Radio Opole » Gospodarka
2019-03-06, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Łubniany promują przekazanie podatku dochodowego do gminnej kasy

Urząd Gminy Łubniany [fot. Ewelina Laxy]
Urząd Gminy Łubniany [fot. Ewelina Laxy]
Ulotka promująca płacenie podatków w Łubniany [fot. UG Łubniany]
Ulotka promująca płacenie podatków w Łubniany [fot. UG Łubniany]
Łubniany namawiają swoich mieszkańców do płacenia podatków w miejscu swojego zamieszkania. Gmina chce, aby pieniądze z podatku dochodowego trafiały na jej konto, a nie do innych samorządów. W związku z tym rozpoczęły akcję promocyjną w internecie oraz przygotowały specjalne ulotki.
- Tłumaczymy w jaki sposób można sprawić, aby pieniądze zostały na terenie gminy, którą zamieszkujemy - tłumaczy Sylwia Heisig-Brzana z działu promocji gminy Łubniany.

- Naprawdę wiele nie trzeba, żeby rozliczyć PIT z korzyścią dla gminy. Bo wystarczy tylko w swoim rocznym zeznaniu PIT wpisać II Urząd Skarbowy, a jako miejsce swojego zamieszkania gminę Łubniany. Nie trzeba się meldować i zmieniać dokumentów. Często jest takie przeświadczenie, ale to nieprawda.

W Łubianach zdecydowano się na taką akcję, ponieważ wielu mieszkańców gminy swoje podatki odprowadza do Opola, gdzie pracują i są zameldowani.

- A te pieniądze przydadzą się na rozwój naszego otoczenia - przekonuje Heising-Brzana. - Chcieliśmy uświadomić naszym mieszkańcom, że podatki wracają do nas. Wracają w postaci dróg, chodników, placów zabaw, boisk, oświetlenia ulicznego, czy dofinansowań i dotacji do placówek oświaty. Dzięki temu możemy po prostu polepszyć jakość życia w naszej gminie.

W gminie Łubiany mieszka blisko 10 tysięcy osób. - Nie wiemy ilu mieszkańców dokładnie płaci podatki u nas. Jednak z wyliczeń, które przeprowadziliśmy wynika, że sporo pieniędzy trafia jednak do kas innych samorządów - podsumowuje Heising-Brzana.
Sylwia Heisig-Brzana
Sylwia Heisig-Brzana

Gospodarka

2019-07-19, godz. 18:00 OCRG przyzna opolskim firmom pieniądze na poprawę efektywności energetycznej. Wpłynęło 26 wniosków 26 opolskich firm złożyło do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wnioski o unijną dotację na poprawę efektywności energetycznej. » więcej 2019-07-19, godz. 15:00 To będzie najtrudniejsza część. Kędzierzyńskie starostwo szykuje się do remontu ostatniego odcinka ul. Wojska Polskiego Przebudowa wiaduktów, nowe kładki dla rowerzystów. Trwają przygotowania do ostatniej części modernizacji ulicy Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu w kierunk ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:15 Fundacje, spółdzielnie i stowarzyszenia mają się gdzie poznać. W Opolu zorganizowano pierwsze śniadanie inicjatywne Pierwsze śniadanie inicjatywne w Opolu było okazją do spotkania środowisk związanych z ekonomią społeczną. Ta z kolei za zadanie stawia sobie tworzenie miejsc ... » więcej 2019-07-19, godz. 08:15 ZUS przedstawił opolskie statystyki dotyczące programu Mama 4 plus 1139 kobiet i 2 mężczyzn z województwa opolskiego zakwalifikowano do rządowego programu Mama 4 plus. » więcej 2019-07-18, godz. 20:15 Dyrektor nyskiego urzędu pracy nagrodzona odznaką Primus in Agendo Nyski urząd pracy ponownie doceniony przez władze centralne. Tym razem do władz pośredniaka trafiła odznaka Primus in Agendo, czyli 'pierwszy w działaniu'. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Prószków porządkuje śmieci Blisko 4 miliony złotych wyda Prószków na poprawę gospodarki śmieciami. Gmina stworzy nowy oraz zmodernizuje już istniejący Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:06 Kolejny inwestor przymierza się do budowy elektrowni wiatrowych w gminie Lubrza Następna firma chce stawiać elektrownie wiatrowe w gminie Lubrza. Poprzedni inwestor zamierzał wbudować tam farmę wiatrową z 34 turbinami. Jednak po kilku lat ... » więcej 2019-07-18, godz. 11:00 Gmina Leśnica pyta mieszkańców. Chodzi o pieniądze na wymianę starych pieców Mieszkańcy gminy Leśnica mogą zadeklarować chęć wymiany starych pieców na ekologiczne i być może zyskać większe dofinansowanie. » więcej 2019-07-18, godz. 07:15 Sto procent więcej wypadków przy pracy. PIP wskazuje na rutynę i dużą liczbę pracowników Dwa razy więcej śmiertelnych wypadków przy pracy odnotował w pierwszym półroczu 2019 Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu w porównaniu do 2018. » więcej 2019-07-17, godz. 18:00 Nyski pośredniak zachęca seniorów do powrotu na rynek pracy Nyski urząd pracy stawia na aktywizację seniorów. W ramach pilotażowego programu, instytucja będzie zachęcać osoby po 60. roku życia do powrotu na rynek pracy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »