Radio Opole » Gospodarka
2019-02-15, 08:45 Autor: Daniel Klimczak

Centrum Otmuchowa czekają spore zmiany

Rewitalizacja Otmuchowa [fot. Daniel Klimczak]
Rewitalizacja Otmuchowa [fot. Daniel Klimczak]
Rewitalizacja Otmuchowa [fot. Daniel Klimczak]
Rewitalizacja Otmuchowa [fot. Daniel Klimczak]
Otmuchów przechodzi rewitalizację. Na części ulic miejskiej starówki, jeszcze do końca wiosny, trzeba się liczyć z utrudnieniami.
Inwestycja składa się z dwóch niezależnych zadań. Władze miasta podkreślają, że mimo trudnych warunków atmosferycznych, prace są prowadzone zgodnie z planem.

- Ulica Krakowska i okolice rynku, tam, od kościoła, w kierunku ulicy Smolenia do Roosevelta, tam te prace są dość mocno zaangażowane. W tej chwili ciągi komunikacyjne wzdłuż kościoła i wzdłuż muru ochronnego kościoła są realizowane i ulica Szkolna. Po zakończeniu tejże ulicy, schodzą budowlańcy na rynek - tłumaczy burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak.

Podczas prac w rynku, mieszkańcy będą musieli liczyć się ze zmienioną organizacją ruchu. Ponadto, projekt zakłada przygotowanie deptaka i ścieżki rowerowej na Krakowskiej. Do tej pory zakończono prace na ulicy Żeromskiego, wraz z placem Jana Pawła II, Cichą, Lompy i Roosevelta. Oprócz centrum, przebudowywane są także ciągi komunikacyjne oraz oświetlenie uliczne na osiedlu Jagiełły.

Łącznie, prace mają kosztować około 16 milionów złotych i zakończyć się w połowie maja.
Jan Woźniak

Gospodarka

2020-01-29, godz. 07:33 Ludzie chcą budować domy, więc gmina musi budować sieć wodną i kanalizacyjną Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Dobrej to jedna z największych tegorocznych inwestycji realizowanych w gminie Strzeleczki. Zapotrzebowanie generują nowi… » więcej 2020-01-28, godz. 21:45 Nyski urząd pracy zapoznał przedsiębiorców ze zmianami w prawie i nowymi możliwościami wspierania firm. "Takie spotkania… Zmiany w prawie istotne dla prowadzenia firmy, czy możliwości sięgania po dotacje na zwiększanie zatrudnienia. To część tematów poruszanych w czasie dzisiejszej… » więcej 2020-01-28, godz. 19:17 Po podwyżkach płacy minimalnej szpitale potrzebują więcej pieniędzy Po wzroście pensji minimalnej koszty funkcjonowania szpitali należących do urzędu marszałkowskiego mogą wzrosnąć o 30 mln złotych. Według wyliczeń samorządu regionu… » więcej 2020-01-28, godz. 17:30 Były starosta nyski został dyrektorem w miejscowym PKS. "Jego obszerna wiedza przyniesie korzyści spółce" Były starosta nyski Czesław Biłobran otrzymał posadę w spółce należącej do powiatu. Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami, został on dyrektorem… » więcej 2020-01-28, godz. 16:00 Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej na starej linii kolejowej Z prawie dwuletnim opóźnieniem rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki rowerowej na nieczynnym torowisku prowadzącym przez gminę Reńska Wieś. Ścieżka powstaje… » więcej 2020-01-28, godz. 15:00 Gmina utwardzi drogę do nowo budowanego domu seniora Za kilka tygodni w Solarni (gm. Bierawa) ma ruszyć budowa prywatnego domu spokojnej starości. Gmina wspiera inwestorów i przygotowuje utwardzenie drogi prowadzącej… » więcej 2020-01-28, godz. 12:44 Nowe studnie i oczyszczalnia - to plan gminy Ujazd na poprawę gospodarki wodno-ściekowej Pod koniec ubiegłego roku zakończono modernizację oczyszczalni w Ujeździe. W tym roku rozpocznie się budowa nowej, która będzie obsługiwać firmy z terenu strefy… » więcej 2020-01-28, godz. 11:44 W Kędzierzynie-Koźlu przyznano statuetki Kozłów Biznesu Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy po raz kolejny zorganizował konkurs „Kozły Biznesu”, żeby uhonorować najaktywniejsze firmy i przedsiębiorców, a także… » więcej 2020-01-28, godz. 08:45 Zapowiada się kolejny rok z inwestycjami drogowymi w Wołczynie. Takie są podstawowe założenia budżetu 66 milionów złotych dochodów i o niemal milion złotych większe wydatki. Takie są założenia tegorocznego budżetu gminy Wołczyn. » więcej 2020-01-28, godz. 07:00 W tym roku powstanie kanalizacja w Urbanowicach i ujecie wody w Grodzisku W tym roku w gminie Pawłowiczki będą realizowane dwie duże inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową. Jedną będzie budowa kolejnego odcinka kanalizacji w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »