Radio Opole » Gospodarka
2019-03-28, 16:59 Autor: Witold Wośtak

Zakończyła się seria spotkań informacyjnych dla rolników z jedenastu opolskich powiatów

A. Kamiński i P. Ciona [fot. Witold Wośtak]
A. Kamiński i P. Ciona [fot. Witold Wośtak]
11 spotkań w 11 powiatach zorganizował dla rolników oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z Zakładami Azotowymi Kędzierzyn S.A.
Od stycznia do marca wzięło w nich udział łącznie ponad 600 gospodarzy z areałem ponad 50 hektarów. Mówiono o znaczeniu bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych i zasadach oraz planach nawożenia. Rolnicy zapoznali się też z ofertą nawozową ZAK i propozycjami ubezpieczeń w KRUS.

Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiego oddziału KRUS, zaznacza, że spotkania nie miały formy wykładów.

- Ja nie jestem rolnikiem, ale dowiedziałem się dużo na przykład o azotynach, które znajdują się w glebie i są ograniczeniem. Oczywiście to była otwarta dyskusja, zadawano pytania i rozlosowywano różne nagrody po konkursach. To była aktywna forma spotkań, a nie tylko jednostronne przekazywanie wiedzy.

Artur Kamiński, wiceprezes ZAK S.A. zwraca uwagę, że organizatorów spotkań różni wiele, ale równie mocno łączy jedno - opolski rolnik, jego bezpieczeństwo i dobre zarządzanie.

- Z jednej strony jesteśmy my, jako Grupa Azoty i spółka produkująca nawozy oraz dostarczająca nasze produkty ostatecznym odbiorcom, czyli rolnikom. Z drugiej strony koledzy z opolskiego KRUS-u muszą zadbać o propagowanie zasad bezpieczeństwa i bezpiecznego stosowania środków chemicznych bądź nawozów na terenach rolniczych.

Wiceprezes Kamiński zaznacza, że taka inicjatywa dla rolników była pilotażem w skali kraju.

W spotkaniach uczestniczyli samorządowcy z danego powiatu oraz wicewojewoda Violetta Porowska i Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Piotr Ciona
Artur Kamiński

Gospodarka

2019-07-15, godz. 21:00 W prudnickim pośredniaku kończą się pieniądze na walkę z bezrobociem Krucho jest z funduszami na aktywne zwalczenie bezrobocia w powiecie prudnickim. Na ten cel miejscowy pośredniak otrzymał o jedną trzecią mniej pieniędzy niż ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:59 Powrót kolei do Głubczyc jest możliwy? "Inwestycję trzeba by przeprowadzić od zera" Gość Loży Radiowej poseł PiS Jerzy Naszkiewicz w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od ... » więcej 2019-07-15, godz. 08:30 Otmuchów znalazł wykonawcę remontu domu kultury. Obiekt ma stać się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Po półrocznych próbach, władze Otmuchowa znalazły wykonawcę prac remontowych miejskiego domu kultury. » więcej 2019-07-14, godz. 18:30 W 2018 w Opolskiem oddano do użytku blisko 2400 mieszkań Rośnie liczba nowych mieszkań w regionie - wynika z danych urzędu statystycznego, który podsumował 2018 w temacie inwestycji w mieszkalnictwo. » więcej 2019-07-14, godz. 16:45 Nowa jakość na trasie Trawniki - Mierzęcin Zakończył się remont trasy Trawniki - Mierzęcin, w gminie Pawłowiczki. To droga prowadząca do największego zakładu pracy w okolicy. Inwestycja kosztowała mili ... » więcej 2019-07-14, godz. 14:15 25 złotych brutto na godzinę - to rekordowa stawka oferowana młodym w te wakacje Nawet 25 złotych brutto na godzinę jest w stanie zarobić młodzież, pracująca dorywczo w okresie wakacyjnym. Takie oferty trafiają do Punktu Pośrednictwa Pracy ... » więcej 2019-07-14, godz. 10:25 Popyt na inwestycje w Kluczborku. Budują rodzime firmy Nie ma już wolnych miejsc na terenach zarządzanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST PARK” w Ligocie Górnej koło Kluczborka. Z kolei na da ... » więcej 2019-07-13, godz. 16:20 ZUS w Opolu ostrzega przed zainfekowanymi mailami ZUS w Opolu ostrzega swoich petentów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z ZUS. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komp ... » więcej 2019-07-12, godz. 17:00 Japońska gra pomoże studentom Politechniki Opolskiej Politechnika Opolska, jako jedna z nielicznych w Polsce dostała licencję na wykorzystanie w celach edukacyjnych gry 'Koromo - Japoński warsztat'. » więcej 2019-07-11, godz. 18:00 Wołczyn: opóźni się utworzenie przedszkola w budynku PSP nr 2 Nie uda się do 1 września przystosować budynku szkoły podstawowej numer 2 w Wołczynie na potrzeby przedszkolaków. Włodarze gminy przeznaczyli 450 tysięcy złot ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »