Radio Opole » Gospodarka
2019-02-20, 15:15 Autor: Joanna Matlak

Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu

Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. Docelowo w budynku powstaną 53 mieszkania, a w części obiektu będą znajdowały się lokale usługowe.
- Mieszkania będą różnorodne, jeśli chodzi o metraż startujemy od 35 metrów - mówi Tomasz Macias, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

- I tych 35-metrowych mieszkań będzie 10. Później przechodzimy do najbardziej chodliwych i popularnych mieszkań, czyli wielkości 40-58 metrów i one będą stanowiły większość, czyli około 30 mieszkań. Reszta to mieszkania powyżej 60 metrów, nawet do 70 metrów i takich mieszkań też będzie około 10 - mówi Maciaś.

OTBS chce zastosować formułę dojścia do własności. Przed podpisaniem umowy będzie wymagana wpłata własna, czyli tzw. partycypacja w kosztach budowy w wysokości 50 % wartości mieszkania. Szacuje się, że za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić 6,5 tys. zł.

- Będzie to cena razem z parkingiem podziemnym i co należy podkreślić, mieszkania będą w standardzie TBS-owskim. Nie będzie to stan deweloperski, tylko mieszkania wykończone - dodaje Maciaś.

Regulamin i szczegółowy zasady wykupu mieszkań będzie gotowy w marcu. Teren placu został już ogrodzony, nie ma też wjazdu na stary parking. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę.

Harmonogram prac zakłada, że budowa mieszkań zakończy się pod koniec przyszłego roku.

Dodajmy, że pierwsze wizualizacje pojawiły się w 2016 roku. Wzrósł jednak koszt inwestycji i część chętnych na mieszkania się wycofała, dlatego OTBS wstrzymał realizację projektu.

Gospodarka

2019-03-26, godz. 07:00 Wspomogą finansowo województwo, żeby mieć zapewniony remont drogi Gmina Zdzieszowice wspomoże finansowo Zarząd Dróg Wojewódzkich. Samorządowcy zdecydowali się na ten krok, żeby jak najszybciej wyremontować drogę 423 łączącą ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:00 Rozpoczynają się konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla Ruszają konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała spotkania z mieszkańcami Lenartowi ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:45 Niemodlin rozpoczął największą drogową inwestycję w tym roku Rozpoczęła się przebudowa ulicy Lwowskiej w Niemodlinie. Na odcinku 900 metrów drogowcy wymienią nawierzchnię i zamontują oświetlenie. Dodatkowo wzdłuż ulicy ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:10 Budżet województwa wesprze finansowo organizacje społeczne, które dotychczas nie mogły pozyskiwać dofinansowania na lo ... Organizacjom pozarządowym z Opolszczyzny będzie łatwiej sięgać po unijne fundusze. Pomocne w tym będą pieniądze z budżetu samorządu województwa. Dla wielu org ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:00 Więcej ścieżek rowerowych będzie w Tułowicach Od Małych Tułowic i Ligoty Tułowickiej do samego centrum gminy, czyli dworca kolejowego. Tułowice rozbudowują swoją sieć ścieżek pieszo-rowerowych. » więcej 2019-03-22, godz. 12:28 W Walcach powstanie pierwszy w gminie żłobek Milion złotych ma kosztować budowa żłobka z Walcach. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. 640 tysięcy samorząd otrzymał z programu rządowego Maluch Plus ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:41 Wody w Polsce będzie coraz mniej. W pierwszej kolejności wpłynie to na uprawy 0,6% wody na naszej planecie nadaje się do picia. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody, a eksperci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie alar ... » więcej 2019-03-22, godz. 08:53 17 tysięcy złotych co miesiąc - to najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Najniższa to 40 groszy Ponad 17 tysięcy złotych emerytury otrzymuje każdego miesiąca jeden z mieszkańców Opola z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta suma plasuje go na podium zestaw ... » więcej 2019-03-21, godz. 18:00 Otmuchów stawia na LEDy. W przyszłym roku z ulic wszystkich miejscowości w gminie znikną lampy sodowe Otmuchów chce zmodernizować uliczne oświetlenie. Do połowy przyszłego roku, wszystkie lampy sodowe na przydrożnych latarniach w gminie, mają zostać zastąpione ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:00 Nie ma wstępu do kluczborskiego Parku Dzierżona. Rewitalizacja potrwa do września Kluczborski Park Dzierżona zamienił się w plac budowy na czas rewitalizacji. Teren przy ulicy Byczyńskiej został zabezpieczony i ogrodzony siatką. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »