Radio Opole » Gospodarka
2019-02-09, 14:50 Autor: Joanna Matlak

Umowa podpisana, prace mogą ruszać – na dniach rozpocznie się przebudowa placu św. Sebastiana w Opolu

Tak ma wyglądać plac św. Sebastiana po rewitalizacji [fot. materiału UMO]
Tak ma wyglądać plac św. Sebastiana po rewitalizacji [fot. materiału UMO]
Plac św. Sebastiana [fot. Joanna Matlak]
Plac św. Sebastiana [fot. Joanna Matlak]
Przebudowa placu zakłada ułożenie nawierzchni granitowych, powstanie fontanny, uporządkowanie miejsc parkingowych, zieleni i montaż oświetlenia.
- Plac budowy przekażemy 12 stycznia. To miejsce będzie nawiązywało do Małego Rynku – mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Pojawi się na nim fontanna, a ostatnio jest ich już w mieście sporo, będą też nasadzenia. Biorąc pod uwagę użytkowanie, zmieniliśmy płytę z betonowej na granitową. Mamy nadzieję, że to da lepszy efekt pod względem funkcjonalności - mówi Stelnicka.

Plac Sebastiana nie miał szczęścia. Sama koncepcja czekała na realizację od 2011 roku. Przeciągały się też kwestie przetargowe, bo dopiero za trzecim razem udało się wyłonić wykonawcę. Radni Opola musieli też dołożyć do inwestycji ponad 750 tys. zł, gdyż wszystkie proponowane oferty wykraczały poza założony budżet. Finalnie koszty zamknęły się na ponad kwocie ponad 3 milonów złotych.

Prace na placu Sebastiana mają się zakończyć we wrześniu i wykona je firma Best-Opebel, ta sama, która rewitalizuje ul. Krakowską.
Małgorzata Stelnicka

Gospodarka

2020-02-20, godz. 20:00 Drugi przetarg "śmieciowy" w Turawie. Na razie mieszkańcy płacą według stawek z 2019 roku Turawa unieważniła styczniowy przetarg na wywóz odpadów i czeka na rozstrzygnięcie kolejnego. Powodem takiej decyzji są zbyt wysokie stawki, które zaproponowała… » więcej 2020-02-20, godz. 19:16 Nowe tereny szansą rozwoju. Baborów szykuje działki pod zabudowę jednorodzinną Utworzenie miejsc pod zabudowę jednorodzinną - to jeden z pomysłów władz Baborowa na zatrzymanie procesu wyludniania się gminy. Taki teren wydzielono przy ulicy… » więcej 2020-02-20, godz. 15:05 Remont kędzierzyńsko-kozielskich śluz na Kanale Gliwickim za półmetkiem. Już można korzystać ze zmodernizowanych komór Już ponad połowa zaplanowanych prac budowlanych została zrealizowana podczas remontu śluz Sławięcice i Nowa Wieś na Kanale Gliwickim na terenie Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2020-02-20, godz. 12:14 Uwaga oszuści! Tym razem podają się za kuriera z urzędu marszałkowskiego Próba wyłudzenia pieniędzy na.. urząd marszałkowski - ostrzegają służby marszałka województwa. Pracownik kancelarii urzędu odebrał dziś (20.02) telefon od mieszkanki… » więcej 2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 21:00 Na początku marca zamkną odcinek trasy z Opola do Namysłowa 2 marca drogowcy zamkną odcinek drogi wojewódzkiej 454 Opole - Namysłów. Zmiana organizacji ruchu związana jest z robotami drogowymi między Pokojem a Ładzą. Arkadiusz… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Za miesiąc rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 462 w Janowie W ostatnim tygodniu marca rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 462 w Janowie w gminie Olszanka. To trasa, która łączy drogę krajową 94 w okolicy Łosiowa z autostradą… » więcej 2020-02-19, godz. 16:00 Trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. Prawie gotowe są olbrzymie osadniki Niemal rok temu rozpoczęła się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. Zaawansowanie prac jest na poziomie 15%, ale wykonano już największe elementy… » więcej 2020-02-19, godz. 09:03 Ostatnia szansa na dotacje. Kietrzański LGD "Płaskowyż Dobrej Ziemi" ogłosi osiem naborów Na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na wyposażenia obiektów pełniących funkcje społeczne, turystyczne lub rekreacyjne i miejsce związane z zagospodarowaniem… » więcej 2020-02-18, godz. 21:00 Rolnicy spodziewają się suszy, dlatego chcą zmian w szacowaniu strat Rolnicy chcą zmiany przepisów dotyczących obliczania strat związanych z suszą. Po doświadczeniach z ubiegłego roku część czuła się pokrzywdzona, ponieważ na polach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »