Radio Opole » Gospodarka
2019-03-06, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Łubniany promują przekazanie podatku dochodowego do gminnej kasy

Urząd Gminy Łubniany [fot. Ewelina Laxy]
Urząd Gminy Łubniany [fot. Ewelina Laxy]
Ulotka promująca płacenie podatków w Łubniany [fot. UG Łubniany]
Ulotka promująca płacenie podatków w Łubniany [fot. UG Łubniany]
Łubniany namawiają swoich mieszkańców do płacenia podatków w miejscu swojego zamieszkania. Gmina chce, aby pieniądze z podatku dochodowego trafiały na jej konto, a nie do innych samorządów. W związku z tym rozpoczęły akcję promocyjną w internecie oraz przygotowały specjalne ulotki.
- Tłumaczymy w jaki sposób można sprawić, aby pieniądze zostały na terenie gminy, którą zamieszkujemy - tłumaczy Sylwia Heisig-Brzana z działu promocji gminy Łubniany.

- Naprawdę wiele nie trzeba, żeby rozliczyć PIT z korzyścią dla gminy. Bo wystarczy tylko w swoim rocznym zeznaniu PIT wpisać II Urząd Skarbowy, a jako miejsce swojego zamieszkania gminę Łubniany. Nie trzeba się meldować i zmieniać dokumentów. Często jest takie przeświadczenie, ale to nieprawda.

W Łubianach zdecydowano się na taką akcję, ponieważ wielu mieszkańców gminy swoje podatki odprowadza do Opola, gdzie pracują i są zameldowani.

- A te pieniądze przydadzą się na rozwój naszego otoczenia - przekonuje Heising-Brzana. - Chcieliśmy uświadomić naszym mieszkańcom, że podatki wracają do nas. Wracają w postaci dróg, chodników, placów zabaw, boisk, oświetlenia ulicznego, czy dofinansowań i dotacji do placówek oświaty. Dzięki temu możemy po prostu polepszyć jakość życia w naszej gminie.

W gminie Łubiany mieszka blisko 10 tysięcy osób. - Nie wiemy ilu mieszkańców dokładnie płaci podatki u nas. Jednak z wyliczeń, które przeprowadziliśmy wynika, że sporo pieniędzy trafia jednak do kas innych samorządów - podsumowuje Heising-Brzana.
Sylwia Heisig-Brzana
Sylwia Heisig-Brzana

Gospodarka

2019-04-24, godz. 21:00 Otmuchów pożycza prawie 4 miliony złotych. "Nie otrzymaliśmy jeszcze zwrotu za poprzednie inwestycje a musimy mieć za ... Otmuchowski magistrat rozstrzygnął dwa przetargi na udzielenie kredytów, które pokryją planowany na ten rok deficyt gminy. Samorząd zapożyczy się na prawie 4 ... » więcej 2019-04-24, godz. 19:00 W regionie rośnie liczba osób dorabiających na emeryturze W ciągu czterech lat liczba osób dorabiających na emeryturze na Opolszczyźnie wzrosła o 30%. W regionie obecnie pracuje ponad 16 tysięcy osób pobierających św ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:02 Chcąc zaoszczędzić czas, sięgamy po dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne Coraz chętniej korzystamy z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Pozwalają one na uniknięcie kolejek do lekarzy specjalistów, z którymi musimy się liczyć w ram ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:18 6,2% wynosi stopa bezrobocia w naszym województwie. Bez pracy pozostaje około 22 tysięcy mieszkańców regionu Opole to miasto z najniższym bezrobociem w regionie. Według ostatnich danych wynosi ono 3,2%. Najwięcej bezrobotnych jest w powiecie głubczyckim (9,5%) i prud ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:00 Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:00 Prudnik: z czeskimi partnerami utworzą inkubatory przedsiębiorczości dla uczniów Z izraelskich doświadczeń chcą skorzystać na pograniczu opolsko-czeskim. Chodzi o utworzenie szkolnych inkubatorów przedsiębiorczości. Inicjatywa jest pokłosi ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:20 Bilans zysków i strat. Czy w Opolu opłaci się montaż butelkomatu? W Krakowie zamontowano pierwszy w Polsce butelkomat. To urządzenie, do którego wrzucamy niepotrzebne butelki, a w zamian otrzymujemy pieniądze. To rozwiązanie ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:00 Drogowcy "wyprostują" skomplikowane skrzyżowanie w Choruli Jedno z głównych skrzyżowań w Choruli, w gminie Gogolin, jest jednocześnie tym, które sprawia kierowcom najwięcej problemów. Niedługo to się zmieni. Rozpoczyn ... » więcej 2019-04-22, godz. 19:00 Będą spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego Spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego przygotowuje tamtejszy magistrat na okres po Wielkanocy. Chodzi między innymi o szczegóły zbliżającej ... » więcej 2019-04-22, godz. 18:00 Wołczyn stawia na ochronę środowiska i porządek w mieście Do gruntownej termomodernizacji dwóch budynków przymierza się w tym roku gmina Wołczyn. Chodzi o Wołczyński Ośrodek Kultury i tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »