Radio Opole » Gospodarka
2019-02-09, 14:50 Autor: Joanna Matlak

Umowa podpisana, prace mogą ruszać – na dniach rozpocznie się przebudowa placu św. Sebastiana w Opolu

Tak ma wyglądać plac św. Sebastiana po rewitalizacji [fot. materiału UMO]
Tak ma wyglądać plac św. Sebastiana po rewitalizacji [fot. materiału UMO]
Plac św. Sebastiana [fot. Joanna Matlak]
Plac św. Sebastiana [fot. Joanna Matlak]
Przebudowa placu zakłada ułożenie nawierzchni granitowych, powstanie fontanny, uporządkowanie miejsc parkingowych, zieleni i montaż oświetlenia.
- Plac budowy przekażemy 12 stycznia. To miejsce będzie nawiązywało do Małego Rynku – mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Pojawi się na nim fontanna, a ostatnio jest ich już w mieście sporo, będą też nasadzenia. Biorąc pod uwagę użytkowanie, zmieniliśmy płytę z betonowej na granitową. Mamy nadzieję, że to da lepszy efekt pod względem funkcjonalności - mówi Stelnicka.

Plac Sebastiana nie miał szczęścia. Sama koncepcja czekała na realizację od 2011 roku. Przeciągały się też kwestie przetargowe, bo dopiero za trzecim razem udało się wyłonić wykonawcę. Radni Opola musieli też dołożyć do inwestycji ponad 750 tys. zł, gdyż wszystkie proponowane oferty wykraczały poza założony budżet. Finalnie koszty zamknęły się na ponad kwocie ponad 3 milonów złotych.

Prace na placu Sebastiana mają się zakończyć we wrześniu i wykona je firma Best-Opebel, ta sama, która rewitalizuje ul. Krakowską.
Małgorzata Stelnicka

Gospodarka

2019-02-18, godz. 13:00 W pierwszym półroczu gotowa będzie obwodnica Malni i Choruli Prace przy budowie obwodnicy Malni i Choruli są już bardzo zaawansowane. Mieszkańcy Gogolina dopingują drogowców, bo liczą na jak najszybsze otwarcie tej drog ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:07 Rusza budowa sieci gazowej w gminie Ujazd Rozpoczyna się proces gazyfikacji miejscowości gminy Ujazd. Najpierw sieć pojawi się w miejscowościach położonych niedaleko dróg krajowych i wojewódzkich, w n ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:25 Waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca ZUS wypłaci wyższe świadczenia Od marca najniższe emerytury wzrosną o 70 złotych i wyniosą 1100 złotych brutto. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wskaźnik waloryzac ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:30 Gmina Wołczyn stara się o koncesję na eksploatację złóż solankowych Gruby segregator dokumentów musi przygotować gmina Wołczyn, zanim wybuduje tężnię. Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przystąpiły trzy firmy i ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:56 Deklaracje podatkowe wypełnione przez skarbówkę już dostępne w internecie. Ruszyła platforma "Twój e-PIT" Od piątku (15.02) działa platforma 'Twój e-PIT' uruchomiona przez fiskus na portalu podatki.gov.pl. Dzięki niej podatnicy mogą w internecie sprawdzić swoje ze ... » więcej 2019-02-16, godz. 09:34 Opolski Park Naukowo-Technologiczny ma jedną z najnowocześniejszych serwerowni w kraju Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu otrzymało certyfikat Rated 3. Oznacza to, że może być ono poddawane naprawom i konserwacji ... » więcej 2019-02-16, godz. 09:09 Dokumentacja polderu Żelazna przekazana. Teraz czas na formalności finansowe i przetargowe Dokumentacja modernizacji polderu Żelazna w rękach Wód Polskich. Ważące blisko dwie tony akta zostały przekazane instytucji odpowiedzialnej za tę inwestycję - ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:28 9. Forum Przedsiębiorczości w Krapkowicach. Coraz trudniej o pracowników Po raz 9. przedsiębiorcy związani z gminą Krapkowice spotkali się na Forum Gospodarczym. Tegoroczne spotkanie zdominowały tematy: ulgi na działalność badawczo ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:28 Lokalna firma meblarska przenosi się do strefy pod Olszową Docelowo ok. 30 osób ma znaleźć zatrudnienie w firmie Sotrab produkującej meble, która przenosi się do strefy gospodarczej w Olszowej. Obecnie zakład działa w ... » więcej 2019-02-15, godz. 08:45 Centrum Otmuchowa czekają spore zmiany Otmuchów przechodzi rewitalizację. Na części ulic miejskiej starówki, jeszcze do końca wiosny, trzeba się liczyć z utrudnieniami. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »