Radio Opole » Gospodarka
2019-01-13, 12:15 Autor: Witold Wośtak

Oleska mleczarnia chce promować się w kolejnych częściach naszego województwa

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Około 400 sklepów na Opolszczyźnie i w województwie śląskim oraz dolnośląskim zaopatruje Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie.
Wobec rozwijanej sieci dystrybucji wielkość produkcji rośnie o kilkanaście procent rok do roku. Celem na najbliższe miesiące będzie bardziej intensywne wejście na rynek wokół Brzegu oraz Kędzierzyna-Koźla i Gliwic.

- Nie stawiamy sobie konkretnych celów liczbowych na 2019 rok - mówi Wilhelm Beker, prezes oleskiej mleczarni.

- To są sklepy małe, osiedlowe i wiejskie, więc być może z tego wynika duża liczba klientów. W samym Opolu zaopatrujemy ponad 60 sklepów. Jesteśmy w każdym punkcie dostawy najpóźniej co drugi dzień, żeby towar był jak najbardziej świeży. Klient ma dostać produkt jak najszybciej i wtedy zdecydować, czy przechować go, czy jednak zjeść od razu.

Wilhelm Beker, dodaje, że największym wzięciem w oleskiej mleczarni cieszy się masło i twaróg, choć czasami popularność danego produktu zależy nawet od rodzaju opakowania.
Wilhelm Beker

Gospodarka

2019-01-21, godz. 23:00 Zniknęły ruiny wypalonej restauracji w centrum Kolonowskiego Ponad dekadę od dużego pożaru zniknęły ruiny szpecące centrum Kolonowskiego. Estetyka miejscowości znacznie się poprawiła, co cieszy władze gminy, które mają ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:00 Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla chcą placu do gry w bule i symulatora zagrożeń pożarowych Tylko do końca miesiąca mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą zgłaszać propozycje zadań do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 1,7 mln zł ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:44 Opole: będzie duża bonifikata za przekształcenie gruntów na własność 95 proc. bonifikaty - na tyle mieszkańcy Opola będą mogli liczyć przy przekształcaniu gminnych gruntów z użytkowania wieczystego na pełną własność. Taką ulgę ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Mieszkańcy gminy Ujazd mogą dostać do 4 tys. zł na wymianę pieca Gmina Ujazd będzie dopłacać mieszkańcom do wymiany starych pieców na nowe. Trwają ostatnie prace nad regulaminem tego programu. Już ponad 50 osób złożyło doku ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Szkolenia dla młodych bezrobotnych oferuje Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu Trwa nabór na bezpłatne szkolenia i staże dla mieszkańców województwa opolskiego finansowane z unijnych pieniędzy. Mogą w nich wziąć udział osoby młode - do 2 ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:45 "Polscy przedsiębiorcy nie ucierpią znacząco z powodu brexitu" - ocenia wiceminister przedsiębiorczości i technologii ... Brexit jest zjawiskiem bardzo niepożądanym z politycznego punktu widzenia. Oznacza też duże zmiany w całym systemie gospodarczym - mówił w Loży Radiowej Marci ... » więcej 2019-01-21, godz. 13:00 Ul. Lipowa w Brzegu pięknieje. Finał prac przed wakacjami Nabiera tempa przebudowa ulicy Lipowej w Brzegu. Zostanie tam wykonana nowa konstrukcja oraz nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów. » więcej 2019-01-21, godz. 09:03 Ponad 1,6 miliona złotych do zwrotu. Tyle ZUS kosztowały "chorobowe symulacje" Symulowanie choroby może sporo kosztować. Zwrotu ponad 1,6 miliona złotych domaga się opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych od osób, które były na zwolnienia ... » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Pogoda sprawia, że w drogach roi się od dziur Zmienna pogoda jest zabójcza dla dróg - w ostatnich dniach pojawiło się bardzo dużo dziur. Drogowcy już zaczęli łatać największe ubytki, na razie tylko masą a ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:00 Gmina Walce: w marcu ruszy program dotacji do wymiany pieców Po raz pierwszy w gminie Walce rusza program dopłat dla mieszkańców, którzy zdecydują się na wymianę domowego pieca na nowszy i bardziej ekologiczny. Będzie m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »