozpocznie się budowa sieci gazowej Podpisano umowę i w gminie Gogolin rozpocznie się budowa sieci gazociągu. Pierwszą miejscowością, w której pojawi się gaz będzie Malnia. Gminie udało się podp ... » więcej 2019-06-19, godz. 08:30 Dobrzeń Wielki inwestuje w drogi. Część zadań już realizuje, na część szuka pieniędzy Dobrzeń Wielki rozpoczął największą tegoroczną inwestycję drogową. To przebudowa ulicy Konopnickiej. Wymieniona zostanie podbudowa, nawierzchnia, a sama droga ... » więcej 2019-06-18, godz. 21:15 Rolnicy z całej Opolszczyzny przyjechali do Łosiowa aby poznać nowe technologie uprawy. "Dzięki temu wiemy, co stosowa ... Około 500 rolników z całej Opolszczyzny odwiedziło Łosiów, gdzie odbyła się kolejna edycja warsztatów polowych zorganizowanych przez Opolski Ośrodek Doradztwa ... » więcej 2019-06-18, godz. 19:02 Koreańska firma chemiczna zainwestuje 100 mln euro w Kędzierzynie-Koźlu. Ma wsparcie MPiT Foosung to koreańska firma chemiczna, która inwestuje w Kędzierzynie-Koźlu. W ubiegłym tygodniu kupiła prawie 20-hektarową działkę na terenach inwestycyjnych ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:15 Raport o stanie województwa opolskiego. Zarząd twierdzi, że region się bogaci a opozycja, że coś jest nie tak Mało konkretów - tak raport o stanie województwa opolskiego ocenia sejmikowa opozycja. Radni udzielili wotum zaufania (przy podziale głosów 19/9), ale członko ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:00 Opolskie chce wysłać specjalny pociąg na festiwal Pol'and'rock Województwo opolskie chce sfinansować połączenie kolejowe na festiwal Pol'and'Rock w Kostrzyniu nad Odrą. W tej chwili nie mówią ile taka ekstra usługa będzie ... » więcej 2019-06-18, godz. 15:39 Zbliża się remont dwóch kluczborskich ulic w ramach FDS. Będą utrudnienia dla kierowców Będą utrudnienia dla kierowców w Kluczborku z powodu zbliżającego się remontu ulic Powstańców Śląskich i Różanej. Według planu, prace mają rozpocząć się w pie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »